Skocz do zawartości

export z rhino do 3dsmaxa HELP!


turbodiesel

Rekomendowane odpowiedzi

mam wielki problem przy exporvie z Rhino do 3Dmaxa 5, chodzi o to że efekt exportu jest niedopuszczalnie zniekształcony. Po imporcie do 3dstudio ( jako meshe ) robią się dziury, dziwne cienie zagłębienia, co pokazują poniższe screeny. Co tu zrobić by się ładnie exportowało? czy potrzeba servis packa do rhino? (działam na 3) próbowałem już power translator od npower, ale problem pozostał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zmien temat. sprobuj rozwiazania z eksportem do pliku .stl opisanego przez Bzyku http://www.max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=9514

 

 

edit: rhino jest bardzo face`o zerny wiec daj wieksza dokladnosc, przy eksporcie masz podglad wiec probuj do skutku. moze tak sie dziac jesli felga nie jest jednym obiektem a eksportujesz kilka na raz. zrob ladny blend lub fillet pomiedzy ramionami a obrecza, zezre to nastepne kilka tysiecy faceow ale bedzie ladnie blyszczec w maksi jak dasz chromik :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na poczatku pobawic sie tym suwakiem :) on zmienia tylko te dwie wartosci \"angle\" i \"aspect ratio\" potem mozemy dodatkowo siatke wyregolowac detailem i wartosciami \"min/max edge lenght\" poprostu trzeba troche potestowac, sprawdzac :).

No i oczywiscie exportowac nie do 3ds tylko do Stl choc to dziwne ale jest to lepsze rozwiazanie.

 

ps.A akdsn zawsze napiszesz to co ja bym chcial :) i musze siedziec i wymyslac co tu jeszcze dodac :D.

 

ps2.Ale fajnie ze jest ktos jeszcze kto moze pomagac z rhino

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to jeszcze raz :) przy wmiare prostych obiektach mozna sie posluzyc np. \'Power Translators-em\' lub tez \'Power RhinoToMax\' ale przy bardziej zlozonych okiektach nie obedzie sie bez przykonwertowania \"nurbs to mesh\" wiec lepiej sie nauczyc tego niz sie potem meczyc z iges-mi z ktorymi sa w maxie same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiezo co \"ukonczylem\" moja ostatnia prace w rhino ... render = max + brazil ... wszystko exportowalem IGES\'ami i wszystko pieknie ...

 

warto jednak pamietac o tym ... ze surface\'y musza byc ze shrinkowane ... (ShrinkTrimmedSrf) bo inaczej ryzyko bugow w eksporcie znacznie wzrasta, warto rowniez zadbac o odpowiedni direction kazdej plaszczyzny ... i sklejenie wszystkiego co ma byc jedna plaszczyzna ...

 

z wlasnego i nie tylko doswiadczenia wiem ze najwiecej problemow jest z exportem obiektow takich jak np. felgi ... mozna wtedy pomoc sobie exportujac plaszczyzny ktore sie kaszania jako IGES\'y jako standardowe meshe ... pomaga. :)

 

to chyba wszystko ... zycze wszystkim powodzenia ... (sobie rowniez) :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności