Skocz do zawartości

[propozycja] Nowy dzial - inspiracje.


dr Ug

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje zalozenie nowego dzialu, w ktorym umieszczaloby sie linki do wyjatkowych prac, ktore niosa z soba inspiracje i nauke. Liternictwo, kolor, kompozycja, czy blizej 3d - modele, textury, animacja.

 

Czesto mozna odniesc wrazenie, ze uzytkownicy tego forum sa zamknieci w skrzyniach 2x2m i nie widza jak TO sie powinno robic.

 

Pojawialyby sie linki do galerii, prac na forach zachodnich, ilustracji, ciekawych rozwiazan kompozycyjnych i typograficznych, itp. itd.

 

Pojedyncze obrazki z galerii innych serwisow moznaby umieszczac w jednym, przyklejonym watku, zeby nie zasmiecac dzialu kazda pierdolka.

 

Panie, panowie i bezplciowi moderatorzy max3d, co Wy na to? ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To tak, jakby rzad robil spoleczna sonde, czy dzieci chca sie uczyc w szkole podstawowej, czy nie.

 

Najwazniejsza jest decyzja szefostwa forum. Jezeli ktos bedzie chcial wzbogacac swoje umiejetnosci, to bedzie zagladal pod podane linki, jezeli nie, to nikt ich nie zmusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w tym sek, ze ludziom sie nie chce. A jak sie pod nos podsunie, to i moze kto zajrzy, chocby z nudow.

 

Poza tym google wyszukuje to co najpopularniejsze, a nie to co najlepsze.

 

Osobny dzial bylby o tyle dobry, ze o kazdym projekcie moznaby osobno pogadac i watki nie mieszalyby sie.

 

Bzyku, blagam, zgodz sie! Tak mi na tym zalezy, ze nalykam sie relanium jak nie przytakniesz :P

 

edit:

Moja propozycje zainspirowal Gotham, ktory kiedys (gdy jeszcze moderowalismy) poprosil mnie, zebym wrzucal jakies fajne linki, coby ludzi doksztalcac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to bedziemy znosic pracki z innego forum i o nich pisac :D, nie no ciekawa koncepcja. i tak kazdy przyjdzie z czyms i zamiesci owo dzielo i bedzie sie pytac jak to zrobic, czy jak on to wykonal, jak swietnie wyglada itd.

A tak mi sie przypomnialo cos:

... przekonaj mnie ...

 

Milego lykania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial sie czepiac, to powiedzialbym, ze subtelna roznica polega na tym, ze ja bylem s-modem, a Ty jestes XSI&Rhino Modem od tygodnia i to nie Ciebie powinienem przekonywac. Ale nie bede sie czepial.

 

Nikt nie mowi o przenoszeniu prac, tylko o linkowaniu ich.

 

Np. tak, pierwsze z brzegu:

 

http://www.jsaarinen.com/boxylady/concept2.jpg

 

Swietny, oryginalny, zaskakujacy pomysl. W pierwszej chwili wydaje sie jakas monumentalna budowla, by po przeczytaniu tytulu zauwazyc w tym ksztalcie cialo kobiety. Fajne swiatlo, niezly klimat. Bla bla bla...

 

I juz. Ludzie sie ew. ustosunkowuja, a jezeli nie, to przynajmniej cos zapamietaja.

 

Taki dzial to nic nowego, pomysl zaczerpnalem z linkowni Flashroomu i //webesteem.

 

Mnie to wisi, ja i tak ogladam te prace, tylko mysle, ze edukujac swoich userow ulatwiamy sobie... przepraszam... ulatwiacie sobie prace w perspektywie czasu.

 

edit: ale dalem sie wkrecic. Przeciez nie chodzi tylko o prace 3d. Mozna by linkowac strony www, fajne plakaty, fotografie. Wszystko, co moze byc inspiracja.

 

Np. http://www.226-design.com/china/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się ten pomysł; ciekawe prace zawsze są warte omówienia; gdybyśmi się opirali tylko na tym co robimy we własnym zakresie na tym forum, no to sorry ... nie ma tu aż tylu prac, które by pobudzały do myślenia :); kisimy się we własnym sosie a na zewnątrz dużo grafiki przez duże \'G\'.

 

są prace które nie były \'robione\'(WIP) ani omawiane w gronie żadnego z forum, a naprawdę są warte uwagi ...

poza tym, gdyby człowiek chciał przejrzeć wszytkie fora i galerie jakie są w necie to by oczopląsu dostał a zobaczyłby 90% cienizny i kilka wypasionych renderow ...

 

wspólne wydłubywanie \'perełek\' jest szybsze i efektywniejsze; w ramach jednego forum można by omawiać robotę najwyższej klasy ... taki dział byłby bardzo wygodny i przyjemny do odwiedzania :)

 

także krótko mówiąc ... mnie ten pomysł pasuje, niech bezpłciwi moderatorzy nie rozpatrują go zbyt długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no DruG, ale się na Panach moderatorach wyżywasz... tyle pracy im dajesz... ale dobrze, dalej budzisz postrach :) :D

P.S. jestem na tak dla pomyslu, np. ja z j.angielskim nienajlepiej jeszcze stoje i ciezko mi po zagranicznych forach skakac.... a tu mialby wszystko na talerzu, to tak jakby wystawy same do mnie przychodzily... :) JESTEM NA TAK! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w smietnik? Ze za duzo by sie pojawialo rzeczy naraz?

 

Jezeli mowisz o poziomie linkowanych prac, to bedzie to swego rodzaju uczenie sie na bledach. User linkuje cos kiepskiego, Ty mu mowisz, ze nie jest to rzecz godna podziwu i delikwent zapamietuje sobie cala sprawe;)

 

Mozna ew. dac te magiczna moc linkowania prac wybranym, kompetentnym osobom.

 

Moglby powstac takze dzial, w ktorym byloby kilka watkow-kategorii, w ktorych znajdowalyby sie linki do \"respektow\".

 

Np. watek foto, typo, czy 3d, a w nich TYLKO linki zamieszczane przez wybrane osoby/modow. Userzy nie moga komentowac, jedynie podziwiac. Jezeli modek chce, moze sie pokusic o krotki komentarz, co byloby nawet wskazane, zeby userzy wiedzieli dlaczego praca znalazla sie w linkowni.

 

Uff, uff... to byla improwizacja.;)

 

Dyskutujcie ludzie, wypowiadajcie sie, byle z sensem. To ma sluzyc Wam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie widze ze improwizujesz:) Napewno bylbym przeciwny temu aby tylko modzi, czy tez specjalnie wyselekcjonowane jednostki mogly linkowac, dawac prace itd. a juz tym bardziej komentowac - bo wtedy juz rozmyl by sie totalnie cel istnienia dla tego dzialu. balagan by byl i to napewno, bo kazdy by linkowal kazde dziadostwo ktore sie pod reke na winie, w jednym - 3ech watkach dalo by sie to trzymac w ryzach, mozna by faktycznie skomentowac, cosik powiedziec itd. a po calym dziale to raczej juz nie bedzie sie (mi) chcialo latac. Dalej - wszystko by bylo dosc przejrzyste - bo trudno sie w jednym topiku zgubic i latwiejsze do zarzadzania dla modow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo czarnowidzisz.

Na FR jest podobny dzial (a nawet dwa) i nie pojawiaja sie koszmarki. Jezeli pojawia sie cos cienkiego, to ludzie o tym mowia i tyle.

 

Dzial 2view, gdzie ludzie chca podzielic sie jakims linkiem, interesujacym ich zdaniem: http://www.flashroom.com/forum/viewforum.php?f=37

 

Dzial Respect, gdzie trafiaja tylko perelki:

http://www.flashroom.com/forum/viewforum.php?f=25

 

Jest tez dzial Never Mind, gdzie pojawiaja sie koszmarki. Czasem laduja tam prace z 2view, ale bardzo rzadko.

http://www.flashroom.com/forum/viewforum.php?f=30

 

Juz mowilem adkowi, ze wcale nie polecam zakladanie takiego dzialu na max3d.

 

User, ktory linkuje prace podmisuje sie niejako pod nia. Jezeli uwaza, ze jest godna ogladania, to nie moze linkowac smieci, gdyz w ten sposob osmiesza swoj gust. Ludzie nie lubia sie kompromitowac, wiec nie beda linkowac koszmarkow.

 

Jezeli jednak to zrobi, to co sie stanie? Ludzie go postawia na ziemie i nie zrobi drugi raz tego samego.

 

Na forum jest tyle postow-smieci, ze jeden w ta, czy w ta nie zmieni wiele. Jak na razie nie widze zbyt czestej reakcji moderatorow na lamanie regulaminu.

 

Jeszcze wracajac do linkowania przed modow. W tym tez nie widze nic zlego. Webesteem wlasnie na tej zasadzie dziala, jednak kazdy moze skomentowac prezentowany projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że można zarayzykować;) Przecież każdy chociaż raz zobaczył prace, która spowodowała u niego \"szękopad\". I taką prace chciałby pokazać większej ilości osób. Ostatnio (no, nie ostatnio ale dalej ją mam na tapecie;)) wychaczyłem na cgtalku prace, ktorą większość ludzi tutaj pewnie zna - \"fairy and a snake\" pana Stahlberga. Być moze nie każdy ją widział, ale IMO powinien:] Tyle ode mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego argumentu, że \'powstałby śmietnik\'; idąc tym tokiem rozumowania nie warto było robić forum dyskusyjnego w obawie, że wśród konstruktywnej krytyki mogłoby się pojawić kilka postów prześmiewczych ... paranoja!

 

jest okazja stworzyć miejsce, w którym można by komntować najlepsze cacka ze świata grafiki a jedynym argumentem przeciw jest to, że będzie znajdzie się tam również nieco chwastów ...

tak jak pisał Drug, prostowanie spaczonych gustów jest również istotne, dlatego byłbym za tym alby wszyscy mieli prawo do zamieszczania linków, nie tylko moderatorzy czy też osoby upoważnione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie boje kilku przesmiewczych postow... Wiecej ja nawet nie mam nic przeciwko takiemu miejscu na rozne best ofy uwazam tylko ze nie ma potrzeby robic od razu calego dzialu, wiecej - jeden watek bylby dobrym testem - gdyby okazalo sie ze puchnie w tempie superexpresowym to faktycznie nalezy zrobic dzial.

 

Idac troche dalej tym tropem: jak sie maja dzialy w ktorych prosi sie ludzi o skladanie jakis propozycji, linkow itp. 2 przyklady:

http://max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=8686&page=2

ostatni post - 27.02.04 - brak pomyslow?

 

albo troszke wyzej nad tym topickiem:

http://max3d.pl/forum/viewthread.php?tid=5443

pustka... a taki szum byl ze to tylko moderatorzy moga skladac propozycje do tego co powinno byc na gornej belce

 

Mozna by wyliczac, jak powiedzialem ale powiedzialem tez ze nie widze nic przeciwko Drugowemu pomyslowi ( prawie nic:))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biglebowsky - powiem szczerze ze o tych rekomendacjach to zapomniałem zupełnie;) A rzeczywiście warto by było conieco zgłaszać...

A co do tego ze na początek wystarczy tylko \"sticky\" to OK. Ja nie mam nic przeciwko. Małym minusem mogą być trudności w nawigacji, zakładając np ze ten wątek mógłby się rozrosnąć do rozmiarow \"speedpaintingu\". Ale to juz jest zmartwienie na przyszłość;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... trudności w nawigacji??

jeśli zapodamy prace w 1 wątku to komentowanie będzie utrudnione zwłaszcza dla ludzi którzy rzadziej odwiedzają forum :( mozemy stracić w ten sposób wiele cennych spostrzeżeń, a i zniechęcałoby to do postowania swoich uwag, skoro praca którą chciałem omówić zeszła już z tapety i aktualnie omawia się inną ... wtedy dopiero powstałby śmietnik.

obawy bigleba jest racjonalne jednak nieco zbyt zachowawcze; większość ludzi tutaj spędza wiele godzin każdego dnia surfując po sieci i z pewnością często musi szczęki szukać gdzieś pod wyrem bo wypasioną pracę zobaczył - tak było jest i będzie, dlatego jestem przekonany, że dział taki nie umrze po kilku postach :)

 

rozumiem jednak, że aktualnie jedynym przedmiotem sporu jest pojedynek: \'nowy dział\' vs \'osobny wątek\' a nie być albo nie być ... - to już coś, idziemy do przodu :)

 

osobiście jestem, za stworzeniem nowego działu pogrupowanego tematycznie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biglebowsky, będzie, że się czepiam ale co mi tam :)

w tym drugim linku, który podałeś jako ten niby \"upadły\", Gotham wyraźnie napisał \"(...) apeluję o dawanie info na priv z propozycjami do linkowania (...)\", więc się nie dziw, że nikt tam nic nie pisze :)

 

według mnie Dzudzu ma rację i też jestem za stworzeniem nowego działu :)

 

pozdrawiam [piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\'rozumiem jednak, że aktualnie jedynym przedmiotem sporu jest pojedynek: \'nowy dział\' vs \'osobny wątek\' a nie być albo nie być ... - to już coś, idziemy do przodu\'

 

A ja w ktorym kolwiek momencie bylem przeciwny? O tym czy powstanie czy nie decyduje adek i moderatorzy, nie my.

 

Loozack - owszem - czepiasz sie.

 

Ja zapodalem pewne sugestie a to czy ktokolwiek cokolwiek z nich wyciagnie czy nie to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie .... czlowieku ... ten dzial juz powstal ... nie zauwazyles ? ... co ty robisz ? kazdy twoj post to odkopywanie staroci a tu juz przesadziles ....

 

Czlowieku chodzisz za mną po postach i sie p..... do wszystkiego co powiem/napisze, dlatego ze ktos ci udowodnil ze nie masz racji.

 

Jesli zostal pokoj utworzony to moglem go nie zauwazyc, a ten watek, po utworzeniu pokoju mozna juz zamknac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności