Skocz do zawartości

MiniBitwa: Villa Storingavika


Tores

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie głosy i mam nadzieję, że grono uczestników się powiększy. Przydała by się też większa reklama tego wątku gdyż widać po liczbie głosujących i biorących udział, że niedużo o nim wie i tu prośba do moderatora czy mógłby jakoś go rozreklamować.

 

Co do tematu następnej bitwy wybrałem łazienkę. Prosta forma więc modelowanie pójdzie szybko.

Więcej na temat samego budynku można poczytać pod tym adresem.

 

A oto zdjęcie referencyjne:

258990608_saundersstoringavika-photomichaelperlmutter.jpg

 

Pomocniczy rzut znajduje się tutaj a ta elewacja pozwoli wam przyjąć odpowiednie wysokości.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jednak 18 :D To w sumie lepiej bo powoli będę kończył :)

 

PS: Ma ktoś (i by się podzielił) czymś podobnym do widoku za oknem? Puki co szukam od 2 dni i niespecjalnie jak na razie (1 panoramka która się "chyba" względnie nadaje ale jeszcze nie testowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło hawrok, ale to na szybie to odbicie sciany, a u ciebie jak sie nie mylę to wymodelowany plane?

 

Hmm... skoro odbicie ściany, to usunę, choć wydawało mi się ze to taka szyba jest ;]

Edytowane przez hawrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna fotka rdash, a przede wszytkim mapki! Drewno pod umywalką to bump displacemnet? Kafelki tez ci ładnie wyszły ciekaw jestem jak uzyskałeś taki efekt tak drobnych kropek na kafelkach? Mi sie one zlewają w większe (jakby rozmywają podczas renderingu) i nie wiem co jest nie tak czy wina leży w ustawieniach rendera czy materiału (zmieniałem w bitmapie blur na 0 i nic). Renderuje irr+lc.

PS

Dodaj camera corection żeby wyprostować kadr, no chyba ze tak ma być.

Pozdrawiam Filip

Edytowane przez Filip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hawrok - popracuj nad lepszym dopasowaniem kamery do zdjęcia (bo o to w końcu też chodzi i nie wiem czy mógłbym render wstawić do sondy z tego powodu). Uwierz mi, że się da a wtedy zobaczysz, że trzeba poprawić sporo rzeczy w samym modelu.

 

plug - może zagęść siatkę na umywalce bo ci się odbicia jakoś łamią.

 

Sam chyba nie zdążę ze swoim bo modelu nawet nie dokończyłem a czasu u mnie malutko.

Natomiast pokombinujcie jeszcze ze swoimi bo można wycisnąć z nich jeszcze sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores - z kamerą i modelem nic już nie zrobię, bo do końca tygodnia nie będę miał dostępu do maxa. Co najwyżej coś tam w PS się jeszcze pobawię, ale skoro ma się nie kwalifikować bo umywalka jest nieco przesunięta, to sobie nie będę głowy zawracał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cosik dziwnie Wam wychodzą horyzonty tła. Powinny być na wysokości punktu zbiegu linii perspektywy...

Rdash mozesz powiedzieć kogo miałeś na myśli?

Zamieszczam mój finał z własnym tłem, bo to jednak było przegięcie:

18ex0.jpg

Edytowane przez Filip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

&Plug - Jeżeli specjalnie do tej sceny wymodelujesz od zera wszystkie drzewa i krzewy zamiast wkleić gotowe obiekty 3d to masz mój głos jak w banku :).

 

Rozważyłem różne warianty poradzenia sobie z widokiem za oknem, wybrałem według mnie ten najlepiej wyglądający i tak zostanie. Nie widzę nic złego w wykorzystywaniu tych części referki które nie należą bezpośrednio do tematu minibitwy. Tematem jest wnętrze i wszystkie elementy w nim są mojej roboty. Jeżeli ktoś uważa inaczej niech po prostu nie głosuje na moją pracę (zresztą napewno jest kilka innych powodów żeby na nią nie głosować niż widoki za oknem :P)

 

Jednoczejnie wyrażam ogromny podziw dla odwagi ludzi którzy zrobili widok za oknem w 3d. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim referka wybrana wydaje mi sie ze jest niewlasciwa, a dlaczego ? Juz mowie :) 40% a moze nawet 60% calego rendera sklada sie wlasnie z tla, ktore tak naprawde odgrywa tutaj najwazniejsza role wiec jak mozna upodobnic render do obrazka jezeli nie mozna uzyc tla z okna ?

Ogolnie faworyci wedlug mnie to J.Ch.Pasek i Loki jak narazie :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z hcpiterem, praktycznie w czasie pracy nad tym obrazkiem 80% czasu poszło na odpowiednie wymodelowanie widoku za oknem, co nie przeczę też było ciekawym doświadczeniem, bo do tej pory zawsze "za oknem" było u mnie traktowane po macoszemu, i wstawiane nw fotosklepie. Fakt nie wyszło to jak widać idealnie (heheh nawet obok "idealnie" nie stało), ale temat ciekawy tak czy tak. Co do wykozystywania części referencji w pracy... nie wiem, może określić jaką procentowo część finalnego obrazka taka "referencja" może zająć? (tylko komu by to chciało się liczyć? :). A co do tej edycji myślę, że dyskwalifikowanie której kolwiek pracy nie ma sensu, bo przeciez nie było jasno określone ile można "referencji" użyć. Niechaj głosowanie rozstrzygnie.

 

Tak czy tak - fajna sprawa minicontest. Zapraszam wszystkich do udziału i głosowania.

 

P.S - jeśli jakiś władny to uczynić czyta te słowa, fajnie bylo by gdyby notka o finale minicontestu pojawila się na 1 stronie. - jak kto zna jakiego moderatora, niech szepnie słówko we właściwe ucho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip - chodzilo mi (do momentu gdy pisalem poprzedniego posta) o pracki Pluga i J Ch Paska. Ponizej dolaczam objasnienie:

 

46587682ki3.jpg

 

finalnypz7ef7.jpg

 

Niby takie nic, ale czasem przez cos takiego realizm scenki bierze w leb.

 

Radzilbym Ci tez przyjrzec sie blizej odbiciu w lustrze w Twoim finale- nie zgadza sie za bardzo z widokiem za oknem. Pal licho tematyke - jednak horyzont powinien byc na podobnej wysokosci.

 

J Ch Pasek - popieram w calej rozciaglosci. Ja np. nie mam czasu coby zamodelowac cale tlo sceny (restecpa dla tych co to robia), a skoro i tak wrzucam tam jakis obrazek (w maksie czy w fotoszopie) to lepszy oryginal niz cos wcisnietego na sile. Oczywiscie taka akcja ma sens tylko w wypadku tla - bezcelowe byloby robienie tylko wybranych fragmentow obrazka (jak blat o ktorym wspomnial Plug).

Edytowane przez rdash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pracy i zaraz zajmę się wstawieniem sondy.

Mikodelini jakbyś zdążył do 21-ej to myślę, że niekt nie miałby za złe jakbyś wziął w tym udział a chwilkę mi zajmie zanim to wszystko przerzucę.

W sumie wrzucę też swój test

rendend600okra2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności