Skocz do zawartości

Displace a sprawa polska


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z funkcją displace. Potrzebuję przy wizualizacji zrobić jakieś ładne chodniki, krawężniki i trawę. Jak wiadomo bump jest taki sobie, ale funkcja displace daje fenomenalne rezultaty. Jednak mam z nią spory problem - czas renderowania wydłuża się chyba 10 razy, czy jest to możliwe że displace użyty na dużych powierzchniach (wizualizacja architektoniczna, więc trawnik dość spory) sprawia aż taką różnicę?

 

To co robię:

1. Mam gotowy materiał z wszystkimi potrzebnymi mapami

2. W ustawieniach map materiału displace jest ustawiany na wartości poniżej 1 (0.5, 0.1, 0.05)

3. Nakładam materiał na model (nie dodaję na model vraydisplacementmod ani żadnych innych)

4. Render testowy przy jakimś zbliżeniu trwa dość długo ale dostaję zadowalające efekty.

5. Ustawienie renderu ostatecznego, obrazek 5000x3750 i odpowiednio wysokie parametry - rezultat - przewidywany czas ukończenia 160h...

 

To naprawdę tyle trwa? Czy ja coś pomijam? Widziałem pare tutoriali na ten temat. Część z nich używała vraydispacementmod ale i bez niego (tylko ustawienie displace w mapach) daje efekty. Jakieś rady? Czy po prostu powinienem kupić mocniejszy komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Znaczy wyłączyć w materiale ale dodać modyfikator?

 

W sumie jeszcze jedno mi się nasuwa - czy kształt i skomplikowanie obiektu na który nakładany jest materiał ma znaczenie?

 

Na przykład mam drogę, która jest zwykłym cienkim prostopadłościanem, składającym się łącznie z 6 face'ów (po jednym na każdą ścianę). Czy zwiększenie podziałów wpłynie na jakość/szybkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray Disp to czasem dziwna bestia :)

Na czasy renderu pomaga zwiekszenie Dynamic Memory Limit, tylko bez przesady.

Mozna wrzucic mape disp do materialu, nalozyc modyfikator VrayDisp na obiekt i zaznaczyc "use material map" dziala tylko w 3D ale pozwala dawac rozne displace w polaczeniu z multi mat.

A tak blizej twojego pytania. Im bardziej zageszczona siatka przed displace, tym mniej vray musi sam dzielic geomertii, czyli sam dziala szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności