Skocz do zawartości

3D-Coat 3.0


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się zapowiedź trzeciej wersji programu 3D-Coat. To narzędzie przeznaczone głównie do "rzeźbienia 3d" (sculptingu) ukierunkowane jednak bardziej na tworzenie modeli na potrzeby gier. Galeria na stronie twórców prezentuje się naprawdę dobrze.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=449

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@jacenty - co do wydajnosci to nie jest zla ale polecam przyjrzec sie zupelnie nowemu cymesowi ktory moze zrewolucjonizowac samo modelowanie (mam nadzieje ze go ladnie pixologic wcieli do zbrusha :D). >>LINK

Z reszta mozesz zassac demko i potestowac sobie na spokojnie.

 

@happy-angel - tak, glowny (i jedyny?) programista Andrew (Andriej?) Shpagin to obywatel Ukrainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem bezpośrednio na stronie 3dcoat zwykłym bankowym przelewem - razem z koszmarną opłatą za przeliczenie złotówki na dolary wyszło mi jakieś 360 zł... oczywiście było to przed kryzysem :)

Swoją drogą polecam programik bardzo fajny do teksturowania jako zamiennik bodypainta. Sculptować też można ale troszkę drewniane to narzędzie w porównaniu do zbrusza czy mudboksa... Wydajność też nie powala chociaż podobno najnowsze alfy dają radę przy 10milionach - nie próbowałem bo nie mam czasu ale chyba w końcu się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, na pierwszy rzut oka na screeny i galerię wygląda sympatycznie.

Naprawdę da się na tym pracować? Ktoś jeszcze się wypowie?

 

Po jak już porównujemy cenowo, ten soft bardzo tani, ale zbrush też nie jest drogi prawdę mówiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wygląda na to że Pixologic "wynalazło" pixola na nowo dodając informacje o materiale.

Z wiki wynika, że to bardzo podobne techniki.

"A voxel is a volume element, representing a value on a regular grid in three dimensional space."

"Each pixol contains information on X and Y position and color values. Unlike pixels, it also contains information on depth (or Z position), orientation and material."

A teraz puenta:

"This technique is similar in concept to a voxel, another kind of 3D pixel."

 

PS

Szukałem czegoś na temat 3d Coat i wpadłem na tego newsa. Sorki za małe odkopanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności