Skocz do zawartości

Minibitwa - EB1 Home


mkeruj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stało się tak, że obydwaj z Lokim zostaliśmy tryumfatorami poprzedniej bitwy.

Dziękujemy za uznanie i oddane głosy.

 

Zbliżają się Święta, wszyscy (chyba) będą mieli więcej czasu, zatem teraz trochę większe wyzwanie.

 

Oto nowa referka:

propozycjawizkivc1.jpg

w1100.png

 

 

Jeśli chodzi o skomplikowane modele - nie jest ich wiele, jednak gdyby komuś brakowało jeszcze umiejętności, chyba nikt nie będzie miał nikomu za złe, jeśli użyje nie swoich modeli, jednak mile widziana jest informacja o tym w opisie pracy.

 

Zainteresowanym rzutami i widokami budynku polecam stronę http://www.archdaily.com/8850/eb1-home/.

 

Zachęcam do zapoznania się z zaktualizowanym regulaminem - jest on dostępny tutaj:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=55434

 

Ostateczny termin postowania prac - czwartek, 1 stycznia 2009, godzina 20.00

 

PS.

Gdyby ktoś miał chęć odtworzyć rzut w cadzie - może liczyć na repa.

 

Powodzenia

Loki i mkeruj

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Podoba mi się, ale za dużo modelowania i by mnie rodzinka z domu wyrzuciła jakbym miał w wolnej chwili znów przed kompem siedzieć więc odpadam.

PS. Może nie róbcie ograniczeń w sprawie wykorzystania gotowych modeli i informowania o tym skoro nie da się ich zrobić dokładnie bez informacji typu: expres do kawy to model firmy X a piec to model firmy Y. Wiem że można improwizować z tymi modelami ale po co skoro i tak będą mało dokładne a wolałbym zrobić coś co wykorzystam kiedyś w swoich innych wizkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy regulamin minibitwy arch&wiz dostepny jest tutaj:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=55434

 

Pierwszy post tego wątku został zaktualizowany.

 

Dodano nowy wpis mówiący o tym, że prowadzący daną minibitwę nie może brać udziału w prowadzonej minibitwie. Czyli np: mkeruj nie może startować w tej minibitwie, bo to on znalazł referencyjną fotę.

 

Pozdrawiam

 

[ps]

trosiek sprawdź PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, jeśli chodzi o referki, jest kilka fotek na stronie podanej w pierwszym poście. Nestety to wszystko.

Tweety - wszystko OK. Spróbuję jednak wrzucić swoją wersję, jako honorowy udział.

Tores - myślę że improwizować z modelami można. W końcu nie skupiamy się tu na modelingu.

 

PZDR

mkeruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to...

 

Ale to co zauważyłem, to tak:

 

-Para na oknach

-Ryski i odbicia na zmywarce

-Odbicie na czarnym stole z kuchenką, wygląda nieregularnie realistycznie

-Odbicia na krzesłach wyglądają jak prawdziwe

 

Te fakty mogą potwierdzać to że jest to Fotografia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że ja i mkeruj mamy właśnie wątpliwości...? w exifie pisze niby że nikon D300, ale to jak render wygląda :/ jest też jeszcze jedno ujęcie, które wygląda perfidnie jak render.

 

hehe ale już nie przesadzajmy, kto by podmieniał w jakikolwiek sposób EXIF żeby zrobić z renderu zdjęcie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety masz rację, lecz jeżeli ktoś by chciał dodać do tego fotorealizmu to to chyba nie wystarczy. Pierwszy raz się spotkałem z zdjęciem które wygląda jak render i w dodatku nie jest specjalnie realistyczne.

Edytowane przez naeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przenieście zakończenie na poniedziałek do 20-tej. Może pare osób jest w stanie dokończyć swoją scenę do tego czasu. Sam bym nawet wrzucił swoją bo jak pisałem czasu na modelowanie to nie miałem ale światło mam ustawione. Teraz trochę go mogę wygospodarować i dokończyć modele. Bez sensu byłoby dawać tylko 2 prace do sondy. Niech się wpiszą osoby które na 100% by się wyrobiły. Jeżeli natomiast mielibyście czekać tylko na mnie to nie bierzcie mojej prośby pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram prośbę Toresa. Niestety ta minibitewka trafiła na nieszczęsny czas świąt i sylwestra, gdzie wiele osób chyba odpoczywało od maxa :D ale nie od forum bo pamiętam 15 min po północy było na nim ze 50 osób :D Ja też postaram się dorzucić, ale jedyny warunek to jeśli zainstaluje maxa bo coś mi fika po formacie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie renderuje mi się finałowy obrazek Kuchni :) W sumie nie dużo nad nią siedziałem, około z 2 dni. Jak się uda to może jeszcze dziś wrzucę.

Edytowane przez naeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wam wychodzi ta scenka, faktycznie dużo wyższy poziom niż poprzednia minibitwa :)

 

Przypominam tylko o wrzucaniu gotowych renderów do tego tematu. Żeby mkeruj nie musiał szukać po całym forum waszych obrazków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. No bez Post się nie obyło. Jedni meczą render bez końca aby otrzymać dobry efekt już w maxie a inni idą trochę na skróty przez PS'a. Trzeba sobie jakoś radzić aby szybko zrobić to co się chce uzyskać. Ogólnie powiem szczerze, że ciężkie dla mnie było uzyskanie w miarę dobrze kontrastowego wnętrza bez przepaleń. Dużo się nauczyłem przy nim i polecam te mini-bitwy każdemu.

Filip - to nie cień tylko odbicie. Nie miałem czasu już ustawić fresnela poprawnie i wyszło za ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności