Skocz do zawartości

Yafray + blener 2.48


tutomash

Rekomendowane odpowiedzi

probowalem renderowac w blenderze za pomoca yafray, sciagnalem sobie ostatnia wersje i zainstalowalem tam gdzie mam blendera, zrobilem wszystkie ustawiena, jak renderuje to pojawia mi sie czarne tlo, szukalem na forum i nie moglem znalezc rozwiazania tego problemu, podejrzewam ze jest to problem zlego zainstalowania yafraya albo po prostu blender go nie widzi ,

nie wiem moze cos zle zrobilem, prosil bym o pomoc

moze cos przeoczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na jakim systemie pracujesz? może to wina systemu.... Testujesz to na domyślnej scenie czy może na swojej stwrzonej? Swego czasu zauważyłem że jeśli chce sie coś wyrenderować a robiło sie to wczesniej przed yafrayem i dopasowywało sie materiały do wbudowanego renderera to yafray glupiał. sprubój na defaultowej scenie użyć yafraya z odchaczonymi opcjami o których pisałem wczesniej. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki grendel, wczesniej bylem na tej stronie ale widac nie przeczytalem do konca, jak narazie wszystko działa, ale mam ksiazke o blenderze, widocznie jest tam starsza wersja yafray, poniewaz mowia zeby uruchamiac go z panela render w samym programie, ,

natomiast w tej wersji ktora ja mam trzeba uruchomic yafray export 0.0.3

 

image02jc3.jpg

w548.png

 

image01yq4.jpg

w375.png

 

pokombinuje mam nadzieje ze uda mi sie to do konca opanowac dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla mnie... u mnie yafray tez nie chce chodzić! ;/

Uściślij co się dzieje:

- masz yaf(a)ray czy yafray (i jak renderujesz - skryptem (działa tylko yaf(a)ray), czy zintegrowanym rendererem (tylko z yafray))

- masz pythona i jaką wersję (2.5.4 powinien działać)

- wklej co wypisuje w konsoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz tez ustawienie swiateł. w yafarayu jesli sie nei ustawi danego typu światla wychodzi czarny render. nie mam w tej chwili yafaraya pod ręką więc nei moge sprawdzić. sek w tym że domyslnie danego światła blenderowskiego nei zmienia na własne i trzeba je ręcznei ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tworze prosta scene, dodaje swiatło, texture, zmieniam pare opcji w ustawieniach YafaRay i klikam render po czym wyskakuje okienko YafaRay Graphical Rendering Output i nic sie dalej nie dzieje, czas renderingu 0 sek i cały czas się kreci te kółeczko. Jeśli ktoś wie co robie nie tak prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ustawiłem wszystkie swiatla i materialy w Yafaray. Z tego co zauważyłem jak odpale jakąś scene i chce ja wyrenderować za pomocą Yafaray to właśnie nie chce mi renderować, a jak zamknę blendera i odpale go jeszcze raz to normalnie mi renderuje. Czemu się tak dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności