Skocz do zawartości

[Blender] Time-lapse video: modeling a wasp - Rewolucyjne rozwiązanie w Blenderze


floo

Rekomendowane odpowiedzi

wasp.jpg

 

Sebastian König has posted a very nice time-lapse video in which he models, a wasp. It touches many techniques including subsurfaces, IK and even a spot of grease pencil sketching.

 

link:

 

 

Prezentacja rewolucyjnego narzędzia w Blenderze na przykładzie modelowania owada.

Sprawdza się również doskonale w przypadku animacji postaci, dzięki czemu możemy zapomnieć o używaniu softu do rysowania, a korekty każdej pozy są o wiele bardziej efektywne.

 

Pozdrawiam!

 

P.s

Jak dla mnie full wypas... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mara, nie chodzilo o Grease Pencil. Obejrzyj do konca.

 

Hmmm ... nie?

 

do końca którego filmu - pierwszego czy drugiego? pod koniec pierwszego gość miesza w Node Edytorze, a 58sek o której pisze Floo (w drugim filmie) to początek rysowania Grease Pencil

 

no to ja już nie wiem co może być innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje, ze floo probowal zareklamowac grease pencil. Sam patent jest zgapiony od pixara (chwalili sie nim przy iniemamocnych), maya ma cos takiego jako skrypcik zewnetrzny.

Faktem jednak, że filmik od pepelandu o wiele lepszy (btw. to tez jest fajny trick http://www.daniel3d.com/pepeland/misc/3dstuff/ilum_normal/%5Bpepeland%5D-iluminating_with_normal_nodes.htm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanki pewnie dlatego że nie widziałem tego narzędzia wcześniej w akcji...

 

jak dla mnie bardzo przydatna sprawa... a jeśli komuś to nie odpowiada, to przecież nie przekonuje nikogo, a jest szansa że zobaczą to ci którzy tego nie widzieli, co może im się przydać...

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności