Skocz do zawartości

Jak podkręcić swoją kartę graficzną ?


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie takie jak w temacie. Otóż zakupiłem dzisiaj GTA IV (na Cenega poland) i gdy już wszystko poinastlowałem i pozakładałem konta uruchomiłem grę. Moim oczom ukazał się wstęp itp. Gdy wszedłem już we właściwą grę moim oczom ukazała sie mapa wyświetlana tylko przedemnie (tzn gdzień na dwa kroki) gdy się ruszałem "szła" za mną. Gra zbytnio się niecięła lecz mogło byc lepiej. Z możliwych do wykorzystania 240 mb kary użyłem 260 (było na czerwono ostrzeżenie po angielsku że pamięć karty (karta) jest już zbyt obciężona. Wyliczyłrm że poprawienie pamięci o zaledwie 30-45 mb załatwi sprawę. Więc teraz moje pytanie jak krok po kroku podrasować kartę graficzną ?? Abtw mam kartę GeForce 7300GT Palit (256mb/128bit). Karta zbyt nowa nie jest ale gdy ją kupywałem była jedną z tych lepszych. Procesor Ram i system mam odpowiednie gdyż Ram = 1GB , Procesor AMD Athlon 64 x2 2.01 GHZ i system Windows XP professional + Service Pack 3.

 

P.S Pisałem tego watka gdzie indziej ale nikt nie odpisywał więc daje tutaj. Ogólnie mało to ma wspólnego z max'em ale w sumie do max'a też mi się przyda gdyż jednak to program graficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm możliwe. Sam się troche wczoraj bawiłem i za wiele nie osiągnąłem. Jeszcze troche pokombinuje chociaż już na tym co mam da sie grać (nie tnie się tyle że tekstury są w b. Słabej jakości. Kurde gdybym kumplowi kasy nie pozyczał to już bym dziś nową kartę kupić a tak cholerka muszę czekać. Ok nic coś pokombinuje ale jak ktoś zna dobry sposób na polepszenie karty to bym prosił o niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) Co to ma wspólnedo 3DS?

b) 7300 na pewno nigdy nie była "jedną z najmocniejszych" kart, bo x200 - x300 nvidi to zawsze shit który do grania się nie nadaje. Nawet starsze gry ledwie na tym pracowały (ot choćby BF2). Ale do Worda i Firefoxa jest w sam raz.

c) Jak karta ma za mało RAMu to przetaktowywanie nic nie pomoże.

d) Jako że domyślnie sporo ustawień pochodzi z systemu, trzeba wejść w ustawienia karty graficznej i powyłączać jej wszelkie bajery w ustawieniach zaawansowanych.

 

Radziłbym kupić po prostu nową grafe i nie męczyć się ze starą, bo nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm gdzie ten wątek został przeniesiony ? Abtw jak cofnąć wszystkie ustawienia karty graficznej "wyrządzone" i ustawione Riva Tunerem v2.20 i ustawieniami sterownikami graficznymi ?? Po prostu coś majstrowałem i teraz wszystkie tekstury i w 3DS max'ie (nawet jakiekolwiek kostki (np ta do obracanie) są po rozmywane. Jakby ktoś mógł mi powiedzieć czym to zrobić byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek przeniosłem tam gdzie jego miejsce. Świadomie złamałeś regulamin zakładając wątek w innym miejscu :

"P.S Pisałem tego watka gdzie indziej ale nikt nie odpisywał więc daje tutaj. Ogólnie mało to ma wspólnego z max'em ale w sumie do max'a też mi się przyda gdyż jednak to program graficzny "

Świadome łamanie regulaminu jest nagradzane przenoszeniem usera na forum http://www.wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram dokupię ale to to już tam mały szczegół bo 1GB mam dokupię drugą kość 2 GB za około 100 zł i będzie ok a karta to już coś innego gdyż kosztuje około 300-400 zł taką jaką chcę kupić (512 MB 256 Bit) A z procesorem to na razie dam spokój bo ten jest dość dobry a nowy to też około 400 zł czy nawet i więcej (nie wiem w tym nie obeznany jestem na razie). W sumie gdyby to mi rodzice kupowali to by problemu nie było ale tak ja sam muszę bo dla nich to taki komputer jaki jest teraz starcza. W sumie niedługo święta to kilka stówek się dostanie ale fakt że teraz mam 100 zł (plus 300 co pożyczyłem koledze który jak na razie nie oddaje) czyli razem 400 to jest ta karta i RAM. W sumie jeśli tak to jak na święta dostanę te 300 zł to i procek bym kupił tyle że nie wiem czy płyta główna pociągnie dużo lepszy bo nowiutka też nie jest.

 

A nie heh w sumie nie jest tak źle. Niezłe dwurdzeniowe są od 200 do 300 zł. Który byście jak do GTA IV polecali (nie przekraczając 350 zł) z tych: http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/Athlon_64_X2_Dual_Core/katalog,kat,3546/

 

Może być i nie z tych ale żeby dobrze nadawał się do GTA IV. Abtw gdzie w ogóle przy niektórych jest taktowanie procesora opisane na komputroniku ??

 

P.S i czy ten też by sie nadawał: http://allegro.pl/item504014054_procesor_amd_athlon_64_x2_5600_box_am2_89w_90n.html

P.S2 Albo ten: http://allegro.pl/item503268175_procesor_amd_athlon64_x2_5000_64bit_fvat_wwa.html

P.S3 A tu daję skan pudełka od mojej płyty głównej (do ściągnięcia żeby jak ktoś chciał to sobie powiększył literki ;d. : http://wyslijto.pl/plik/z4io6is12t

Edytowane przez piksar
EDYTUJ POSTY EDYTUJ POSTY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. Nawet fajne ale ja i tak kupię bo już mam upatrzone. Ale kupię tylko grafikę po procek podrasuje trochę w BIOS'ie , może uda się jakieś 0,3 GHz wyciągnąć i będzie GIT ;D. A co do karty to coś takiego to by miało być:

 

http://allegro.pl/item507956499_geforce_8600gt_512mb_ddr3_600_1600mhz_tanio.html

to

 

lub to:

 

http://allegro.pl/item509138135_geforce_8600gt_256mb_palit_gwarancja.html

 

Tylko jakby ktoś kto się dobrze zna mógłby looknąć czy moja płyta główna pociągnie tą GDDRIII (ta druga)

 

Zresztą obie są G/DDRIII więc czy te obie by poszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu raczej nie ma znaczenia dla płyty głównej którą kartę wybierzesz bo obie dobrze obsłuży. Bardziej kwestia zasiłki czy wyrobi oraz fakt, że do 9600 wypadałoby kupić już lepiej taktowaną X2. Zresztą jak tak czekasz na tą GTA4 to wydaje mi się, że lepiej kupić mocniejszą grafe i mieć większy fun z gry. Sam posiadam 9600 i przymierzam się powoli do tej gry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko że Kolin-owi101 sama wymiana karty nie wystarczy, 1 GB ramu idę o zakład że nie pogra, myśle że minimum to 2GB pozatym jak będzie już posiadał tą wypasioną grafike to ona cudów też nie zrobi bo nie czarujmy się procek jest nie za mocny (znając zycie nie sądze że pójdzie na 3.0 Ghz) a wszystkiego karta nie policzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał kilka wątków wstecz ze dokupuje kostkę 2gb oraz zmienia procka bo inaczej faktycznie nie miałoby to sensu.

Kolin101 po prostu lepiej się upewnić, że zasilacz nie był kupowany tylko i wyłącznie pod Twój obecny zestaw ale ,że ma tam jeszce troche lub więcej mocy żeby uciągnąć tych kilka nowych części, zwłaszcza grafe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nawet nie wiem jaki mam zasilacz ;D. Gdzie to mogę sprawdzić bo się nie orientuję

 

sposób jest dość prosty...

Zapisz Numer Licznika (tego od prądu) w mieszkaniu. Zapisz też Stan Licznika , i zakładaj nowy Wątek w Dziale "Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2"...

 

pozdrawiam.

 

P.S. Serio pytasz..? Na obudowie zasilacza powinna być jakakolwiek naklejka po wewnętrznej stronie kompa... a na zewnątrz podane ile Watów tam źre i podaje... jeśli na naklejce jest tylko jakiś Numer - wpisz go w Google a dojdziesz do producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już kartę kupiłem tyle że nie geforca tylko jakiegoś asusa eah3650 silent magic z 512 mb ram. Dokupiłem też 1 GB ram'u i po świętach jak dozbieram kasy (tzn za trzy dni) kupuję nowego procka amd athlon 64 x2 z 2,7 GHz . A kartę wziąłem inną bo tamtej nei mieli w sklepie a ta powiem ze się świetnie sprawuje i w GTA IV i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zapytanie co do procesora. Otóż chcę kupić AMD Phenom x3 2.1 GHz ale nie wiem czy ta płyta mu sprosta. Zasilacz jaki mam zaraz podam ale dopiero jak anpiszę posta bo teraz nie będę rozkręcał. O to by sprawdzić jaką mam płyte odsyłam na pierwszą lub druga stronę gdzie to podawałem. Pisze drugiego posta z kolei dlatego że gdybym tamtego zedytował to nikt by o tym nie wiedział i by tego tematu nie odwiedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności