Skocz do zawartości

hard edges i łukowate płaszczyzny


Paulux

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ten element to moja pierwsza próba modelowania w Softimage a właściwie czegokolwiek w 3D. To jest wierzchni element dziurkacza do papieru. Problem polega na tym, że dolna krawędź z tyłu (zaznaczona 3 zielonymi strzałkami) musi być prosta ale to powoduje, że cały polygon zaczyna się prostować i nie mam pojęcia jak spowodować aby pozostała gładka krzywizna zakończona ostrą, prostą krawędzią. Zresztą efekt widać na screenach (różowe kółko). Wszystkie krawędzie zaznaczone zielonymi strzałkami są potraktowane Set edge/vertex crease value =4. Krawędź zaznaczona strzałką niebieską obojętnie czy jest wyostrzona czy gładka daje nieporządany rezultat. Zresztą podobny mam problem jak chce zrobić otwór w kuli o ostrych krawędziach z zachowaniem krzywizny kuli i jednocześnie o kształcie prostokąta. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po pierwsze wielki dzięki sand za szybką odpowiedź. Zrobiłem jak zaproponowałeś ale to nie rozwiązuje problemu. Pojawia się tylko następna krawędź a ten błąd pozostaje. Możliwe, że coś źle robię. Wysyłam kolejne screeny żeby dokładniej było widać na czym polega problem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności