Skocz do zawartości

Monitor HP LP2475W - problemy


Muddy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pare dni temu nabylem ten monitorek. Myslalem ze bede bardzo zadowolony a teraz sam nie wiem czy nie lepsza byla 17" crt mimo ze jest 3 razy mniejsza.

Monitor jest na matrycy H-IPS. Problem jest taki ze niesamowicie srebrzy.

Nawet siedząc na wprost monitora, tylko centralny punkt obrazu jest czarny, reszta juz zaczyna srebrzyc nie wspominajac o rogach. Zeby tego uniknac musze patrzec idealnie pod katem 90 stopni inaczej caly obraz zamiast czarny przybiera srebrny kolor. Nie tego sie spodziewalem po monitorze za blisko 2k. Dodatkowo, matryca powinna być równo podświetlona (i w kazdej recenzji jaka czytalem chwalono ten element wykonania), u mnie sprawa wyglada tak ze cala powierzchnia jest praktycznie jednolicie podswietlona ale w jednym punkcie na gornej listwie jest silne odstepstow od tego. Wyraznie widac zarzaca sie diode. Po lekkim przycisnieciu palcem jest ok, tak jakby w tym miejscu ta powloka odstawala. Wiem ze nie jest to profesjonalny monitor, ale bez przesady. Z opini w internecie nie wywnioskowałem żeby inni mieli podobne problemy.

Jesli sa tutaj uzytkownicy tego panelu, bardzo prosze o opinie na ten temat. Sam nie wiem czy to jakas wada fabryczna czy po prostu "ten typ tak ma". Wiem ze matryce IPS maja problemy z tym srebrzeniem, ale na zdjeciach i filmikach ten "glow" zaczyna sie powiedzmy od 45 stopni a nie wystepuje praktycznie przez caly czas! Przy 45% jest juz mam popielaty obraz. Monitor zamowilem przez internet wiec mam 10 dni na ewentualny zwrot (w sumie to juz chyba tylko 6 :)).

Oprocz tych dolegliwosci jestem zadowolony, no moze gdyby nie ta dioda dajaca tak niemilosiernie po oczach... zawsze mozna ja zkleic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pare razy juz wspomnialem ze IPS to zadna rewelacja :) dopiero H-IPS A-TW jest zadowalajacy, mialem swego czasu kupywac Nec'a jednak za bardzo srebrzyl i podswietlenie niezbyt rownomierne. Po Nec'u Podlaczyli Eizo na PVA i bylo to co bylo mi trzeba.

 

Srebrzenie to standard wiec to nie wada, widzialem Nec'a i podswietlenie zbyt dobre nie bylo, ale pozniej sie dowiedzialem ze to standard w tych matrycach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-IPS jest najlepszą matrycą do grafy. Z podświetleniem są problemy ale bez przesady. Błędem jest natomiast zakładać że każdy monitor z taką matrycą posiada jednakowo dobrą jakość obrazu. Bardzo ważne są bebechy czyli elektronika jak i całość wykonania. Poza tym ten monitor ma jakieś H-IPs nie wiem co w tym zmienili.

Powiem szczerze i bez złośliwości - nie wiem czego ludzie się spodziewają kupując 24' za "prawie 2k". To tak jakby wydać 1k na 19' - czego tu się spodziewać? Jak się chce mieć dobrą jakość obrazu to można wydać prawie 2k na 19' i wtedy nie ma powodów do narzekań.

Moim zdaniem oddaj ten monitor póki możesz i rozejrzyj się za czymś mniejszym a jeśli koniecznie musisz mieć 24 to może znajdziesz coś tańszego.

Kupiłem NEC SXI 19' jakieś 2 lata temu za 2100, mógłbym go kupić jeszcze raz i nie żałowałbym, ostatnio kupiłem 24' S-PVA przeceniony z 1900 na 1000zł i on się nie umywa do NECa. Jest ok ale widać różnice gołym okiem. 24' w cenie dobrej 19ki ? Czego tu się spodziewać ?

Myślę że dobry lcd 24' na S-IPS to wydatek ok 3,5k (nie pro). Profesjonalny lcd 24' to 8k (tak dla porównania tylko).

 

Może zastanów się nad takimi opcjami

Eizo FlexScan S2231W 2251zł http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/s2231w

2090UXi 2489zł http://www.ceneo.pl/263154

2190UXi 2654zł http://www.ceneo.pl/263156

 

Pzodro.

Edytowane przez Gomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja zgadzam sie z opinia Gomeza. Oddaj ten monitor jesli jeszcze mozesz to zrobic i kup sobie cos innego. Ja bym polecal Dell Ultrasharp 2408WFP. Sam takiego posiadam i jestem zadowolony. Obraz niesamowicie ostry a monitor ma dobre parametry. Niestety jest to matryca TFT, ale moim zdaniem warta uwagi.

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, najtańszego Eizo nie na matrycy TN widziałem za 3300zł. Hpka kupiłem za ponad 1800. Co ciekawe zanim go oddałem cena urosła o 350 zł. Gorączka przedświąteczna chyba... nie wspominając, że ten monitor kosztował we wrześniu około 1500.

Teraz szukam jakiejś innej alternatywy w okolicach 2k. Ale słabo to widzę. Może skończy się na mniejszym monitorze, powiedzmy 22" ale lepszej firmy. Do wyboru został już chyba tylko Dell 2408 w nowej rewizji albo Fujitsu-Siemens P24W-3 o którym nic nie wiem.

Aha i jeszcze Nec 2470WNX, ale on ma tylko jedno wejście.

 

EDIT:

Marcin_ps Ale tak jak pisałem wyżej to 22". Ja szukam monitora o rozdzielczości 1900, ponieważ będzie służył prawdopodobnie jeszcze za telewizor no i konsole fajnie byłoby podpiąć.

Może wezmę jakiegoś Della 2408 na przeczekanie, jak wyjdzie coś na diodach to wtedy będzie warto zmienić.

Edytowane przez Muddy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności