Skocz do zawartości

Challenge Corner.Edycja 8. SONDA


miriam

Głosuję:  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Głosuję:

    • Rembik
      15
    • rosikowski
      1


Rekomendowane odpowiedzi

TERMINARZ:

Głosowanie: 04.01.2009 - 7.01.2009

TYP: DOWOLNY (ILUSTRACJA, KOLAŻ, ...)

TEMAT: NIEPRZEWIDZIANE KONSEKWENCJE by ortheza

Eksperymenty od wiek wieków pchają technikę jak również rozwój innych dziedzin na różne tory. Ściśle określona teoria z jednej strony, wymusza warunki eksperymentu a z drugiej nadaje sens poczynionej w wyniku eksperymentu obserwacji i w ogóle decyduje, co w danym eksperymencie jest właściwą obserwacją, a co tylko nieistotnym jego zakłóceniem. Wszelkie Nauki, rozwijają się głównie poprzez świadome eksperymenty, spora część wiedzy tych nauk pochodzi też z bezpośrednich obserwacji zjawisk zachodzących naturalnie lub przy ingerencji człowieka, jak również czasem przez przypadek. Dotyczy to zwłaszcza nauk biologicznych i medycznych, fizyki i chemii, mechaniki etc ...

 

Często zdarza się że efekt eksperymentów, w praktyce, pozornie nieudany lub które wymknęły się spod kontroli, stały się początkiem rozwoju nowych dziedzin lub nowym formom życia.

Większość eksperymentów przeprowadza się w specjalnie do tego przystosowanych laboratoriami, aczkolwiek czasami przeprowadza się też tzw. eksperymenty plenerowe, na przykład, aby zbadać jakieś zjawisko w miejscu jego występowania.

 

I w tym miejscu do akcji wkraczacie Wy, Wyobraźcie sobie Wielki Eksperyment, zakończony sukcesem lub totalną katastrofą i jego nieprzewidziane skutki. Przedstawcie w pracy, to co mogło by się wydarzyć. Najważniejsze jest żeby w pracy ukazać, że to co się dzieje jest PO eksperymencie.

Epoka i stylistyka oczywiście dowolna. ps. zbieżność z halflifem przypadkowa

--------------------------------

 

I tak kończąc ChC8, przystępujemy do głosowania. Tym razem nominowani zostali:

 

chc807oj7.jpgchc808db4.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Szkoda że tak małe zainteresowanie, no ale temat nie nalezał do najprostszych.

rosikowski: Domyśliłem się po jakimś czasie że chodziło o złego robota i jego konstruktora, niestety według mnie nie widać że robot ma jakieś niepotrzebne części czy jest źle skonstruowany. Technicznie daje radę ale nie poradziłeś sobie z tematem.

Rembik: Twoja historyjka czyta sie jasno i wiadomo ocokaman, kolory może faktycznie trochę kwasowe ale myślę że to kwestia gustu ;]. Mój głos na ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie trzeba by jednak pomyslec nad kolejna zmiana regulaminu, bo jakies kryterium dla konkursu musi byc, szczegolnie, ze wiąże się z nim odznaczenie i rekomendacja.

 

Moj glos na Rembika, glownie za zgodnosc z tematem i bardzo fajny szkic czarnobialy, bo w finale jak na moj gust mocno przejaskrawione kolorki.

 

rosikowski: Ciekawie wyszlo plastycznie, ale pomyslu nie udalo Ci sie przekazac. Ot poczwara wali jakiegos faceta w łeb. Ale w sumie podoba mi sie ta przewrotnosc, ze super nowoczesna machina wojenna zalatwia kolesia niczym prymitywny jaskiniowiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za głosy, co do kolorków to chyba wina mojego monitora, bo gdy oglądam u innych to rzeczywiście jest bardzo jaskrawo, a u mnie jakieś 2 tony ciemniej... z założenia to chciałem troszkę pastelowych akcentów, ale tylko troszkę ;) Pozdrawiam. Co do regulaminu, zgadzam się 2 prace to stanowczo za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności