Skocz do zawartości

blender uv relax


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość prosty model na którym rozlazły mi się UV. Po prostutextura nie rozkłada się równomiernie, model ma głównie płaskie powieszchnie, więc nie powinien być trudny w mapowaniu, ale na tych płaskich powieszchniach poprzesuwały się vertexy, textura zmienia przez to gęstość w niektórych miejscach.

Jak rozluźnić UV w blenderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbuj w object mode skrótu ctrl+a i opcje scale and rotation to object data ,rozluźnianie ,generalnie pinezki (p) w uv mode (czyli klikasz na pukcik i p) następnie z menu UV klikasz live unwarp transform ,teraz jak złapiesz za pinezke i będziesz przesuwać powinno ładnie się ruszac ,ponadto proportional edit w uv mode ,najlepiej działać wtedy na 2 okna ,jedno Uv drugie 3D view ,aktywujesz proportional klawiszem "O" i wybierasz jakiś fallof ,bardzo pomocne w układaniu Uv-ek ,zasięg fallofa regulujesz rolką ,to tyle w zasadzie ,mam nadzieje ,że trafiłem w problem ,pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj żeby włączyć sobie View/View Properities/UV Stretch - będziesz mógł sobie sprawdzić które obszary są ścieśnione, a które rozciągnięte

 

rozkładając UVałkę używaj algorytmu Conformal zamiast Angle Based

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności