Skocz do zawartości

PLASTIKOWA BUTELKA w LW


qbaqbaMAX3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Kooooolejny problem :( (same fajne problemy) (kurcze) :)

 

Chce splodzic ekstra PLASTIKOWA butelke!

(z materialem "szklo" jaaaakos sobie radze ale transparentny plastik wychodzi do BANI :(

 

[ATTACH]59802[/ATTACH]

 

Uzywam Edge-transparency, Fast fresnel i... tylek :(

moze w nodach jest jakis material o charakterystyce zblizonej do lekko blekitnego, ale nie calkowicie transparentnego plastiku???????

 

A tu referencja do ktorej daze :(

[ATTACH]59803[/ATTACH]

 

RATUNKU!

Pozdrawiam

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

generalnie plastik ma nieco mniejszy transparency niż szkło, dodaj Color Filter, trochę Reflection Bluring, Specularity też jest większe niż przy szkle, Refraction Index na około 1.3 coś jak to co załączyłem - a przede wszystkim musisz kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASAKRA! (w sensie pozytywnym :)))

BARDZO Wam DZIĘKUJĘ za pomoc!

 

Pytanie tyczące struktury takowej butelki, więc:

Butelka składa sie z dwóch ścianek pierwsza zew. zwrócona na zewnątrz i druga wew. zwrócona do środka.

W tutkach zazwyczaj obiekty transparentne posiadaja jeszcze jedną zduplikowaną siatkę zewnętrzną, a materiał przydzielony jej zazwyczaj nosi nazwe "AIR"

Jaką odgrywa rolę ta płaszczyzna i materiał "AIR"???

 

Co oznacza określenie "ustawiana pod Fprime"????

Z Fprime'm mam problem gdyż zazwyczaj pokazuje mi atrakcyjniejszy obraz niz pozniejszy finalny render, ktory staje się odrobinę, bardziej matowy i płaski :( pewno COS mi tam umyka ale przyciski - No Radiosity, Backdop Radiosity i Monte Carlo Radiosity JUZ odróżniam :( ??????????

 

Jezeli jest takowa mozliwosc to bylo by SUPER przeanalizować takową scenę, więc: [email protected] :))))))))))

 

 

Nic, jeszcze raz WIELKIE Dzięki

Pozrawiam

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wykrywanie refrakcji

Fprime nie wykrywa refrakcji i dla tego potrzebna jest powierzchnia Air by światło mogło się załamać przez przechodzące powierzchnie

 

Można też zakombinować z Nodem Dielectric, ale liczy się dość wolno

 

LW 9.3 nie pamiętam czy wykrywa poprawnie refrakcję

LW 9.5 wykrywa refrakcję

 

ja używam Kray i on wykrywa poprawnie refrakcję a do tego liczy szkło i inne transparentne powierzchnie b. szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbaqbaMAX3d podeśle scenkę po pracy czyli wieczorkiem.

Co do fprime to jest dokładnie tak jak napisał artzgodka że nie liczy refrakcji. Ja też używam na codzień Kray'a ale nie wszyscy go używają więc ustawiłem scenkę pod FP(tzn. trochę inne parametry materiałów niż użyłbym pod np. KRAY'a) bo jest chyba popularniejszy.

Jeśli chodzi o szkło w FP to konieczny jest obiekt typu "Air" natomiast w przypadku plastików jak np. butelka gdzie współczynnik refrakcji jest bardzo niski ja robię tak że właściwie 70% sukcesu to sam model.Scianki w takiej butelce są bardzo cienkie więc nie modeluje podwójnych a jedynie pojedyńcze z opcją double sided, eliminuje w ten sposób problem refr. w FP.To właśnie głównie dzięki temu butelka wygląda jak plastikowa a nie jak szklana. Małe oszustwo ale na ogół działa.

 

Jak masz pytania to śmiało:) od tego jest to forum

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos poradzic, to skup sie bardziej na tym co butelka odbija niz na samym materiale. Sam material jest dosc prosty i na upartego mozna ogolnie z refrakcji zrezygnowac. Refrakcja doda Ci szczegoly wylacznie w obszarach gdzie plastik jest gruby, czyli w okolicach zakretki i ewentualnie podstawy. Najwazniejsze dla wylgadu plastikowej butelki sa odbicia. Mozna uzyc do tego map hdr, ale wg mnie wychodza zbyt miekko. Najlepiej jest przygotowac sobie pare planeow i okregow, dac im wysokie luminosity i porozmieszczac wokol obiektu w miejscach z ktorych dochodzi swiatlo. Sprobuj oswietlenie studyjne w ten sposob zasymulowac a wyjdzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona śpi wiec mam czas na sedno dnia :) ...hmm, nocy

(oj, ubogo to brzmi, ale nic, jeszcze rok... może dwa) >

 

Z tego co widzę to tydzień pracy, przyswojenie mnogości informacji i uwag.

Zależy mi by rozgryźć temat, a nie jedynie copy>paste i problem z głowy.

Efektami pochwalę się jak będzie "CO" pokazać.

Dziękuję za materiał i scenę, dadzą mi dużo dodatkowej informacji np.: jak takowa scena w ogóle powinna wyglądać, jaka gęstość siatki na obiektach, rozmieszczenie świateł lub paneli, kamer etc.

Dziękuję za znalezienie czasu i chęci by podzielić sie swoim doświadczeniem, gdyż wcześniej spotkałem sie z odmienna postawą.

(to był po prostu inny soft :(

 

DOBRA DO ROBOTY!!!!!!

Dziękuję i Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności