Skocz do zawartości

Ceny wizualizacji i animacji


Gość gfxapprentice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gfxapprentice

Zupełnie nie wiem ile w Polsce bierze się za wizualizację 1 pomieszczenia (modelowanie + teksturowanie + rendering Vray) i ile za 1 min animacji - spacer po mieście / mieszkaniu. Chodzi mi o normalne, rozsądne ceny jakie może podać freelancer. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Cornelius Scipio

Ja też nie wiem :) I podejrzewam,że większość userów powie to samo ;)

 

Jest na to odpowiedni dział Zią.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gfxapprentice

Dziwne, za granicą wszystko jest jasne i można szybko się dowiedzieć co, jak i za ile. Często mam wrażenie, że polscy zleceniodawcy nie podają cen w nadziei, że freelancer rzuci mniejszą - stale to pytanie: za ile by Pan.... . Na zachodzie za każdym razem jak jest zlecenie to od razu jest napisane co i za ile i czy jest Pan zainteresowany tą ofertą. Przecież polskie firmy wiedzą ile mają przeznaczone na dany projekt i ile mogą zapłacić. A przecież nie podam ceny z zagranicy bo dostaną palpitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja mam dokladnie odwrotne doswiadczenia tu gdzie siedze w UK. Nigdy i nigdzie jak doteraz (pomijajac sklepy z jedzeniem :D ) nie uslyszalem ceny wprost. Przy zleceniach to jest "zalezy od wielu czynnikow, prosze przyslac dokladny brief to cos powiemy", przy szukaniu pracy to jest "zalezy od doswiadczenia". Jak do biura zadzwonil gosc i 2 jego pytanie bylo "ile bierzecie za wizke domu" to pierw zostal uswiadomiony o niemozliwosci podania takiej ceny od tak sobie, a potem w biurze wszyscy lokalni smiali sie z takiego sposobu zalatwiania interesow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sprawa to kim jest klient - jesli to duza korporacja, to na poczatek bierz 2 razy tyle, albo i wiecej. Tak robi sie na zachodzie. Dwa to czego oczekuje - maksymalny stopien realizmu = cena x 2 + kasa na wynajecie farmy renderujacej. Policz sobie ile dni bedziesz musial na to przeznaczyc, potem ile chcialbys dziennie dostawac (ponizej 100wki nie ma co schodzic), a potem zastosuj powyzsze przeliczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gfxapprentice

Maksymalny stopień realizmu - to jest zawsze wymagane - VRay to podstawa (materiały, światła, kamera), nawet "laicy" chcą to samo co widzą w galeriach internetowych (lol czasami do oferty dołączają renderingi z uwagą "tak jak tutaj").

Dziwne - wszystkie zlecenia jakie miałem z GB były konkretne i z ceną - bierzesz albo nie. Ale pracuje jako freelancer a nie w firmie, dostaje projekt lub jego część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zupełnie nie wiem ile w Polsce bierze się za wizualizację 1 pomieszczenia (modelowanie + teksturowanie + rendering Vray) i ile za 1 min animacji - spacer po mieście / mieszkaniu. Chodzi mi o normalne, rozsądne ceny jakie może podać freelancer. Dziękuję."

 

Jak kupisz legalnego 3d maxa i vryja+ cada + psa to będziesz wiedział ile brać za zlecenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy nie od długości, czy rozdzielczości obrazka tylko od:

1. JAKOŚCI I CZASU

Jeśli masz wystarczające umiejętności to grafika 3d stwarza ogromne możliwości - ograniczeniem jest czas. Twój czas to Twoje pieniądze, jeśli nad jednym renderem będziesz siedzieć 3 dni to raczej nie weźmiesz takiej samej kasy jak za 10min speeda (chyba że klient ma kompletnie blade pojęcie i za coś co zrobiłeś w 10min weźmiesz kasę jak za miesiąc ciężkiej pracy - ale takie sytuacje się co raz rzadziej zdarzają.)

 

2. DLA KOGO I JAK BĘDZIE WYKORZYSTANE

Za 15s do TVN można zgarnąć... uff, sporo.

Za 30s do Kablowej Telewizji Objazdowej góra 1500zl.

 

Aby bardziej uprościć - genialny aktor może grać w teatrze i robić przepiękne kreacje postaci (i zarabiać 1200zl na rękę). A ten sam aktor może załapać się do roli w Przyjaciołach i zgarniać $1mln za odcinek. Dużo zależy od szczęścia, dużo od tego jak zbudujesz portfolio i jak będziesz dobierać klientów - czasem, żeby mieć ładny kawałek w portfolio opłaca zrobić się coś po kosztach.

 

P.S. Żeby zarabiać najpierw trzeba te kilkanaście tysięcy wrzucić - pamiętaj o tym. ;)

P.S.2 Wiem, wiem. Jest blender... bla bla bla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Żeby zarabiać najpierw trzeba te kilkanaście tysięcy wrzucić - pamiętaj o tym. ;)

 

Po co wrzucać kilkanaście tysięcy, każde dziecko wie że pierwszy milion trzeba ukraść jak to kiedyś powiedział kolega partyjny prezydenta Tuska.

Za kaczora to żyłby w stresie że o szóstej rano ktoś może zapukać do drzwi i niekoniecznie to będzie mleczarz ,no a teraz spokojnie można robić biznesy.;)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym takiego obrzydliwego? Jak ktoś kradnie oprogramowanie i jedzie na piratach , robi nieczystą konkurencję,psuje rynek dla tych co zainwestowali grubą kasę w soft i nikt go za to nie ścignie to nie jest polityka?

 

Pozatym na max3d.pl zdażyło mi się czytać niewybredne kawałki polityczne ale jakoś nie zauważyłem tam twojego obrzydzenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności