Skocz do zawartości

MiniBitwa: Langen Foundation [wiz]


siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za głosy i pozytywne przyjęcie pracy.

Zgodnie z zasadami, jako że moja pracka dostała najwięcej głosów wrzucam nowy temat do minibitwy. Będzie to Langen Foundation projektu Tadao Ando. Oto refka:

langenfoundation-s.jpg

 

hires: http://siwy.niewnikaj.pl/wrzuta/langenfoundation-l.jpg

 

rzut Top:

 

rzutlangenxn8.th.jpgthpix.gif

 

 

zasady jak poprzednio + chcę by woda i trawa były maxowe a photoshop posłużył do kręcenia kolorami, jasnościami ewentualnia dodaniu tła.

 

do dzieła. powodzenia

 

[edit]

grigoriob zrobił w CADzie rzut w formacie DWG w centymetrach. w maxie DWG sie importuje i ukazuje sie on nam jako linie :) rzut należy zmniejszyc dziesieciokrotnie po imporcie

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja znalazlem takie plany wiec sie dziele moze tez wezme udział:) a co do kadru to ujecie rozumiem ma byc takie jak na refce Siwego?

rzutlangenxn8.th.jpgthpix.gif

 

EDIT.

 

zrobilem w CADzie rzut w formacie DWG w centymetrach zawsze tak robie dzieki temu latwiej sie pracuje wiec udostepniam takze:) w maxie DWG sie importuje i ukazuje sie on nam jako linie :)

pozdrawiam. rzut należy zmniejszyc dziesieciokrotnie po imporcie

Edytowane przez grzegerz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy gratuluje podwójnie :) wygranej oraz wyboru jako referencji pracy mojego ulubionego architekta - tym razem obiecuję się przyłożyć.

 

grigoriob - dzieki za plany :)

 

edit-------

 

jest szansa na lepsze usystematyzowanie tego eventu ? - tzn coś jak speedpainting w 2d ? bylo by wygodniej niż przeglądać wątek żeby znaleźć odpowiedni post z referencją, czy tematem. Jeśli oczywiście (a mam nadzieję że tak) całość się utrzyma

 

edit ----- po poscie grigoriob -

 

W czasie importowania wystarczy ustawić odpowiednio jednostki - nie trzeba nic skalować dzięki temu i później resetowac Xform.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki Siwy!;) I świetna refka, jak już było powiedziane;) Ja tylko mam nadzieje, że uda mi się z czasem jakimś cudem i powalczę w tej edycji. Nawet jeśli nie, to z refką i tak się pobawię, po prostu dla siebie, bo zacna i warto;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na razie tyle zrobiłem. Walcze z fryrenderem o dobre światło ale teraz robie sobie przerwe na kotlety. Wygląda jak by się przerwacało ale to wina źle ustawionej kamery. Niebiesko jest bo dałem próbnego plejna z niebem w tle.. Wiem, że nie do końca się zgadza wszystko ale robiłem na oko wszystko więc mnie nie bijcie mocno:

langen_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bo tutaj cos jest pomieszane :) Nie lepiej zalozyc w dziale mini contest watek gdzie np kazdy nowy zwyciezca zaklada temat z referka itp a pozostali uczestnicy sie zapisuja i tam wlasnie dodaja swoje wypociny tak jak w przypadku kazdej mini bitwy (poprostu chodzi o to zeby wszystko mialo rece i nogi i bylo na swoim miejscu a nie porozwalane po test renderach czy gdzies tam jeszcze )

W skrocie nowa referka, nowy watek bo teraz ciezko bedzie sie dokopac do czegos jezeli z glownego tematu zrobi sie taki jamnik :)

Tutaj -> http://max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=41 nikt od miesiecy nie postowal, a ten dzial wlasnie po to jest zeby wszystko bylo zebrane w jednym dziale :)

 

P.S dzisiaj tez cos pomecze z ta scenka :)

[edit]

Sand zwieksz rozdzialke i wiecej tonacji koloru lub daj dla testow podstawowe textury a efekt bedzie lepszy bo sekret fajnych renderow tkwi w jego materialach :)

Pozdrawiam

Edytowane przez hcpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry chłopaki ja zabiegany jestem ostatnio właśnie. Dziś też tylko na chwilę wlazłem. W sumie to można przenieść wszystko do minibitwy i podzielić wszystko na mniejsze topici. To proszę moda w miarę możliwości o przeniesienie i podzielenie (ten topic z nadubówką do nowego tematu, od oficjalnego wrzucenia refki domku 1 kolejny topic i ostatni od postu siwego z nową referką) bo sam niestety takich uprawnień nie posiadam :( Termin jak się nie mylę to 10 dni od 24 listopada więc to jest... 4 grudnia do 20 :) zbijam ja się szykować na połowinki, powodzenia wam życze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś pokażę na początek, Dzisiaj się z tym pobawiłem. W sumie to będzie mój pierwszy exteriorek. Wizek nigdy nie robiłem więc walcie co do poprawy.

Texy z cg_textures.com, renderowane w Vray`u,świecone vraySun+sky, patrzone Vray camerą:)

Jak widać na razie nieba brak :)

vizkarg2.jpg

w1100.png

Edytowane przez Ex3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3 - trochę ujęcie odstaje od zdjęcia. Dodatkowo dach ma spadek do środka a u ciebie wogóle go nie ma. Wał z tyłu chyba jest dalej bo bardzo cienie na niego padają. Woda mało przezroczysta. Nie ma okna w ścianie. Fale na wodzie jakieś dziwne zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się i nie wiem czy mogę tu wrzucać wipa czy nie. Jest to mój pierwszy exterior więc bardzo liczę na wasze komentarze. Ciągle walczę z kropkami, które mi się pojawiły na wodzie ale pomysłu mi braknie czemu tak się dzieje. Pomóżcie!

Dużo materiałów jeszcze do poprawy.

WIP:

langenmax_high08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdąże się wyrobić ale nie o to chodzi. Podczas testowania oświetlenia chciałem użyć kaustyki w renderze. Nie używałem tego jeszcze i nie wiem gdzie szukać rozwiązania problemu. Otóż jak widać na załączonym renderze w czerwonym kółku mam cienie równomiernie rozmyte a nie w zależności od odległości. Dzieje się tak tylko za szkłem. W ustawieniach kaustyki dałem "Search dist. na 20cm". W zielonym kółku miałem ustawione na 10cm. Jest lepiej ale czas renderu wydłuża się niestety a i tak widzę, że są to rozmycia równomierne. Jak mogę uzyskać cienie takie jak bez używania kaustyki? W zasadzie to chodzi mi tylko o uzyskanie odbicia światła od szkła przed budynkiem.

caustic3bpytanietx7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i updacik ode mnie. Dajcie jakieś wskazówki co do rendera bo jeszcze pomyślę że jest dobrze ;)

wizkaso5.jpg

w1100.png

Edit:

Kurcze jak bym pamiętał że to jest do dzisiaj to bym wrzucił finała a tak to muszę dać to co jest jako wersję ostateczną.

Edytowane przez Ex3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores bardzo fajne!

Ja nie zrobiłem kamyczków pod ścianą ale już czas skończyć naukę na tym modelu i czekam na następny.

Oto mój final (a jednak jeszcze nie, final niżej gdzieś):

langenmax016a.jpg

Edytowane przez sand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sand: Nie kończ jeszcze. Zmień tą trawę na wzgórzu na jakiegoś dispa, bo teraz, jeśli dobrze widzę, to to fur jest? Na wodę lepiej daj jakiś noise i TS, bo teraz, przy bumpie, daleko od kamery woda nagle jest już gładką taflą. Dopracuj też mapowanie płyt betonowych. I może jakieś poważniejsze postpro? Jakieś kontrasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Wasza namowa i brak roboty w pracy zmusiły mnie do poprawek. Wodę zrobiłem tak jak Pressenter napisał. Trawę z tyłu poprawiłem ale dispa nie dałem bo mi max się wykrzaczał (a ja się z nim nie kłócę bo nie znam;)). Tores słusznie zauważyłeś, że kolorowo dlatego zrobiłem inne postpro. Renderować się ciągle uczę i liczę na to, że następny temat będzie równie ciekawy!

 

OTO FINAL:

langenmax017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności