Skocz do zawartości

Zbrush: jaki material polecacie przy modelowaniu i inne pytania?


jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pare pytan odbosnie zb:

1.da sie obracac vieportem wokol jednej osi cos na wzor majowy (alt + shift)?

2. jaki material polecacie przy modelowaniu i jakiego oswietlenia uzywacie. Ja uzywam materialu nr 40 ale kurde zdeka on faluszuje , wogule nie moge znales jakiegos dobrego materialu...Jest moze jakis zwykly lambert i blin?

3. Da sie pracowac na kilku obiektach na scenie ? exportowac i improtowac poszczegolne obiekty?

4.da sie zbindowac jakis klawisz do zblizania i oddalania vieporem?

5.gdzie wlancza sie smooting?

6.jak wyrzucic wszytkie brushe do okienka na dol tj to jest w mudboxie?

wiem ze to sie da bo widzialem to u kogos na screenie.

7 W jaki sposob jest brzush rzutowany na model ? (w MB np wybiera sie czy to ma byc do normali czy tez do camery badz x,y,z) Zmienia sie to gdzies?

a za wszelka pomoc z gory dzieki

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 w zakładce transform wybierasz os y albo z

2 na pixologic.com masz dobre matcapy, gnomonowe tez są niezłe

3 plugin subtool master

4 alt+lmb puszczasz alt trzymasz lmb i masz zooom, bindowanie w zb jest troszkę nie teges moze kto inny będzie wiedział

5 im wiekszy subd tym lepszy smooting

6 load nex user interface layout po prawej u góry

7 a czy to wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 tak uzywam tego ale to nie doklanie to o co mi chodzi

ad2 hmm tak wiem ...ale kurde zawsze jakis zazwyczaj problem z niedoswietleniem czesci obiektu mam nie wiem czemu swiatla nie dzialaja mi z wiekszoscia tych materialow

ad3 ok sprawdze

ad4 wlasnie dlatego chcialem swoj skrot dodac:)

ad5....

ad6 ok sprawdze

ad 7 troche tak ale myzle ze z czasem nie bede zwracal na to uwagi

8 dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ae1d2d39147aef94m.jpg

 

Tak dla ścisłości Smooth w ZB jest w trzech miejscach :)

 

7 W jaki sposob jest brzush rzutowany na model ? (w MB np wybiera sie czy to ma byc do normali czy tez do camery badz x,y,z) Zmienia sie to gdzies?
W zakładce Brush -Gravity Strength można pokombinować . Edytowane przez zeet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. można, wczytując sobie alphe albo teksturę a potem klikając w panelu masking mask from Alpha , albo mask from intensity

(to drugie jeśli chcesz informacje o masce chcesz brać z tekstury.)

2.Preferences>config>save ui(tu akurat mogłeś sam sie przyłożyć i to znaleźć)

3. erm... no retopologia to chyba teraz wszędzie prócz mudboxa jest... nawet taki blender ma|(i moim prywatnym zdaniem dużo lepsze niz zbrushowe.) Pisać na ten temat trza by długo. Wpisz sobie na youtube Zbrush retopology i od razu będziesz wiedział o co chodzi. ogólnie idzie o stworzenie nowej siatki dla istniejącego już modelu\rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możnaby delikatnie rozmyć alphę w panelu Masking, nie? ząbkowanie powinno odpaść a jesli to jakiś stosunkowo duży deltal to przez takie rozmycie nie straciłbyś wiele na jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taka sytuacje zrobilem na niezmalpowanym basemeshie hiresa i teraz chce zmapwoac basemeha. W mudboxie albo moglem podmienic calego basemeha albo sam kanal uv zaiportowac . A w ZB jak moge to zrobic? Cos kmine z pluginem Subtul ale nie bardzo wiem czy i jak to zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej wyeksportuj pierwszy lv i go zmapuj po czym otwórz swój model w zbrushu i w menu morph target kliknij store a później u góry import i zaimportuj zmapowany pierwszy lv. Poniewarz jest to morph target musi mieć identyczną liczbę i numerację vertexów jak lv dla którego wczytujesz morph targeta czyli nie rób nic poza mapowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

ano nie ma moim zdaniem, moze sa jakieś pluginy...(takie coś znalazłem:http://www.highend3d.com/zbrush/downloads/zscripts_zplugins/modeling_zspheres/5014.html)

 

Zbrush, jak zaczniesz już rysować i wciśniesz shift będzie ci wyrównywał linię z tym ze to będzie tylko pozioma, pionowa i ukośna. Do tego nie zawsze wyrównuje tak jakbyśmy chcieli.

 

Dla mnie najlepszym patentem na takie rzeczy jest jednak Lazy mouse z dużym radiusem a potem kilkakrotnie Reply last z panelu stroke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa tylko ze zabki wychodza nawet przy milionowych siatkach .testowalem te krzywe w mb i musze powiedziec ze przy znacznie mniejszej rozdzielczosci siatki lepiej sie wyciska niz na inflat w zb.Niezly patent te krzywe. POzatem latwo i szybko sie je modyfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie dokonca wydaje mi sie ze nie w tym rzecz.JAk wyciskam inflatem a obok przejade pedzlem to ciekawe czemu na wyciskanych czesciach sa zabki a po zwyklym brushowaniu nie ma , mimo ze uzyty brush mial bardzo ostre krawedzie, a alfa uzyta przy wyciskaniu byla odpowiednio "wygladzona"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności