Skocz do zawartości

Monitor Fujitsu-Siemens SCENICVIEW P24W-3 - opinie


pionix

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownego grona posiada i mógłby sie podzielić opinią na temat tego monitora Fujitsu-Siemens SCENICVIEW P24W-3.

Planuję jego zakup i nie chciałbym się zbytnio rozczarować ;)

 

http://www.fujitsu-siemens.com.pl/products/displays_projectors/prof_displays/scenicview_p24w3.html

 

Za wszelkie informacje ogromne dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hmm... a jaka jest cena tego monitora? W jednym ze sklepów internetowych znalazłem ten monitor na matrycy S-PVA za 1933zł, z kolei z broszurki na stronie producenta wynika, że ten monitor ma matrycę TFT(?)

Ogólnie rzecz biorąc, wiadomo, Siemens, to solidny producent, większość sprzętu, a na pewno telefony produkuje w Niemczech, nie gdzieś w Chinach, jak do końca wygląda sprawa tutaj z monitorami, nie wiem. Wiem za to, że nic nie zastąpi przekonania się osobiście przed zakupem jak wygląda obraz na danym monitorze. Dlatego polecam odwiedzić jakiś sklep, gdzie będziesz miał możliwość, to sprawdzić. Jeszcze niedawno chodziło mi po głowie, żeby kupić monitor Philipsa, przeszło mi jednak jak zobaczyłem jakość obrazu w jednym ze sklepów i porównałem choćby z Samsungiem, który stał obok.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch, obecnie kazdy monitor ma matryce TFT (aktywna). Mozliwe ze mylisz TFT z TN, ale to nic, postaram sie wyjasnic :)

 

TFT to okreslenie (skrot) technologii uzytej do sterowania elektrodami ktore odpowiadaja za ulozone pomiedzy nimi molekuly cieklego krzysztalu (bede pisal krysztalkow, jest krocej :)). W skrocie chodzi tu mniej wiecej o to ze kazda komorka (subpixel) jest sterowana jakby to powiedziec (lokalnie) za pomoca mikroprzelacznika jakim jest tranzystor. Tranzystor ten sprawia ze dzialaja elektrody odpowiedzialne tylko i jedynie za krysztalki w konkretnym supixelu, dzieki czemu swiatlo jest przepuszczane tylko przez ta skladowa pixela przez ktora chcemy aby te swiatlo przeszlo.

 

W starszych matrycach krysztalki byly sterowane za pomoca elektrod ktore byly ulozone w dwoch warstwach w jednej w pionie, w drugiej w poziomie tworzac swego rodzaju siatke. Przykladajac napiecie do odpowiedniej pionowej i poziomej eletrody mozna bylo wysterowac krysztalki na ich przecieciu. Odpowiednie ulozenie krzysztalkow sprawialo ze przepuszczaly/ukierunkowywaly one swiatlo lub nie. Wada tego typu rozwiazania bylo reagowanie krysztalkow w pewnej odleglosci od miejsca przeciecia elektrod w zwiazku z czym przepuszczaly/ukierunkowywyaly one troche swiatla w subpixelach ktore defakto nie powinny byc wtedy aktywne co powodowalo smuzenie.

 

Matryca TFT tez posiada podobna swego rodzaju siatke tyle ze siatka ta sluzy jedynie do wysterowania konkretnych tranzystorow, a dopiero one odpowiadaja za konkretne juz elektrody. Troche inna konstrukcja, jakby nie bylo mozna powiedziec ze przykladane napiecie potrzebne do wysterowania tranzystorow nie odzialwuje bezposrednio na krysztalki.

 

To tyle o TFT :) mam nadziej ze zrozumiale

 

Teraz dalej, TN, PVA, MVA, IPS dzisiaj to wszystko matryce TFT, z tym ze roznia sie ulozenie krysztalkow, filtrow polaryzacyjnych, elektrod.

 

W jednym typie krysztaki zmieniaja oreientacje (kierunek) swiatla. Tak ukierunkowane swiatlo przejdzie przez filtr polaryzacyjny lub nie, wtedy pixel swieci lub nie :) W innym typie to same krysztalki "tlumia/zatrzymuja" swiatlo przez co pixel swieci lub nie :) tu z koleji w roznych stanach (spoczynek/aktywny) moga one byc ulozone w roznych pozycjach pod roznymi katami przez co kazde z tych rozwiazan daje inne rezultaty. Jedne matryce bardziej tlumia swiatlo z lamp ktore podswietlaja ta matryce, w innych jest dluzszy czas przestawienia takiego krysztalu itp itd co w rezultanie daje dluzszy czas reakcji matrycy czy tez mniejszy kontrast. Przez co kazdy typ matrycy ma swoje wady i zalety. Dluzsza historia, ale mozna sie w nia zaglebic. Dosyc ciekawe

 

http://binboy.sphere.pl/index.php?show=187

 

sorry za Off Topic

 

Ogolnie dla grafika dobrym rozwiazaniem bedzie monitor na matrycy innej niz TN

 

pozdrawiam

Edytowane przez Johny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny - łaał :D Dzięki! :)

Touch - Cena to 1885 brutto:

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=31983

Wybór wstępnie padł na ten monitor ponieważ istnieje właśnie szansa obejrzenia go w sklepie u mnie na wiosce ;)

 

Co do monitora to jego dokładna specyfikacja wygląda tak:

http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs/ds_scenicview_p24w-3.pdf

 

W teście Chipa zajął 5 miejsce w kategorii jakość obrazu.

http://ranking.chip.pl/index2.php?s=p&t=33&v=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności