Skocz do zawartości

Szkoła Animacji i Grafiki 3D - Drimagine (2009)


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla Was wydaje mi się bardzo dobrą nowinę. Wątki dotyczące studiów, szkół kształcących w kierunku grafiki 3d i animacji pojawiają się dosyć często na naszym forum. Miło mi jest poinformować, iż powstała w Polsce pierwsza Szkoła Animacji i Grafiki 3D - DRIMAGINE. Warty podkreślenia jest fakt, że szkolenia w szkole są całkowicie bezpłatne, dzięki Programowi Operacyjnemu Kapitał Ludzki finansowanemu z funduszy unijnych. Zachęcam do zapoznania się z oficjalną notką prasową jaką dostałem.

 

Informacja dotycząca szkoły:

 

Pragnę poinformować Szanowne grono userów max3d.pl iż 1 marca 2009 roku przy Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu – rozpoczyna swoją działalność pierwsza w Polsce Szkoła Animacji i Grafiki 3D - DRIMAGINE – Szkolenia z zakresu animacji komputerowej.

Jej celem jest kształcenie specjalistów w dziedzinie grafiki 3D na najwyższym światowym poziomie poprzez zapewnienie im dostępu do najnowszych rozwiązań technologicznych oraz kadry składającej się z najlepszych polskich specjalistów.

Kadrą dydaktyczną Drimagnie kierować będzie Zbigniew Rybczyński, reżyser i operator nagrodzony Oscarem Akademii Filmowej. Kadrę stanowią profesjonaliści w dziedzinie animacji, ale i nie tylko. Ich doświadczenie i umiejętności stanowią wyraźną gwarancję wysokiej jakości szkoleń.

W dwa lata Drimagine stworzy z Ciebie prawdziwego ninja 3D! Gwarantuje Ci rozwinięcie zarówno informatycznych, jak i artystycznych zdolności, tak by były one w stanie zwizualizować Twoje najśmielsze fantazje w zakresie 3D.

Szkolenia w zakresie animacji 3D są jednymi z najdroższych na świecie, ale dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny!

 

Jedyny warunek jaki musisz spełnić to mieć ukończone 18 lat i posiadać zacięcie do świata multimediów.

Proces rekrutacji już został uruchomiony i potrwa do 20 stycznia 2009 roku.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące szkoleń oraz rekrutacji znajdziecie na oficjalnej stronie www.drimagine.com.

Chcesz dołączyć do grona najlepszych?

Nie czekaj – aplikuj już dziś www.drimagine.com/rekrutacja

Rocznie możemy przyjąć tylko trzydziestu studentów, ale każdy z nich dostanie ponad 2400 godzin szkolenia oraz roczną praktykę zawodową.

Sprawdź czy ta szansa jest dla Ciebie!

Taka szansa zdarza się tylko raz w życiu!

Zespół DRIMAGINE

 

--

 

--

 

Powyższe informacje dotyczyły rekrutacji 2009. Informacje związane z najnowszą rekrutacją 2010 znajdziecie pod adresem:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=66591

 

----

----

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 531
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uważam, że jeśli macie taką możliwośc, stoicie właśnie przed wyborem szkoły, chcecie się kształcić w kierunku 3D może to być dobry start.

 

Mysle, ze poziom będzie również zależał od studentów. Owszem, kadra jest ważna, ale ważny jest również dostep do oprogramowania, sprzętu, nowych rozwiązań związanych z 3D. A to tam jest.

 

Ciekaw jestem pierwszego naboru. Liczba miejsc nie jest duża, ale szkoła jest za darmo i o tym należy pamiętać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadra jest ważna. Właśnie rozmawiam z człowiekeim który mnie pyta o korki z mayi, bo w polsko japońskej dostał za zadanie zrobienie samochodu z nurbsów. Właśnie mu tłumaczę, że to sie najpierw robi na poly, a potem ewentualnie konwertuje na nurbsy. W szkole jakoś o tym nikt mu nie wspomniał, że robienie z nurbsów od zera to zadanie dla kamikadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadra jest ważna. Właśnie rozmawiam z człowiekeim który mnie pyta o korki z mayi, bo w polsko japońskej dostał za zadanie zrobienie samochodu z nurbsów. Właśnie mu tłumaczę, że to sie najpierw robi na poly, a potem ewentualnie konwertuje na nurbsy. W szkole jakoś o tym nikt mu nie wspomniał, że robienie z nurbsów od zera to zadanie dla kamikadze...

 

Oczywiście jest ważna, ale być może inny jest cel takiego zadania. Być może tak się nie robi, ale być może celem tego zadania jest nauczenie bądź pokazania jak działają nurbsy, może właśnie taki wniosek trzeba na końcu wyciągnąć jak napisaeś, ale nie o to chodzi.

 

Można to zrobić inaczej ... to jest jasne. Tak samo dałbym przykład zadania z informatyki, napisz funkcję, która posortuje tablicę od elementu najmniejszego do największego. Należy pamiętać, iż takie zadania na studiach mają walor edukacyjny. Ktoś mógłby powiedzieć? A po co to pisać skoro prawie w każdym języku programowania są funkcję sortowania już wbudowane i mona to zrobić używając jednej linijki. No właśnie ... :)

 

Być może ktoś się namęczy, ale pozna w jakimś tam stopniu co można a czego nie można na nurbsach zrobić, pozna ich działanie, w przyszłości będzie wiedział kiedy ich można użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze taka szkoła jaką jest już "Drimagine" spowoduje wiekrzy napływ zainteresowania i pojawienie się więcej takich szkół , może nie do końca darmowych :P , ale przynajmniej żeby one powstawały i dawały nam pole wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się panie Majt a co do reszty to jak zwykle marudzenie, trzeba się cieszyć że taka szkoła w końcu u nas powstała. ludzie do szkoły potrafią się z jednego końca świata do drugiego przenosić a wam jak zwykle nie pasuje. szkoda słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szkoly zle, jest szkola tez zle. Hmmm strasznie trudno niektorym dogodzic, spokojnie odrazu zakladajcie ze bedzie niski, poziom, slabe 3d itp To teraz znajdzie PRO team zaplacicie i bedziecie uczeni przez najlepszych.

Niedosc ze za free to jeszcze placza ehhh

Szkoda tylko ze dopiero teraz takie szkoly powstaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.. widzę, że panowie niezorientowani :)

Są ponoć jakieś plany rozruszania tamtejszego przemysłu. Była chyba mowa nawet o jakimnś studiu filmowym, czy czymś podobnym. Kiedyś w radiu to słyszałem.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no, widze w tym łape gości z handmadepixel, mi sie ich prace podobały, nawet bardzo, gdybym mial kapuste na pobyt tam to chetnie bym sie w to zabawił, a że akurat tam a nie w warszawie... nie kazdy mieszka w stolycy a w Nowym Sączu napewno utrzymanie wychodzi taniej. Naszczescie poki co w Polsce dzięki pracy tylko własnych rąk można osiągnąć dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest poziom...bo pseudo szkoły grafiki i animacji to już są wszędzie. Ale z takich szkół wychodza ludzie, którzy twierdzą, że reklama nie musi ładnie wyglądać tylko (i wyłącznie) sprzedac towar...o_O

Ale powstanie takiej szkoły to znak i dla nas, że trzeba się stać lepszym...bo konkurencja będzie rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest poziom...bo pseudo szkoły grafiki i animacji to już są wszędzie. Ale z takich szkół wychodza ludzie, którzy twierdzą, że reklama nie musi ładnie wyglądać tylko (i wyłącznie) sprzedac towar...o_O

Ale powstanie takiej szkoły to znak i dla nas, że trzeba się stać lepszym...bo konkurencja będzie rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w maxie można a maya ma dużo lepsze chyba Nurbsy. Ale ja się nieznam:)

W każdym razie na pewno nie należy się śmiać z ćwiczenia bo to ćwiczenie które ma zawocować wprawą, umiejętnościami i doświadczeniem w pracy ztymi powierzcvhniami. Co innego czyjeś widzimisię albo doświadczenie zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pierwszy etap - podstawowa jednostka szkoleniowa to kurs trwający 12 miesięcy w trybie dziennym, w czasie, którego znajduje się pełen zakres specjalności potrzebnych do produkcji filmów 3D i efektów specjalnych"

lol, czyli w jeden rok wszystkiego sie nauczysz?

a storyboard+animatic trwa tylko jeden semestr!

ja mialem sotryboard pelne dwa lata, i nie uwazam ze to bylo dlugo....

mam dziwne wrazenie ze ta szkola bedzie szkolic swych studentow bardziej w technicznej wiedzy animacji 3D niz prawdziwej kinomatografii...

i tez trudno mi uwierzyc ze w dwa lata (tyle trwa cala szkola z tego co zrozumialem) mozna nauczyc sie grafiki 3D na "najwyzszym poziomie", no chyba ze to ja jestem debilem i tak mi ciezko wszystko wchodzi do glowy... :))))

mimo to uwazam ze to ciekawa szkola, np, PO studiach animacji, gdyby ktos mial potrzebe dalszego zaglebienia sie w "tajniki" animacji 3D...

... i jeszcze jedno, kazdy tak bardzo zwraca uwage czy szkola jest dobra czy tez nie.... ja uwazam ze szkola cie NICZEGO NIE NAUCZY, szkola to jeden ze sposobow nauki, tak jak np. ksiazka, jak jestes leniem to i najleprza szkola na swiecie ci nie pomoze....

kiedy chcesz naprawde cos osiagnac w tym biznesie, nie siedzisz tylko w szkole, trzeba odwiedzac forum, zapisywac sie do wszystkich CG ukierunkowanych stron internetowych, brac udzial w wielu roznych projektach a wieczorami zamiast ogladac jakis film fabularny ogladac gnomon tutorials.... :))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta rwkrutacja to bedzie prawdziwa rzez :)

za dwa lata sie przekonamy, czego ta szkola jest warta. A oczekiwania mam spore... oj spore!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę, że coś jest za darmo to mam odpowiedź jaki będzie poziom. Zobaczcie na tego typu szkoły w USA, są stypendia ale nie ma nic za darmo. I ten Nowy Sącz... (?)

 

No i to jest błędne myślenie. W tym przypadku jest to za darmo z tego względu, ze udało sie pozyskać fundusze unijne na taki projekt co nie jest łatwe. Szkoła ma fundamenty przy innej wyższej szkole co powoduje jednocześnie, że zaplecze edukacyjne powinno być dobrze zapewnione.

 

Na podobnej zasadzie działają np. szkolenia CISCO, Microsoftu, Akademia Oracle. Na wielu uczelniach są prowadzone takie kursy/szkolenia za darmo, a są to kursy, które normalnie kosztują naprawdę dużo pieniędzy.

 

Zawsze to jakaś szansa i uważam, że zaczyna się dziać dobrze.

A jeśli taka osoba jak Zbigniew Rybczyński zainteresował się projektem - kolejny plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę, że coś jest za darmo to mam odpowiedź jaki będzie poziom. Zobaczcie na tego typu szkoły w USA, są stypendia ale nie ma nic za darmo. I ten Nowy Sącz... (?)

 

 

bo w człowiek ma taką naturę, że żeby w coś uwierzyć, musi za to zapłacić...

 

mam na myśli to że jeśli coś ktoś daje ci za darmo. to myślisz że coś jest nie tak?

Dla mnie to przykład właściwego wykorzystania funduszy europejskich.

 

To na jakim poziomie kończysz studia zależy w głównej mierze od ciebie, jeśli rozumiesz czym są studia i po co je robisz?

 

Kiedyś na wykładzie z fizyki bardzo dobry doktor z ahg(pasjonat) powiedział że studia są jak drogowskaz, pokazuje kierunek, a Ty sam decydujesz którą drogą zmierzasz do celu... Jeśli skończysz tylko na wiedzy i ograniczysz się do tego co daje ci szkoła, to będziesz się rozwijał, jednak nie tak szybko jak ktoś kto szuka i drąży temat...

Ta szkoła daje duże możliwości, dlaczego?

Bo daje warunki, a to czy z nich korzystasz to już zależy od ciebie...

 

a Wyższa Szkoła Biznesu b.dobrze wykorzystuje środki z unii, co widać na innych kierunkach...

 

pozdrawiam!

 

P.s.

Konkurencja? Myślę że ci dobrzy, nie muszą się martwić o pracę, a ci średni? No cóż, taki jest ten zawód że cały czas musisz dawać z siebie więcej niż się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie powyższe komentarze i znowu widać jakie podejście mają co poniektórzy. Podobnie było przy 3dfx. W każdym bądź razie jeszcze niewiele wiadomo o tej szkole, a już pojawiają się komentarze, że za darmo to pewnie lipa, że pewnie i tak słabo będzie bo to tylko 2 lata itp., że komputery to jakieś kiepskie.

 

Tak jak pisze Adek i tak jak jest opisane na stronie, to że jest to za darmo jest zasługą dofinansowania z Unii Europejskiej. Już sam fakt, że Unia wyłożyła kasę na coś takiego świadczy o tym, ze to poważna sprawa. Unia nie daje kasy na byle co. Tym bardziej wszyscy wiedzą ile kosztują komputery, licencje na soft ( a jest go nie mało), wszystko z najwyższej półki. Myślicie że to kosztowało 20 tys złotych? To jest kupa kasy. Gdyby to była jakaś lipa, Unia nie wyłożyła by kasy. Poza tym Unia stawia wysokie wymagania przy projektach i nie ma miejsca na fuszerkę.

 

Kolejna kwestia, o której również pisał Adek: "(...) Zbigniew Rybczyński zainteresował się projektem". Czy ktoś w ogóle się orientuje kto to jest? Bo mam wrażenie, że dobrze się orientujecie kto dobrze modeluje, kto dobrze animuje, jesteście filmowymi malkontentami, a nie macie pojęcia co to za osoba. Jeśli ten Pan podjął się kierowania tą szkołą, oznacza to że miał ku temu solidne podstawy.

Co do okresu szkolenia: 2 lata. Nikt nie mówi, że po skończeniu tej szkoły będziecie alfą i omegą ze wszystkiego w 3D. Po pierwsze każda szkoła pokazuje kierunek, uczy podstaw, podstaw myślenia, analizowania, pracy. Reszta zależy od Was. Szkoła nie polega na tym, że przyjdziecie, wysłuchacie i juz umiecie. Wszystko zależy od tego co sami z tym zrobicie, ile sami poświęcicie na to czasu. Jak dla mnie siedzieć przez 2 lata nad grafiką, niczym innym tylko nad grafiką, to naprawdę mnóstwo czasu. Nie myślę tu o tym, żeby wstać o 10, przesmrodzić się do 13, pójść na 3h na zajęcia, potem pograć, skoczyć na piwko i imprezę i potem poćwiczyć 2 godziny. Myślę tu o prawdziwej pracy od rana do wieczora, żeby coś osiągnąć. Poza tym każdy z grafiki wybiera po pewnym czasie specjalność i do tego się przykłada. Po przedmiotach widzę, że szkoła chce nauczyć podstaw wszystkiego. A teraz od Was zależy co Wam się spodoba najbardziej.

 

Rekrutacja: na pewno nie wybiorą laików żeby i płacić za tak drogie studia, którzy po 2 miesiącach stwierdzą, ze to nie dla nich i zrezygnują marnując miejsce innym. Na pewno nie wezmą wymiataczy, bo po co mają się jeszcze uczyć. Żałuję, że za moich czasów nie było takiej szkoły. I tak na studia wywiało mnie 200km od domu i nie narzekałem. tam na pewno bym startował. Za darmo na coś takiego? Bez zastanowienia. Poza tym nie musze tam zostać do końca życia. To tylko 2 lata.

 

Nowy Sącz jest blisko granicy. Myślę ze dwa lata można się przemęczyć, żeby zdobyć wykształcenie i wrócić do "ukochanej Warszawy". Czytam komentarze, ze szkoda że nie w Wawie. No pewnie że szkoda, szkoda ze cała Polska nie jest w Wawie, żeby było bliżej, łatwiej i wygodniej bo po co sie wysilać. A właśnie dobrze, że w Nowym Sączu. W końcu coś ciekawego się dzieje w tamtym regionie, a nie w Wawie. W końcu coś ruszy, bo widzę że perspektywy są konkretne. Wszyscy są święcie przekonani, że są najlepsi i jak są w Warszawie to normalnie elita kraju, właśnie widać...trochę pokory.

 

Co do kadry, to nie ma póki co informacji, ale myślę, że leszczy tam nie zatrudnią. Poza tym weźcie pod uwagę, że jak będzie tam uczył jakiś guru z grafiki i wszyscy się na to najarają, to wcale nie oznacza, że Was czegoś nauczy. Znam wiele osób, które są znakomici w swoim fachu, ale mają problemy z kontaktem ludźmi, tym bardziej z rozmową na poziomie, a co najważniejsze z przekazywaniem wiedzy. Jak ktoś jest dobry z grafiki, nie znaczy , ze będzie dobrze uczył.

 

Szczerze mówiąc chyba tutaj nawet nie będę zaglądał, bo znając stałych bywalców tego forum, wiem jakich komentarzy mogę się spodziewał, bo toż to jest obraza majestatu takie coś pisać...ehh...

 

Trzymam kciuki i jestem dobrej myśli. Cieszę się strasznie, że coś takiego powstaje, ze coś się w Polsce dzieje w tym kierunku. Polska zawsze miała dobrych specjalistów, tylko nie ma co z tym zrobić. A widać, że w końcu coś sie rusza :) Jestem przekonany, że za te 2 lata goście pokarzą tu coś porządnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności