Skocz do zawartości

zaznaczanie figur


zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda tak że mam już w oknie jakiś sześcian i dodaję następny ale jak chce któryś z nich nie zależnie od drugiego przesunąć to się nie da bo są oba jakby uzależnione od siebie, jak zaznaczam jeden to i drugi jest zaznaczony, jak przesuwam jeden z nich to i drugi też się przesuwa. O co tu chodzi i jak to zmienić? Wiem, że mogę zaznaczyć B któryś z nich i zmienić jego położenie ale to trochę inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Wstawiwszy pierwszy sześcian, jesteś w edit mode. Żeby były niezależne, musisz wyjść do object mode (tabulator) i dopiero potem wstawić następnego.

 

Alternatywnie, żeby od razu wstawiały się osobno, zsuń sobie górną listwę gdzie są ustawienia, i pod Edit Methods odkliknij po prawej "Switch to edit mode".

 

Jeszcze możesz rozdzielić sześciany w edit mode za pomocą klawisza P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dodasz cube w edit mode to będziesz miał jeden obiekt z jedną siatką na którą składają się wierzchołki, krawędzie i ścianki układające się w dwa cuby(ale to ciągle jedna siatka i jeden obiekt), jeśli dodasz cuba w object mode będziesz miał dwa obiekty i każdy będzie miał siatkę cuba (dwa obiekty i dwie siatki).

tu masz moje pokrętne tłumaczenia tego

jeśli chcesz się tego pozbyć zaznacz jeden cube w edit mode i wciśnij P i wybierz selected

edit:// ech Ania szybsza ;)

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności