Skocz do zawartości

Zewnętrzny dysk twardy


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chce sobie kupić zewnętrznego twardziela i mam pytanko..

Na rynku można kupić dwie wersje: Albo wyłącznie kablem USB lub z USB plus dodatkowa kablozja od zasilania. Zastanawiam się który lepiej.. Tzn z samym USB ma taka zaletę, że mniej kabli nam się na biurku kręci ale zastanawiam się czy może ma to też swoje minusy.. No nie wiem z oddzielnym zasilaniem być może dłużej pracować, mniej się grzać etc, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co mi wiadomo, dyski pod samo usb to dyski 5400rpm, dyski z zasilaniem to 7200rpm. Mam dysk z zasilka dodatkowa i niestety, nie jest on zbyt mobilny z racji koniecznosci zabierania ze soba zasilacza. Cegla do tego. Przymierzam sie obecnie do kupna WD passport 500gb, wlasnie z racji braku zasilki. Mysle, ze bardziej sie to to nadaje do przenoszenia dysku i podrozowania z nim.

 

Jedynym minusem bedzie chyba tylko to ze przy 5400rpm dysk bedzie po prostu wolniejszy. Grzac to to sie nie grzeje, ciche i ogolnie nie robi zadnych problemow. Zajmuje jedynie troche miejsca i chocby dlatego warto sobie odpuscic zasilanie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do backupu używam dyskow WD MyBook, sa na USB+zasilacz. Wszystko śmiga ok, bardzo szybkie. Niedługo będę kupował kolejne, bo miejsca zaczyna brakować i wybiorę opcje z zasilaczem - coś nie mam zaufania do dysku bez zewnętrznego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma dysk na firewire, potrzebuje zasilki. W sumie nie jest to jakos szybsze od usb 2, a ma problemy ze standardami firewire czasem.

Ja mam dysk zewnetrzny na usb, w zasadzie to stary WD wlozony do obudowy kupionej za jakies 50zl, od 2 lat dziala bez problemu. Chociaz ciche to to nie jest.

 

Z innej rzeczy, zainwestowalem w NAS. Dysk podpinany przez LAN, nie tak szybkie jak USB, ale moge sie do tego podpiac z calego domu z paru kompow na raz. Swietne do backupow i trzymania filmow i muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wydoli. USB w standardzie ma określone napięcie (chyba 5V) i maksymalny prąd jaki przez złącze może popłynąć (500 mA...też chyba :P) I wszystkie urządzenia podłączane pod USB są dla takiego standardu robione. Urządzenie pod USB, które brałoby większy prąd zwyczajnie by ten port spaliło :P Więc logiczne, że nikt takiego urządzenia nie zrobi. Dalej. Mając laptopa z określoną liczbą portów USB na pewno masz w nim zasilacz, który pociągnie wszystkie te porty przy maksymalnym obciążeniu. W sumie standardowo to 4 porty więc max 10Watów. To dużo nie jest. Nawet jak na laptopa ;]

 

Co do desktopów sprawa wygląda troche inaczej, no bo zasilacz kupujesz sam. Ale jakoś nie sądze żeby ktokolwiek kupował zasilacz do kompa bez nawet 10 Watów zapasu :P

 

Pozdr.

Edytowane przez chudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa WD My Book Essential 2.0 500 GB USB 2.0

jeden tylko do backupu a drugiego uzywam normalnie do pracy. działa prawie cały czas.

Jestem bardzo zadowolony. dysk dość szybki, tani, cichy i estetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość califo

witam,

ja również zamierzam kupić dysk zewnętrzny. Jednak ja się nie zastanawiam nad jego wielkością, bo będzie to dysk 2,5". Największy dylemat u mnie to firma. Nie wiem co wybrać, Seagate czy Western Digital. Spotkałam się z różnymi opiniami na temat tych firm. Macie może jakieś linki z porównaniem tych firm, jakieś recenzje czy coś podobnego, co ułatwi mi wybór firmy? Ja niestety nie mogę znaleźć nic wartościowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cokolwiek znajdziesz to bedzie opinia danego usera o konkretnym dysku. Ja ci polece Seagate bo uzywam tych dyskow od ladnych nastu lat i nigdy sie nie zawiodlem, za to WD ktorego mam jest strasznie glosny. Zaloze sie ze ktos tu na forum ma dokladnie odwrotne doswiadczenia.

Wybierz sobie konkretny model ktory spelnia twoje oczekiwania na papierze i szukaj opini o nim, wtedy latwiej ci bedzie cos znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeniTh

sam posiadam dysk seagate freeagent go 2,5" 250gb

działa świetnie, nie grzeje się, robi się ciepły dopiero po paru godzinach pracy bez przerwy, pod usb do lapka, nie pobiera dużo mocy więc nie obciąża lapka tak bardzo na baterii, jest bardzo szybki jak dla mnie ... i mobilny, to jest dla mnie ważne ... miałem wcześniej dysk 3,5" z zasilaniem zew. i niestety sprzedałem go szybciej niż kupiłem ...

a co do marki seagate to używam dysków seagate już od ponad 4 lat i ostatnio mi padł tylko nowy 1TB, ale to przez to, że miał wadę fabryczną ( jak cała seria ) wymienili mi po 3 dniach na nowy i już ok 5 miesięcy działa bez zarzutu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności