Skocz do zawartości

Mysz bezprzewodowa VS livebox


Martinus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejny raz zwraca się do was z prośbą o pomoc techniczną. Od pewnego czasu, a dokładnie z dniem instalacji livebox'a (może nie od razu, ale po jakimś czasie) zaczęła mi szwankować klawiatura bezprzewodowa. Co prawda dało się na niej pracować. . . nie działały niektóre przyciski(dopiero po dłuższym przytrzymaniu wykonywały swoją powinność). No cóż zrezygnowałem z niej i podłączyłem stacjonarną. O ile mogłem się pogodzić ze stratą klawiatury bezprzewodowej to juz z myszki raczej nie. Jak na złość teraz szlag trafił myszkę. . .nie mozliwę zeby to była wina akumulatorów, bo one teoretycznie ładują się całą noc(jest to mysz z tzw podstawką). . .Nie jestem pewien czy jest to wina livebox'a. Czy mozliwe jest, że urządzenia te wzajemnie się blokują?? Zastanawaim się nad przełączeniem liveboxa na kabel lub kupnem innego zestawu peryferyjnego(mysz klawiatura), chociaż cięzko mi będzie wrócić do myszy na kablu. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie jestem do końca pewien czy to wina liveboxa. Ja mam klawiaturę i mysz bezprzewodową a 1,5 metra od tego stoi router z accesspointem i problemów żadnych nie mam. O dziwo miałem problemy z myszka na bluetooth. Moja dziewczyna ma liveboxa, myszkę bezprzewodową i wszytko gra. Także konfliktów szukałbym gdzieś indziej. Najpierw rzeczywiście sprawdź czy na kablu śmiga dobrze czy nie. Ewentualnie może się coś gryzie soft od tego adaptera wi-fi? Czy używasz własnej sieciówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ewentualnie może się coś gryzie soft od tego adaptera wi-fi? Czy używasz własnej sieciówki?"

Co miałeś na myśli. . .jesli chodzi o soft, to wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją livebox'a. Nie bawiłem się we własną konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bluetooth, czy wireless'a? Często właśnie bluetooth gryzie się z sieciami bezprzewodowymi.

 

Jeśli chodzi o internet to posługuję się dołączoną w zestawie kartą sieciową

SAGEM XG-760N. . .

 

Nie musisz rezygnować z braku kabla, tylko ewentualnie zmienić 'interfejs' na wireless.

 

Możesz rozwinąć swoją sugestię. . .nie jestem dobry w te klocki, stąd też moje pytania do was. W pewnym momencie podejrzewałem ze moze to wina zmęczenia materiału(teraz wszystko robią do upływu terminu gwarancji. . .a potem szlag trafia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinus, pytałem o mysz, nie o net'a;) Bluetooth i Wireless, to nie ta sama technologia, dość często słyszy się, że Bluetooth właśnie gryzie się z W-LAN'em o wiele bardziej niż myszy w standarcie Wireless. Ale widzę, że ktoś ma też problem z logitech'em na wirelessie, więc;)

Cóż, nie taki kabel zły jak go 'malują';p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za złą interpretację, to chyba przez to, że z uporem maniaka doszukuję sie winy w Livebox'sie. Cały zestaw to LABTEC Power wireless desktop plus. Teraz została z niego tylko mysz. .. klawiatury już nie używam z wcześniej wymienionych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności