Skocz do zawartości

Stabilność zBrusha?


slizgi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wg Was zBrush jest stabilny, czy też co jakiś czas dostajecie w twarz, jakże znanym i nie lubianym windowsowym komunikatem z raportem błędu, czy tylko ja mam takie szczęście... Bo przyznaje że jest to dość silnie irytujące. Może trzeba doinstalować jakiegoś dotNet'a albo jakieś inne ustrojstwo od M$?

 

Robiłem jakiś czas temu test RAMu Memtest'em i wywalił mi co chwila błąd, ale poradziłem sobie poprzez update biosu i sterownika chipsetu, po tej operacji MemTest nic nie wykazał więc RAMy są chyba ok. P.S. Sprzęt mam taki jak w opisie poniżej. THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

.NET na pewno nie, gdyby był wymagany, program nie ruszyłby bez niego. .NET to taka Java od Microsoftu.

 

Redisty od biblitek C++ Visual Studio - całkiem możliwe (powinny się instalować z programem, chociaż spotkałem się z sytuacjami, gdy tak się nie działo), ale znowu - bez nich program nie ruszy.

 

Niestety zwiechy są najczęściej spowodowane błędami w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślizgi mi się wydaje że to może być spowodowane albo wadą jakiegoś podzespołu/sterownika albo po prostu konfiguracją sprzętu. Czasami trafia się komputer uczulony na jakiś program. Mi sie zbrush zawiesza baaardzo rzadko, właściwie to wcale więc sam program nie jest chyba taki niestabilny.

Co do memtesta to przy dobrych pamięciach nawet po wielu godzinach testu nie powinieneś mieć ani jednego komunikatu o błędach. Ja kiedyś miałem błędy w memteście przez szwankujący zasilacz, po wymianie wszystko działało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo!

Czy komuś może zdarza się tak ze jeśli przez przypadek przy obrocie modelu wciśniecie przycisk na piórku to zbrush sie wiesza i jedynym wyjściem jest CTRL+Alt+Delete? Już drugi raz cały progres na modelu poszedł mi w diabły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takie coś miałem raz, ale to coś się namieszało ze sterownikami do tabletu. to miało związek z tym, że do laptopa podłączyłem 24 calowy wyświetlacz z inną rozdzielczością, niż ta na laptopie i pen zgłupiał. kliknięcie rysikiem objawiało się tym, że kursor migał mi w lewym górnym rogu ekranu (lol). kliknięcie piórkiem wywalało natychmiastowo brusha, czy nawet corela. pomogło zainstalowanie sterowników na nowo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały apdejt moich spostrzeżeń co do stabilności. skleciłem sobie pcta z 4gb ram. jak wiadomo poczciwy windows xp widzi i radzi sobie tylko z 3,25. i faktycznie tyle widzi. ale już programy diagnostyczne wykrywają 4. w czym rzecz? a no w tym, że w momencie kiedy przekroczę powiedzmy 7mln. poly z brush stwierdza, że nie da rady i się wysypuje do windowsa:/ do pewnego momentu jest spoko, nie wiesza się, nic. wystarczy mocniej wejść mu na pamięć i papa. też tak macie? rozwiązaniem pewnie będzie xp64 albo vista, ale nimi nie dysponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności