Skocz do zawartości

prosba o ocenę zestawu - 3d max (wizualizacje)


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, składam na dniach kompa i prosił bym o ocenę i poradę co wziąć w zamian jeśli już, ( w podobnej cenie)

 

Komp do 3d studio + photoshop (typowe wizualizacje, nie specjalnie wyżyłowane pod względem rozdzielczości - raczej nic do druku)

 

Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz 8MB cache s. 775 Box 660,00 - czy jest sens kupowac o 200zl droższy procesor z 6mb cash? (tylko dla jego 0.45nm architektury? - mam dokładnei ten procek od ponad roku w domowym kompie i jestem zadowolony - wiec sie zastanawiam czy jest po co wykładac dodatkowe 150-200zl)

 

DDR2 Geil 4GB DDR2 800 5-5-5-15 Dual Chanel Kit 165,00 x 2 (pierwszy raz były by to geile, do tej pory zawsze OCZ, ale akurat te są dość przystępne cenowo - jak to się sprawuje wie może ktoś?)

 

Asus P5Q Pro s.775 P45 449,00

 

ASUS HD4830 512MB 256bit PCI-E 495,00 - pytanie zasadnicze, w poprzednim ASUSie jaki miałem w rękach (w firmie) beznadziejnie piszczała chyba jakaś cewka, szczególnie to się dało odczuć przy np obracaniu viewportem - straszna siara - nie chce zeby nowa karta tak miala wiec jesli ktos ma ją albo widzial w dzialaniu prosil bym o opinię. no i oczywiście chodzi przede wszystkim o jakość pracy w viewportach (moja aktualna gs7950 nie daje sobie rady przy dużej ilości kresek - co dość jest denerwujące.

 

WD WD5000AAKS 500GB sATA II 16MB 195,00 - tu jestem raczej zdecydowany :)

 

Corsair CMPSU-450VXEU ATX 450W PFC EU version 245,00

 

Cooler Master ALU Centurion 5 black 175,00 (generalnie zalezy mi na tym zeby obudowa miala wysoko przycisk zasilania i te wszystkie pierdoły typu USB, ta akurat nie ma, wiec jeśli ktoś zna taką która ma to na górze i jest w podobnej cenie był bym wdzięczny za podpowiedź)

 

Labtec 967530-0100 media Keyboard 29,00 (standardowa jakas)

 

Logitech 931690-0914 VX Revolution 165,00 - w domu mam a4techa jakiś szrot za 35zl, generalnie dziala i jestem z niej zadowolony, ale chcialbym przesiąść się na cos bardziej ergonomicznego - łapa zaczyna boleć po 8 godzinach klikania)

 

LiteOn DVDRW+- H-20A4P OEM Black 75,00

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do procków to popatrz na testy wydajnościowe i wtedy sam osądź czy się opłaca :) z dyskiem to bym na Twoim miejscu wziął 2x250/300 i w raidzie 0 postawił. To naprawdę fajna sprawa i vista na tym smiga że hej. 0 opóźnień. Wiem bo sam mam tak zrobione dyski i nie narzekam (tylko zawsze jest obawa, że jak jeden dysk padnie to danych z drugiego się juz nie odzyska, bo raid działa tak że dzieli plik na ileś tam cześci w zależności od ilości dysków). Zasilacz za słaby. Daj te minimum 580W. Obudowa - mam podobną (centurion 534 czarna ze srebrnym panelem) i muszę powiedzieć, że jest super. Obsługa bez śrubokręta (ekstra sprawa - teraz coraz więcej obudów ją ma na szczęście), dużo miejsca w środku i wyglada ładnie (mam z oknem). Tylko diody troszkę mocne są, ale to żaden problem chyba. Niestety nie ma na górze włącznika i usb. Ale to zawsze motywacja żeby się trochę schylić i ruszyć tyłek :P od cooler mastera widziałem jeszcze centuriona 590 - ma ten power na górze i usb. Tylko droższy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj te minimum 580W
450 wystarczy na to, bez problemu.

 

Edit: Zawsze w podobnych tematach ktos pisze, ze zaliczacz za maly... Poszukalem w googlach:

http://zenfist.pl/jaki-wybrac-zasilacz-poradnik-kupujacego-kalulator-mocy-news-150.html?gclid=CNK56YLJgZcCFQrNXgodUkPLYA

http://www.journeysystems.com/?powercalc

http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

 

Juz to kiedys w podobnym watku pisalem. Quad 6600 lekko krecony, 4 gb ramu, 1 dysk i 1 naped bierze jakos ~190 W, wiadomo ze trzeba dobrac duzo wiekszy zasilacz, ale bez przesady

Edytowane przez zgred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 wystarczy na to, bez problemu.

 

Quad 6600 lekko krecony, 4 gb ramu, 1 dysk i 1 naped bierze jakos ~190 W, wiadomo ze trzeba dobrac duzo wiekszy zasilacz, ale bez przesady

 

Sam quad krecony zabiera okolo 200W-210W. Podnosi sie predkosc ale tez napiecie.

Do tego kilka pamieci, mozliwe ze dolozy sie tu jeszcze 1-2 dyski,

za jakis czas przyjdzie do glowy wlozyc porzadna grafike

i komputer zdechnie za ktoryms razem przy podlaczaniu czegos na usb...

 

450W jest zwykle bardzo zawyzoną wartoscia w przypadku zasilaczy,

nieraz okazuje sie ze taka 500tka jest tak naprawde w stanie dostarczyc 300W ciaglej mocy. 450W to moc maksymalna generowana tuz przed spaleniem zasilacza.

 

Sam mam w domu podobny komputer, roznica taka ze wiecej pamieci i dyskow i zasilacz 450 nie pozwala mi podkrecic procesora tak jak bym chcial, zatrzymuje sie na 3.2 a jestem pewny ze sporo da sie jeszcze wyciagnac.

 

Bez krecenia albo z jakims minimalnym jasne, ale kupujac ten zasilacz skazujesz sie na komputer bez mozliwosci dalszej rozbudowy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Procesory wykonane w technologii 45um sa nieco szybsze przy tym samym taktowaniu wynika to z tego ze material z ktorego jest wykonana bramka mozne sie przelaczac szybciej. Zysk w wydajnosci raczej zauwazalny w przypadku renderowania tysiecy klatek jesli chodzi o rendering.

 

2. Uzywam Geil'a od zawsze dziala i nie sprawia problemow. Wydajnosc porownywalna z wszystkim innym lacznie z OCZ i innymi nikt nie zauwaza co szybciej chodzi.

 

3. Seria Ati 48xx to udane wydajne konstrukcyjnie uklady, w kwesti sterownikow podobno jest lepiej niz dawniej. Ati nigdy nie slynelo z dopracowanych sterownikow ale podobno teraz sie to nieco zmienilo.

 

Piszczaly cewki na karcie. Nie jest to wada karty a tylko kwestia cewek umieszczonych na pokladzie ktore nie sa high end, zaden producent sie nie wybija na tym polu i mozna spotkac mniej lub bardziej piszczace karty ale tez takie ktore wogole nie piszcza. Losowy przypadek nie ma znaczenia producent.

 

4. WD dobre dyski chodz ja sie przesiadam nastepnym razem na Seagate mniej wibracji i nie sa az tak glosne jak WD. Tyczy sie to aktualnej serii ktora znam.

 

5. Zasilacz wazna sprawa. Nie liczy sie marka, liczy sie producent to on go wykonuje a inni branduja. Top Power, Seasonic, FSP Group, Delta Electronics to producenci dla takich marek jak Tagan, Seasonic, BeQuiet itp.

 

6. Obudowa jesli ktos preferuje styl typowo stacja robocza to znajdzie cos dla siebie napewno w ofercie Chieftec'a. Dobry stosunek jakosc/cena.

 

7. Dobra klawiaturka ktora sie wybija na tle innych to Logitech UltraX Premium. Uzuwam odkad sie pojawila i jeszcze nie znalazlem nic lepszego.

 

8. Logi Revo to dobre myszy, sam uzywam jednak wersje dla desktopa MX Revolution.

 

9. Dobry naped to Pioneer 215 nagrywa i chodzi pieknie jednak ma slabsza korekcje bledow przy czytaniu na tle konkurencji.

Edytowane przez Rascal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że temat wątku pasuje, to poniżej moja wizja zestawu. Pytanie czy ma to sens, co ew. zmienić/zastąpić, żeby było jak najwydajniej.

W założeniu sprzęt do CADa, MAXa z V-ray'em (głównie wizualizacje architektoniczne), PS, czasem Corel i Painter, bardzo często obróbka zdjęć (RAWy więc dużo ciężkich plików).

 

- Procesor Intel Core 2 duo E8600 albo core 2 Quad Q9550 (koszt w obu przypadkach ok 1000 pln)

- Płyta główna MSI PI7N2 Diamond (cena j.w.)

- Grafika MSI Radeon HD 4870X2 OC 2048 GDDR5 lub ew. MSI N280 GTX SuperOC 1024MB GDDR3 (1600 lub 1400 pln)

- 8 GB ramu

- 2 dyski twarde, wewnętrzny ok 200 - 320 i zewnętrzny podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności