Skocz do zawartości

Minibitwa: Sypialnia


Tores

Rekomendowane odpowiedzi

Jako zwyciężca poprzedniej minibitwy zakładam nową. Nie czekam na oficjalne zamknięcie poprzedniej, ponieważ jest weekend i termin oddawania głosów już minął a niektórzy mogą najwięcej zrobić właśnie wtedy.

Tym razem będzie to sypialnia. Chciałbym aby łóżko było wymodelowane łącznie ze wszystkimi dodatkami (poduszki, koc, materac) a nie wstawione gotowe.

Oto zdjęcie referencyjne a duża wersja znajduje się pod tym linkiem:

 

sypialnia900qc0.jpg

 

Zapraszam do udziału.

Edytowane przez Tores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam jeszcze jedno ujęcie ale nic nie wniesie do tej pracy. Wybrałem to bo w tamtym w lustrach za dużo się odbijało elementów niewidocznych.

PS. Może niech się wpiszą osoby, które są chętne we wzięciu udziału w bitwie bo aż się boję, że nikt nie wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem też w końcu się dołączyć ale poziom tych referek z bitwy na bitwe zbyt szybko pikuje w górę. Nie mówię, że to źle ale sporo potencjalnych uczestników już teraz odpadnie z gry. Ja zatem narazie pokibicuje i poczekam mam nadzieję na jakiś łatwiejszy exteriorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zostaje. Czasami trzeba dać z siebie wszystko żeby zdążyć na czas więc to będzie taki stres-test dla przyszłych wizualizatorów. Ci co się nie wyrobią też skorzystają bo mogą później dopracować render aby wstawić do swojego portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Można by wprowadzić zasadę że nie ma żadnych zmian, to co wygrany z poprzedniej przedstawi, ma być wykonane. End of story.

Jak raz zmienimy bo za trudne to później zawsze się znajdzie ktoś komu coś tam nie będzie pasować i będzie chciał inna refkę. Poza tym stawiając sobie wysoko poprzeczkę zawsze się czegoś nauczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip - bo powinniśmy trzymać się kolorystyki referki. Nikt przecież nie ściga za to, że słoje na deskach są inne niż na zdjęciu. Trzeba robić zgodnie z oryginałem a drugi render możesz dać we własnej kolorystyce. Wtedy jesteś kryty na 2 strony:)

Ja bym zmienił regulamin jeżeli chodzi o uczestnictwo osoby która wygrała poprzednią bitwę. Przecież nikomu nie zaszkodzi jak też weźmie udział. W końcu jesteśmy w uczciwi i nie wstawiamy już zrobionych przez nas renderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip - bo powinniśmy trzymać się kolorystyki referki. Nikt przecież nie ściga za to, że słoje na deskach są inne niż na zdjęciu. Trzeba robić zgodnie z oryginałem a drugi render możesz dać we własnej kolorystyce. Wtedy jesteś kryty na 2 strony:)

Ja bym zmienił regulamin jeżeli chodzi o uczestnictwo osoby która wygrała poprzednią bitwę. Przecież nikomu nie zaszkodzi jak też weźmie udział. W końcu jesteśmy w uczciwi i nie wstawiamy już zrobionych przez nas renderów.

Z tym regulaminem to dobry pomysł, nie mam pojęcia jaki ma sens blokować zwycięzcy uczestwnictwo w kolejnej bitwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, zbiorowy walkower;) W ostatnich dwóch tematach polecieliście po prostu za mocno na detalu, a nie każdy ma przecież czas, żeby tak dłubać. Początkowe założenie tych contestów wydawało mi się nieco inne, nastawione bardziej na prostszą formę architektoniczną. Poszło chyba nieco w złą stronę;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać, że jednak powinienem trzymać się poprzednich wizek niż nawiązywać trudnością do ostatniej. Widzę, że nikt oprócz mnie nie pokazał czy coś zrobił ani nie napisał, że jest bliski końca więc nie ma sensu dłużej czekać.

A to mój progress:

sypialnia1600v2zs0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie temat mało atrakcyjny. sama refka wyglądała jak kiepska wizka. najlepsze są tematy gdzie przy minumum modelowania będzie najwięcej okazji to przybajerzenia i wykazania się a przy tym żeby była to efektowna graficzka.

 

p.s.

twój render wygląda bardzo porządnie

Edytowane przez siwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy - o gustach się podobno nie dyskutuje. Zresztą mieliśmy odzwierciedlać fotki a nie przebajerzać je. Jak widać temat za trudny dla większości. Dla mnie najlepszym przykładem był Lis, który jak pisał zrobił poprzednią w 2 dni. Ja taki szybki nie jestem ale przez 2 dni w wolnych chwilach w pracy zrobiłem tyle co pokazałem, więc chyba nie jest tak źle z tym czasem jaki trzeba temu poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores, porównania do Lisa, to abstrakcja, Lis to wymiatacz i jak sam pisał, korzystał również z gotowych modeli;) Ja dla przykładu bazą takich modeli nie dysponuję, więc i wszystko muszę modelować na bieżąco;) Pracując na etacie nie mam niestety takiej możliwości zdążyć ze wszystkim;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie może, czy ktokolwiek zaczął.

Ja widząc tak skomplikowane wnętrze, od razu zrezygnowałem, bo nie jestem masterem modelingu a poza tym większość z nas nie podporządkowuje życia bitwie, tylko bierze w niej udział w miarę możliwości czasowych.

Ja na ten przykład nie dysponuję taką ilością wolnego czasu, żeby stworzyć coś takiego.

Gdyby modeling sceny zabierał kilka godzin, skusiłbym się na udział, skomplikowane wizki odpadają.

Jeśli ma to polegać na modelingu, zróbmy modeling contest, jak na everach, a nie zajmujmy się wizkami.

Jeśli wizki - to raczej odwzorowanie czegoś prostego, bo 10 dni to naprawdę mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę w weekend dokończyć swoją bo też zacząłem, proponuję przedłużyć do poniedziałku. W minibitwie chyba nie zaszkodzi czasem zmierzyć sie z bardziej skomplikowaną vizką, na pewno stworzenie ambitniejszej vizki wyjdzie na dobre początkującym, którzy dzieki temu podołają późniejszym projektom, zleceniom, i do portfolio nie zaszkodzi wrzucić, może jedynie zwiększyć czas na wykonanie takiej vizki :).

Edytowane przez Filip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym za poniedziałkiem. Skoro poprzednią przedłużyliśmy to czemu nie tą. W sumie może zmienić trochę regulamin i dać sobie więcej czasu na bardziej skomplikowane wizki. Dodatkowo dobrze by było gdyby się wpisywały osoby w poście, które zaczynają daną bitwę. Nie będzie wtedy rozczarowań pod koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności