Skocz do zawartości

Shag Hair problem - nie renderuje wszystkich obiektów


Dibo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam oto taki problem. Wymodelowałem kaczke (taką młodą zółtą :) ) i chce nadac jej siersc - krótkie zolte wloski. Za wzór wziąłem videotutorial na max3d.pl chyba Adama Kosiorka. Za pomocą Paint modifiera narysowalem spliny na powierzchni kaczki zrobilem z nich model hair, potem tak jak zwykle w enviromnent itp (nie moglem tu zrobic pomylki bo duzo korzystalem z tego plugina). Na kaczce pojawiaja sie piekne włoski zaczesane do tyłu :) Problem w tym że sie nie renderują :( Nadalem im material z shaderem shaga i tez nic. Próbowalem wiele razy. Gdy robie identycznie na zwyklej sferze lub boxie wychodzi super, natomiast na kaczce nie. Zwiekszylem pear area na maxa (chociarz nie musialem bo gestosc stworzonych splajnów była zadowalajaca). Sciagnelem nawet nowe wersje pluga i dalej nic!! Czy moze miec z tym cos wspolnego ze material kaczki jest stworzony z dwóch materiałow, zólty kolor skóry ma numer ID 1 a czerwone nogi numer ID2, to samo tyczy sie numeracji polygonów obiektu (bo niechce miec owłosionych nóg :) ) W opcjach shaga zaznaczyłem ze ma pokryc tylko ID 1 obiektu i w widoku sceny wszystko wygląda idealnie, natomiast jak renderuje to nie ma :(. Pomyslalem ze moze cos ze splinami nie tak wiec wszystko usunalem i zastosowalem shag fura a nie haira i dalej to samo, w widoku sceny jest idealnie a jak renderuje to ani jednego wloska nie widac. Pomózcie próbowałem juz wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwny problem.

Ilość materiałów przypisanych obiektowi nie gra roli.

Obiekt może mieć dwa ID i przypisany materiał składający się z np. dziesięciu różnych ID (zawierających kolory, mapy długości, gęstości, itp.) - wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robie identycznie na zwyklej sferze lub boxie wychodzi super

A czy tą sfere na której wychodzi super robiłeś w tej samej scenie ? Jeśli nie to może zapomniało Ci się w enviromnent wybrać dodatkowo oprócz shag haira modół shag render ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renderuje w VRayu ale to nic bo jest kompatybilny z shagiem, a po za tym jak renderuje inne obiekty vrayem to przeciez włoski widac. Chociaz z drugiej strony nie probowalem scanlinem wiec dzieki za podpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest super!! Ciekawe czemu vray na bardziej skomplikowanych obiektach nie chce renderowac shaga, zawsze mi renderował. Czy trzeba cos w vrayu ustawic? W każdym razie dzieki chłopaki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności