Skocz do zawartości

Sony VAIO FW21E


neverr

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku zaczałem studiowac architekture w Wawie i przyszedł czas na kupienie sobie jakiegoś laptopa. Mam do wydania 3.500zł. Bedę używał programów ttypu AutoCad, Rhino, ArchiCad, Photoshop, 3dsmax i takich podobnych, od czasu do czasu chciał bym pograć w jakąś nowszą gierkę i obejrzeć film itp... Jednym słowem ma być to laptop do wszystkiego ale ze wskazaniem na dobre parametry do programów architektoniczno/graficznych.

Święta mineły, przyszedł/przyjdzie czas na obniżki :) Obecnie mam na oku Sony VAIO FW21E ( http://www.komputronik.pl/Notebooki/Sony_VAIO_VGN_FW21E/pelny,id,63323/ ) na komputroniku w cenie 3324,05 zł :) Uważam, że w stosunku jakoś cena jest to godna uwagi propozycja :) No i ekran 16.4, do takich programów powininen być dobry bo będę miał więcej miejsca. Sony słynny jest ze swoich matryc to też powinienem być zadowolony z wyświetlacza, parametry też są wedłóg mnie bardzo dobre :) Dużo czytałem o tym Sony i ogulnie jest polecany i chwalony pod wieloma względami. Jeśli się mylę w czymś to proszę mnie poprawić :) Co sądzicie o tym Sony ? Bedzie to dobry wybór dla mnie ? Jak by ktoś napisał jakiegoś konkurenta dla mojego wyboru nieobraził bym sie, jednak nieukrywam, że napaliłem się już trochę na tego Sony Vaio :) Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dobry sprzęt (chyba, że Twoje oprogramowanie nie lubi ATI), dwoje moich znajomych ma takie komputery i bardzo sobie chwalą. Jedyny minus to, że są to raczej delikatne zabawki. Nie ma to jak mobile stacje Dell czy HP, których starsze modele, możesz już kupić za podobne pieniądze. Tyle, że nie są to już tak uniwersalne i wypasione modele (goodbye blue ray, welcome Quadro).

 

Tak czy inaczej, dobry wybór, choć sprzęt bardziej do gier i filmów niż grafiki (choćby przez rozmiar matrycy i temperaturę CPU przy pracy na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to fakt - sony vaio mają bardzo dobre opinie wśród użytkowników. Może nie są to najmniej psujące się laptopy, ale serwis sony nadrabia niezadowolenie z powodu awarii. Naprawy sa szybkie, laptopy wracają pieknie wyczyszczone, po pierwszej naprawie dostaje sie chusteczkę do czyszczenia ekranu. Ekrany są w sony poprostu wspaniałe. To nic, że to lusterko. Po max podjaśnieniu matrycy da sie normalnie pracować na słońcu. Niestety ten laptop nie ma najmocniejszej karty graficznej... Tu masz dobra rozpiskę osiągów: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html Możesz ew. poszukać jeszcze w HP Pavilionach - jest tam jakaś edycja z 9600gt z blurayem w podobnej cenie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity sprzęt IMO choć i tak polecałbym z czasem dokupienie monitora 22-24 cale.

 

Dość podobny do nowych MacBooków. Czy ta obudowa jest aluminiowa?

 

Producent napisał, że jest to obudowa magnezowa :P Sam nie wiem bo w rękach jeszcze nie miałem tego laptopa

 

A co do monitora, to mam w planach w niedalekiej przyszłosci dokupienie, jak już na studiach będę robił bardziej zaawansowane rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna cienka jak przecinak :/ to niestety wada sony vaio, za ta sama cene bys mial znacznie lepsza konfiguracje... jesli serio zalezy ci na dobrej wydajnosci w 3d(w sensie viewporty, ew gry) nie schodz ponizej klasy 7900gs. 8600 nie polece, bo karty ladnie sie grzeja, za to podobno w 9600 ten problem nie wystepuje ;). Luknij sobie na ten sprzet, co prawda uzywka, ale osigami miazdzy vaio:

 

http://allegro.pl/item515386801_dell_inspiron_9400_2_33ghz_4gb_ram_quadro_3500m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety uzywki definitywnie odpadają :P tata mi sponsoruje laptopa, a dla niego kupienie czegoś używanego mija się z celem... co do tamtego MSI, 4tys niestety za duzo... niestety z $$$ nie jest tak wesoło, juz i tak te 3.5tys to wyciągnałem max ;p a co do Asusa jakos nie jestem przekonany, kolega ma i często do serwisu z nim lata :( Z innych marek wysoko u mnie stoi HP, ma dobre konfiguracje i adekwatną cene :) Kiedys jeszcze patrzylem na te dwa modele HP Pavilion dv6780ew i HP Pavilion dv5-1160ew ale niepamietam juz czemu z nich zrezygnowalem :P Może Sony mnie swoim wyglądem zauroczył ? :P heh :)

Edytowane przez neverr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności