Skocz do zawartości

PC i Laptop do 3D,2D do max 5000-6000


Gość Uzumaki174

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Uzumaki174

Hey jestem tutaj nowy.

Grafika 3D wciągnęła mnie na zajęciach. Oprócz tego siedzę w Photoshopie.

Planuję zakup sprzętu w tym kierunku i tu moja prośba o jakieś porady.

Faktem jest że planuję się przeprowadzić do stolicy i tam na razie będę wynajmował z bratem zapewne pokój póki nie znajdzie się czegoś lepszego i przydałby mi się bardziej porządny laptop, często jak też wyjeżdżam to jest on lepszym rozwiązaniem. Interesowałby mnie sprzęt do 3ds Maxa i uczenia się oraz dalszego rozwijania w grafice 3D i animacji.

Moje typy to:

Asus G50-VT lub G50-V

Tyle że mają 15' a lepiej pracuje się na 17'

Myślę tez jeszcze nad: Toshiba Qosmio X305 / X300

 

Może polecicie jakiś inny dobry lapek do tych zastosowań.

 

Myślę tez jak co czy nie złożyć by w tej cenie lepiej stacjonarki. A lapka najwyżej nabył bym później co byście polecili? Jak stacjonarka to polećcie coś w podobnej cenie porządnego co mogę złożyć. Szybko się uczę i z góry mówię że cz laptop cz stacjonarka miały by mi długo służyć.

 

Będę wdzięczny za jakieś porady.

 

-------------------------------------------------

To właśnie wiem. Bo uczę się na 2 roku Informatyki i w tym się też siedzi. Wiadomo jak to jest z sprzętem. Ale jest też to że wolałbym zabrać laptopa np na zajęcia lepszy własny i sprawniejszy chociaż, to że np często po za domem to stacjonarkę słaba mam w domu. Biję się właśnie z myślami co wybrać chyba zrobię sobie plan na sprzęt stacjonarny i przedstawię tutaj moją propozycję doradzicie czy starcz na razie na to co oczekuję. Laptop z tym wygodny że jak jadę na wyjazd, wakacje zabieram z sobą. Jak będziemy coś wynajmować to laptop tez wygodniejszy do zabrania niż przytargać stacjonarkę. W stolicy planował bym też inną prace znaleźć więc na pewno chętnie do pracy bym zabierał lapka, nie ma to jak swój sprzęt. I to są właśnie te problemy wiem że w cenie spokojnie 4tys mogą złożyć niezła stacjonarkę.

Planował bym skorzystac z nowej platformy i7 albo mierzył bym juz w porządnego Quada.

Co myślicie o mierzeniu w Q9550 do ego jakaś porządna płyta musze się rozejrzeć, 4Gb Ramu, 32 bitowy XP,Dysk 7200rpm,Grafika Geforce GTX 280 1024MB może jakieś propozycje? Wiadomo odpowiedni zasilacz, obudowa itp.

Edytowane przez Uzumaki174
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kupisz dużego lepszego kompa od laptopa za ta kasa kase to jest chyba oczywiste.

Nie wiem jak długo Cie by nie było w miejscu w którym masz kompa ale mimo wszystko ja wybrałbym dobrego kompa, tylko dobrego teraz na maks nie patrz co kupić aby za dwa lata coś dobrać bo z doświadczenia wiem jak również z zasłyszanych opinii że taki układ się nie opłaca. Po prostu sprzęt nie będzie kompatybilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4k można kupić laptopa w zupełności wystarczającego do 3d. Z wyjątkiem renderigu bo laptopa z quadem za rozsądne pieniądze nie kupisz i strasznie się to na pewno grzeje. Kupiłem właśnie laptopa z podobnych powodów. MSI GX620. 15,4' 1680x1050, GF9600M GT, 4GB RAM, procek 2,4GHz przetaktowuje się jednym przyciskiem do 2.9GHz. Śmiga bardzo fajnie. Ekran niby mały ale bardzo wygodnie się pracuje. Wcześniej miałem 24' i też miałem wątpliwości. Radzę ci zrezygnować z 17 i kupić 15.4 a do tego później kupisz dodatkowy monitor.

 

Lepiej wydać mniej kasy i założyć że za 2 lata zmieni się sprzęt. Ja planuję dokupić quada jak się gwarancja skończy ale do tego czasu może się wiele zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności