Skocz do zawartości

Q9550 - porady odnośnie tego potworka.


teethar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić nowy sprzęt. Myślę, że posłuży mi parę lat.

 

Chciałbym znać opinię Szanownego Grona na temat tej konfiguracji - może ktoś zauważy jakiś konflikt sprzętowy, może któraś z tych części będzie znacznie zaniżać wydajność kompa itp. Będę dźwięczny za jakiś szybki odzew!!:D

 

proc Intel Core 2 Quad Q9550 2,83 GHz

chłodziwo Pentagram Freezone NXC-100 Cu

mobo Gigabyte GA-EP45-DS3R DES IP45

graf Galaxy GF 9600 GT 512MB DDR3 (tu mam wątpliwości czy będzie ciągnęło duże sceny w 3DS - bo chyba od pamięci karty zależy ilość FPS w Viewporcie nie? :))

 

ram Patriot DDR2 Dual Channel 4GB 1066 (kolejna wątpliwość - może lepiej 2 razy po 2GB? Czy ktoś mógłby po krótce opisać jaka jest różnica w tych konfiguracjach? 1x4 czy 2x2)

 

zasilacz Rasurbo GAP565 550W

 

dysk Seagate 640GB ST 3640323 AS SATAII 32MB

 

 

PLIZ POMOOSZTA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Minęła doba, nie miałem czasu narazie przebadać sprzęt ale pierwsze wrażenia super. Całość współpracuje ładnie, nie ma żadnych konfliktów, jedyna rzecz która mnie zastanawia to wiecie może czemu temperatura na 4 rdzeniach różni się o siebie nawet io 10stopni C? dokladniej 1 i 4 rdzen są zawsze ok. 10st bardziej rozgrzane niz 2-3. Może źle pasta nałożona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bedzie roznica pomiedzy temperaturami rdzeni, a;e 10 st wydaje sie troche duzo, ja obstawiam, ze zle zalozyłes cooler, ewentualnie albo cooler jest krzywy albo czpka procka jest krzywa, czego nei zycze ;) Roznica medzy 4x1 a 2x2 jest taka ze przy 4x1 juz masz zapakowane wszystkie sloty ;) tak wiec 2x2 jest bardziej przyszlosciowe bo zawsze mozesz dodac znowu 2x2 a tak to bedziesz muszial zmieniac calosc. Gf 9600 do maxa w zupelnosci powienien wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności