Skocz do zawartości

Jaki monitor kupić LCD 24 to 2 tyś


mujas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jaki monitor byście polecali 24 calowy LCD do 2 tyś złotych??. Monitor głownie ma być wykorzystywany do grafiki 3D a wiec nie chce nic na matrycy TN bo niestety kolory w porównaniu do CRT to kiszka.

Mocno zastanawiam się nad Monitorkiem HP LP 2465 na matrycy S-PVA - tutaj się pojawia moje kolejne pytanie czy ktoś widział jak matryce S-PVA "oddają" kolory czy jest to zbliżone do kolorów z monitorów CRT.

Kolejna sprawa czy monitory na matrycach S-PVA o czasie odświażania matrycy 6ms naprawę tak widocznie smużą w grach FPP?? Ostatnio gdzieś w necie wyczytałem i na własnym przykładzie sprawdziłem że nawet CRT potrafią smużyć wystarczy białym kursorem pośmigać po czarnym tle (praktycznie nie zauważalne ale smuży:))

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Polecam NEC 24" LCD MultiSync LCD2470WNX BK lub biały, jest super, pracuje na nim w 3dsmax, photoshop i wielu innych programach. Matryca bez porównania do TN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-PVA to kompromis pomiedzy szybkoscia TN a dobrym odwzorowaniem charakterystyki obrazu S-IPS. Pozatym ma glebsza czern i mniej ona interferuje, druga sprawa to S-IPS maja male problemy z rownomiernym podswietleniem.

 

Natomiast jesli chodzi oszybkosc to S-IPS jest dosc wolny w zastosowaniach graficznych nie jest to az takie wazne, wyjatkiem jest panel Nec 20WGX2 PRO ktory ma dosc szybka odmiane tej matrycy jednak modul FRC dziala na nerwy objawiajac sie w postaci mrowienia matrycy ale trzeba pamietac iz jest to model typowo rozrywkowy w ktorym licza sie zupelnie inne parametry i powloka Glare niz w panelu do pracy.

 

S-IPS kolory ma doskonale jednak interferencje czerni, malo rownomierne podswietlenie i frc w moich zastosowaniach ta matryce dyskwalfikuje, moje wymogi spelnia dopiero H-IPS A-TW.

 

Pracuje na Eizo S1931 czas matrycy wystarczajacy nawet do grania, duchow nie widze. Parametry to 8 ms GTG realne 16 ms, widoczne spowolnienie widac od realnych 20 ms.

 

 

S-IPS vs H-IPS A-TW

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności