Skocz do zawartości

lustrzana powierzchnia, rendering.


zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wychodzi mi lustrzana powierzchnia mimo że robię wszystko wg łopatologicznej receptury i nawet ściągnięty ze strony z tutorialem przykład jakoś tak lipnie wygląda, tego połysku nie ma tak jak na zdjęciach tutaj http://tnij.org/cd2s . Na tych obrazkach wygląda to fantastycznie a u mnie lipa, w ogóle żadnego praktycznie efektu nie ma. Może jest to skutkiem braku czegoś w systemie, open gl czy directx czy jeszcze coś innego... choć to wątpliwa sprawa, mam vistę czyli wszystko najnowsze. A może rzecz w tym że renderuję na wbudowanym raytracerze? Yafraya, ściągnąłem i zainstalowałem, pozycja w menu się pojawia i przy przycisku do renderowania ale renderować nie chce amoże ja nie umiem jeszcze się nim posługiwać więc korzystam z internala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam blendera 2.48 z ostatnią wersją Pythona i na dwóch komputerach sprawdzałem czy da się zrobić odblaski i przezroczystość i wychodzi na to że się nie da. Zmieniam parametry i żadnej różnicy w połysku nie widzę, przy przezroczystosci to w ogóle jakieś głupoty wychodzą nie z tej ziemi.

Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray tracing włączony? (zakładka render ) panel scene F10 ,albo nie wciskasz po prostu Ray mirr i ray trans tylko suwakami się bawisz ,już miałem taki przypadek ,kolega też wyrywał sobie włosy z głowy ,bo robił jak w tutku ,ale zapomniał aktywować tych opcji ,ew pokaz screeny co i jak masz tam poustawiane ,bo to niemożliwe ,że nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa i wygląda ślicznie. Po prostu nie wiedziałem, że wypolerowane kulki same z siebie nie błyszczą i dopiero jak zrobiłem podłogę, sufit i ściany to zaczęło wyglądać jak trzeba bo jest się teraz co odbijać... no prawie, jeszcze nad oświetleniem muszę popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności