Skocz do zawartości

plansze


Gość cosa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglby mi ktos wytlumaczyc (jak przecietnej kozie) jak zlozyc przyzwoita plansze na zaliczenie?

Chodzi mi o to jak polaczyc rysunki z cada ze zdjeciami, tekstem i tlem.. Moze to absolutne podstawy, ale ludzie maja tez takie problemy ;)

 

No i z gory bardzo dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja wrzucam rzuty z autocada do corela i tam je koloruje, ustawiam wszystkie grubosci linii itp. a nastepnie każdy rysunek grupuje i mam gotowy element do umieszczenia na planszy. Tło sobie zwykle rąbie w fotoszopie i wrzucam do corela. Wszystkie podpisy obrazki itp też w corelu. Na koniec najlepiej zrastrować wszystko (w cmyka) i do drukarni :)

 

Apropo importu z Cada do Corela. Wszystkie bloki i hatche nalezy wysadzic (w ver. 13 i wyzej raczej nie trzeba, ale ostroznosci nigdy za wiele). Wszystkie elementy, ktore chcemy zakolorować należy obrysować pline'em (musi być on zamkniety!) lub boundary. Najlpiej każdy kolor obrysujemy na oddzielnej warstwie, żeby szybko i sprawnie go potem modyfikować.

Możemy eksportować poprzez format wmf, lub dxf (przy dxf nalezy narysować sobie ramke wielkości papieru, żeby nie zgubić skali - poza tym dxf jest mniej kolizyjny).

 

Jak coś niejasne to piszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności