Skocz do zawartości

pentagram virtuoso v wacom bamboo fun


Alienkus

Rekomendowane odpowiedzi

na swieta chcialbym sobie sprawic prezent w formie tabletu. niestety nie wiem co wybrac. Wacoma, o ktorym zawsze slychac o jego niezawodnosci, ale rowniez cenie... czy jednak nowe dziecko pentagrama ktore jest TANSZE no i przesciga bamboo fun wacoma. mam nadzieje ze doradzicie. nizej jeszcze dane techniczne:

 

 

PENTAGRAM VIRTUOSO:

 

Rozmiar: A5

Wymiary tabletu: 350 x 275 x 10

Aktywny obszar roboczy: 203 x 152 mm

Przyciski funkcyjne; 4 + scroll

Rozdzielczość; 5080 lpi

Maksymalna wysokość odczytu piórka; 10 mm

Maksymalna szybkość odczytu; 220 pps

Piórko (bezprzewodowe / bezbateryjne)

Zasilanie; metodą indukcji magnetycznej

Kąt nachylenia; tak

Przyciski piórka; 1

Ilość poziomów nacisku; 1024

Gumka; nie

Dokładność; ±0,1

Oprogramowanie; Windows 2000 / XP / VISTA 32 i 64 bit MacOS 10.4.x i późniejsze

Do obsługi tabletu; PenMark, PenSign, PenWrite, PenMail

 

CENA: Od 529,38 do 616,00 PLN

 

 

 

 

 

WACOM BAMBOO FUN

 

Wymiary tabletu; 280 x 235,1 x 11,2mm

Aktywny obszar roboczy; 216,5 x 135,3mm

Przyciski funkcyjne; 4

Pierścień dotykowy; 1

Interfejs; USB

Zasilanie; 5V= (±5%), 60mA max

Rozdzielczość; 0,01mm (2540dpi)

Maksymalna wysokość odczytu piórka; 5 mm

Maksymalna szybkość odczytu; 133 punktów /sek.

Ilość poziomów nacisku; 512

Przyciski piorka; 2

Gumka; tak

Dokładność; ±0,5mm

Skok końcówki piórka; 0,1 mm

 

CENA: OD 609,00 do 759,05 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

alienkus chodzi o to ze pentagramy są strasznie awaryjne, w 95 % są z nimi jakieś problemy , sam niestety kiedyś dałem sie nabrac na open xxl'a. Tablet działał tak że pożal sie Boże, po pierwsze nie dało rady zrobic prostej kreski pod kątem, zamiast rownej linii wychodziły schodki, po 2 piórko było tak skonstruowane że bałem sie je brac do rąk żeby sie nie rozpadło chociaz pudzianem nie jestem po 3 po okolo miesiacu bezsensownego bazgrania schodkowatych linii ;] tablet przestał "widziec" piorko, musialem go sciskac klamerkami zeby cokolwiek dalo sie zrobic, po 4 srednio co 2 godziny musialem prowadzic boje ze sterownikami...po 5 wacom :) po 6 wacom po 7 wacom po n-te wacom ;] pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze chetnie bym sie przekonal jak to wyglada w praktyce. Mialem okazje pracowac na Pentagramie, Aipteku i Wacomie. I jak narazie z moich doswiadczen te 2 poprzednie firmy mogly by rownie dorbze sprzedawac olowiane tabliczki z rysikami - pracowalo by sie podobnie.

Jak pojawi sie jakis rzeczowy test nowych Pentagramow z checia zmienie zdanie, ale jak do teraz mam sceptyczne podejscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek: nie no racja ale ja osobiście wolę dopłacić kilkaset więcej niż inwestować w raz niesprawdzoną markę. a miałem open xxl'a i więcej tego błędu nie powtórzę.

 

hehe. pamietam, że przez około rok, miałem w domu stary model Waoma z serii UD. podłączane poprzez port COM. konstrukcja z 1998 roku a sprawdzał się lepiej niż open xxl. no kurde po tym w życiu nie będę inwestował w pentagrama.

 

obecnie mam Intuosa 3 i bardzo chwalę sobie ten tablecik. raz podłączony i bezawaryjnie działa, piórko tyle razy mi spadło, że łojezu a nadal śmiga jak należy :) no i ma taką fajną podstawkę na piórko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam Intuosa 3

 

wlasnie pentagram virtuoso jest porownywany jesli chodzi o parametry do ww. tabletu a jest o 1/2 tanszy. jednak nie wiem czy wierzyc tym cyferkom na papierze podawanym przez pentagram i po miesiacu sie zdziwic ze nie dziala. czy jednak kupic tego bamboo fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie wiem czy wierzyc tym cyferkom na papierze podawanym przez pentagram i po miesiacu sie zdziwic ze nie dziala. czy jednak kupic tego bamboo fun

 

a moze powiesz do czego ci ten tablet? Bo jesli planujsz sobie cos tam rysowac od czasu do czasu czy pracowac nad texturami, to po co ci papierowe 5000dpi i 1024 poziomy nacisku. Bardziej bedzie sie liczyc wygoda pracy i niezawodnosc urzadzenia - tego niestety na papierze nie da sie sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety ja to świetnie rozumiem, sam mam od dawna xxl no masakra jest z lewej strony zaczęło mi coś przeskakiwać na środek ekranu no i duży innych zabawnych sytuacji z nim mam, czas pokaże co pentagram zrobił z nowymi tabletami i jak się będą sprawować, ja osobiście zastanawiam się nad kupnem intuosa3 a tą podstawką pod piórko mnie przekonałeś do niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni mam intousa 3 a5 wide i tak powiem, w zyciu nie mialem lepszego tabletu a4 jest dla mnie o wiele za duzy, a precyzja pracy idealna. Hmmm pentagram virtuoso , zawsze mozna sie odezwac do pentagrama zeby udostepnili jeden tablet serwisowi do testow prosta sprawa przeciez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten A5 wide jest juz duzawy. Jakbym mial kupowac do wlasnego uzytku to pewnie na A6 wide by sie skonczylo. A z tym testem to by bylo nie glupie, jakby byl jakis oficjalny test max3d.pl. Gozej jakby wyszlo ze rzeczywiscie jest do kitu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach w robocie mam a4 i uzywam tylko do zetki, niestety ostatnio dosc rzadko, ale pracuje sie naprawde spoko. Co do a5 mam takie odczucie, ze jest dokladniejszy, oczywiscie to pewnie jakies zludzenie ;), ale po prostu tak mam ;) no i na poczatku rzeczywiscie ten wide bije glowe, ale szybko sie czlowiek przyzwyczaja i juz nie moze bez tego zyc :D

 

No to pogadam zaraz z Adkiem, tylko no wlasnie, pewnie trzeba by bylo zrobic recenzje, ale ok

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, dobry test "współczesnych" Pentagramów by się przydał. póki co muszę przyznać, że mnie O'penXL ustawił już dożywotnie względem opinii o marce. pióro pęknięte wzdłuż, powierzchnia rysowania z plastiku z recyklingu, fale zamiast kreski przy rysowaniu od linijki. bardzo ciężko mi zakładać, że dalej mają identyczną technologię i wykonanie... i jednocześnie trudno nie polecić Wacoma, kiedy ktoś pyta.

że gadam, a nie miałem tych aktualnych piórek w ręku? heh, trudno wydać kilka stów tylko po to, żeby wyrobić sobie opinię na temat sprzętu. dawać jakieś profesjonalne testy - bo z Pentagramem jest tak, że każdy, kto go chwali na necie, zazwyczaj kupił właśnie pierwszy tablet w życiu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia znaleziona na digarcie:

"Po trochę dłuższej przerwie powracam do dyskusji.

Kupiłem, mam ... no i przydałoby się napisać coś na ten temat.

Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka to oczywiście wygląd tabletu. Bardzo ładny, elegancki tak jak na zdjęciach.

Druga sprawa to piórko bez baterii, bardzo lekkie i wygodnie trzyma się je w dłoni. Do zestawu dołączony jest "stojak" - nie wiem jak to inaczej nazwać - do piórka. W sumie poręczna rzecz tym bardziej, że służy za pojemnik na końcówki, których jest tylko a może aż 5. Nie wydaje mi się by bardzo szybko się zużywały gdyż ruch piórka po tablecie odbywa się bardzo płynnie i przyjemnie. Jest jednak mały minus, końcówki nie siedzą zbyt stabilnie we wnętrzu piórka co powoduje ich wysuwanie się może 0,3 mm co daje mały efekt uboczny przy pracy z tabletem. Chcąc narysować punkt bardzo często wychodzą kreski a nie kropki. Tak czy inaczej to CHYBA jedyna wada tego tabletu.

Jeżeli chodzi o samą pracę to wypada bardzo dobrze. Miałem Open XXL i denerwowały mnie "fale" jakie wychodziły podczas próby rysowania ukośnych linii. W tym przypadku zostało to bardzo dobrze skorygowane.

1024 stopni nacisku - to się czuje a przejścia z cienkiej do grubej kreski są bardzo płynne.

 

Nie miałem jeszcze chwili by na poważnie pobawić się tabletem. Powiem jedno towar jest warty swej ceny. Na swoją jakość jest może nawet za tani ale nie mówmy tego dla producenta ;P

 

apomniałem jeszcze o tych przyciskach czy może rowkach funkcyjnych. Może to i dobra sprawa. Po części zdają one egzamin ale byłoby lepiej gdyby można było wykluczyć klawiaturę i myszkę w pracy z tabletem przynajmniej w tych podstawowych czynnościach jakie się wykonuje podczas pracy z rysunkiem. Co do funkcji przewijania dokumentu wypada to trochę słabo. Trzeba się dobrze namachać paluszkiem by przesunąć dokument. Najzabawniejsze jest to, że im wolniej przesuwamy palcem po touchpadzie tym przesuniemy większy obszar. Nie mamy jednak co wymagać od producenta. Starają się jak mogą by wejść na rynek z dobrymi produktami do tego w tak niskich cenach."

Wiec byc moze nie bedzie tak zle- sam mam w domu dwa tablety- QuadPena i Bamboo... i do mazania tekstur sa spoko, choc juz przy mazianiu czegos Pentagram sie chowa... poziomy nacisku, ot co... Wiec byc moze gdy wyjdzie jakis normalny, porownawczy test Intuosa i Virtuoso i faktycznie jedyna wada bedzie ta nieszczesna koncowka, pewnie sie skusze :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

wacom_pentagram.jpg

 

od wczoraj testuje virtuoso w zbrushu, w jaki sposob chcielibyscie abym napisal ten tescik ? co byscie chcieli sprawdzic, jakie zastosowania? aktualnie chcialbym podrzucic tablet rowniez kilku znajomym grafikom zeby sie wypowiedzieli na jego temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odemnie:

- jak piorko lezy w lapie i czy nie ma sie wrazenia ze rozpadnie sie za chwile

- ta koncowka piorka tez mnie interesuje, w starym pentagramie mialem przez to efek laga.

- zrzuc pare razy ze stolu i powiedz czy nadal dziala :D

 

pozyjemy obaczymy, czekam cierpliwie na wyniki testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono Kilcuś, ja bym podłączył się do prośby o test jego trwałości. Jak się rysuje kółka itp, czy rysik jest celny tzn, że jak dotkne danego miejsca to to zaznacza w tym dobrym miejscu czy ma rozczał jak kałach po przejściach.

Coś na temat tej indukcji, jak sie sprawuje, jak często i czy wogóle przerywa prace.

O i jeszcze o awaryjności jakbyś go miał dłużej to czy częst coś ze sterownikami się spuje...

Aaa jakbyś go oblał kawą przypadkowo to by już było mistrzostwo :)

 

Jeśli coś sobie przypomnę to ddam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość perkristo

Witam serdecznie forumowiczów. :D

Jeżeli bym mógł, bardzo prosiłbym o test rysowania linii skośnej linijką.

Przymierzam się do zakupu tego tabletu. Co prawda mam trochę nieciekawe wspomnienia z Open XXL, jednak pokładam wielkie nadzieje w Virtuoso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja dziś zamówiłem bamboo M a potem znalazłem tego nowego pentagrama :D śmiesznie ale wiele postów wcześniej uspokoiło moje obawy czy nie straciłem. Mimo tego że wydaje mi się ten pentagram już spoko to i tak będzie pewnie miał coś wnerwiającego. Więc żeby nie gryźć się potem nie będę czytał recenzji :P Powodzenia w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wszystko polega na tym by dobrze przetestować urządzenia - akurat technologie się wciąż rozwijają i nie można zakładać ze Pentagram będzie w nieskończoność montować tablety które są tabletami tylko z nazwy - sądze że taka fama do nich już dawno dotarła i być możę virtuoso jest jakimś krokiem by polepszyć wizerunek firmy na tym polu- może o tym świadczyć także cena- jak na takie paramety bardzo niska co po szybkim rozpłynięciu się pierwszej partii tabletów zostao zweryfikowane i cena wzrosła średnio o 200 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności