Skocz do zawartości

ChC.7: Wedrowka z cieniem by ziq


zi_q

Rekomendowane odpowiedzi

Typ: Ilustracja

 

Wstep:

Witam, na wstepie chcialem zaznaczyc, ze jest to chyba moja pierwsza proba podejscia do Challenge Corner, staram sie robic wszystko zgodnie z regulaminem, jednak jesli ktos zauwazylby jakies bledy w jego rozumieniu przezemnie prosze mi odrazu zglosic. Oczywiscie wszelkie slowa konstruktywnej krytyki na temat mojego postepu pracy sa wrecz wskazane, dlatego zapraszam do dyskusji.

 

O samej pracy:

Bedzie to ilustracja, w ktorej chce poruszyc pewien zabawny kontekst wielkosci i strachu. Mala myszka (badz jakies inne male stworzonko) dobierajace sie do sera, stajac bardzo blisko zrodla swiatla rzuca 'przerazajaco wielki' cien na pobliska sciane. W tym samym czasie duzo wiekszy od niej 'potwor' wchodzac do pokoju zauwaza 'pozorne monstrum' i ogarnia go strach. Sam rzuca niewielki cien, znajdujac sie nizej i dalej od zrodla swiatla. Chce wytworzyc w ten sposob pewien paradoks polegajacy na tym, ze to nie mysz boi sie kota, lecz kot cienia myszy.

Prace chce przedstawic w bardzo barwnym, karykaturowym, wrecz komiksowym stylu. Poczucie 'plaskosci' postaci oraz scenerii chce uzyskac celowo.

3.jpg

Wszystko to o czym obecnie pisze jest dopiero zalazkiem idei ktora z czasem oczywiscie moze ulec zmianie, jednakze jest to moj jako taki wstepny koncept pracy.

Sam pomysl moze wydac sie komus banalny, przyznam ze dla mnie tez jest odrobine oklepany.. ale miedzy innymi to wlasnie mialem w zamysle.

 

Kilka obrazkow:

1.jpg

 

2.jpg

 

Chcialem jeszcze na koniec zyczyc wszystkim dobrej zabawy w malowaniu i zdrowej zyczliwej konkurencji.

 

Pozdrawiam i do przeczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odpowiedzi:

Brumugun: to nie do konca bedzie 'kot', on byl tylko metaforycznie uzyty. Ale dzieki za podpowiedz, moze jak zmieni mi sie troche koncepcja to to wykorzystam.

SunRider: dzieki dzieki, powolutku biore sie do pracy jako, ze jeszcze nie pojawily sie zadne rozpoczete watki przez innych uczestnikow. Zawsze tak tu powolutku sie zbieraja?

 

Na temat:

Wstepnie kompozycja i uklad 'co bedzie gdzie' na arkuszu. Chcialem zeby bylo bardzo dynamicznie, a wyszlo nudno. Zapewne duzo sie jeszcze zmieni, a zamieszczam zeby 'cos sie dzialo w watku'.

wygiety2.jpg

Wszystko bedzie dosc 'pogiete' i karykaturowe jak juz wczesniej zaznaczylem, bledy w perspektywie nie sa zamierzone, takze jak ktos jakies dostrzega to niech nie chowa dla siebie. Mebelki jak widac, francja-elegancja.

 

Narazie tyle

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-musisz porządnie posiedzieć nad oświetleniem, ciężko ci będzie świeczką taki salon pokazać, ja bym zmniejszył trochę pomieszczenie

-zbieg raczej nie na środku a bliżej prawej albo lewej krawędzi

-a może w "kartonowym" klimacie klasyczny potwór i dziecko tylko tym razem z zamianą miejsc, dziecko bawi się czymś tam na łóżku, na stoliku jakaś lampka nocna a w drzwiach przerażony stwór

 

powodzenia życzę bo bardzo ładnie się do tematu zabierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pracowitośc ze wszechmiar zaslugują na pochwały.

Z zabieraniem sie do pracy nad tematem jest tu róznie :) ale zawsze jest co pooglądac na koniec.

Pomyśl może nad obniżeniem horyzontu żeby zwiększyc dynamizm kompozycji. Zdecydowanie wyrzuc punkt zbiegu ze srodka. Unikaj perspektywy czołowej, symetrycznej. Jest nieciekawa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi:

JeezBumpkin; atheg: dzieki za dobre slowo. Przeanalizowalem co napisaliscie i chyba wyszlo mi to na dobre. Zdynamizowalem odrobine kadr, przesunalem punkty zbiegu, zmienilem kompozycje przez co i nieco historie ktora chce opowiedziec. Co do zrodla swiatla, JezzBumpin, masz racje jedna swieczka bedzie dosc ciezko, dlatego prawdopodobnie pojawi sie ich wiecej w roznych miejscach pomieszczenia, kazde dajace rozne intensywnosci oswietlenia.

 

Na temat:

Nadal pozostaje watek 'potwor boi sie cienia myszy', tymrazem jednak wypuszczam go na lowy na owe stworzonka, te natomiast czujac co sie dzieje uciekaja w poplochu. W czasie ucieczki jedna 'omal nie spada' z belki stropowej, na ratunek ktorej rzuca sie inna mysz. Wisza one teraz niedaleko zrodla swiatla rzucajac 'dziwaczny cien na jedna ze scian piwnicy'. Reszta tak jak pisalem wczesniej.

11.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat:

Jako, ze dzis nie dysponowalem duza iloscia czasu, a bardzo chcialem zeby cos sie jednak w tym watku dzialo.. za rada prowadzacych 'ChC', zamieszczam; troche zartem, troche serio. Oto przed Panstwem, wyczekiwany potwor.. tam tam tam

potwor.jpg

Postaram sie jak najszybciej wrocic do wlasciwego toku pracy, tymczasem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jesli stylistyka ma byc cartoonowa (co sugeruja tla oraz jak pisales zdaje sie w1 poscie) to toj potwor powinien pojsc bardziej w takim kierunku:

BABA.jpg

 

przepraszamzesie wtracam, potraktuj moj szkic jako luzna sugestie :D

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ucichlo widze we wszystkich watkach. To moze ja cos zamieszcze:

tocos.jpg

Mam nadzieje, ze uda mi sie to ukonczyc w terminie. Wrecz bardzo bym chcial.. w koncu skoro nikt sie nie zglasza to mam duze szanse wygrac nie? :]] moze to was zmotywuje Panowie/Panie do dzialania.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zi_q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności