Skocz do zawartości

crossfire i pcie16. co wybrac?


goped

Rekomendowane odpowiedzi

Hello smile.gif kupuje nowy komputer i stanalem przed rozdrozem. Plyta: GA-EX58-DS4; proc:core i7 920; ram:3x1gb 1033 kingmax; grafika: i tu wlasnie sie zastanawiam, czy lepiej kupic 2 radeony hd4550 czy i polaczyc przez crossfire, z drugiej strony moge kupic np. 1 radeona hd4670; mam w sumie 2 pytania:

-ktora konfiguracja jest bardziej wydajna?

-plyta glowna ma 1xpcie16 i 2xpcie8, a radeony owe sa pod pcie16, bedzie to dzialac? w ogole nie mam pojecia jak to wszystko wspolpracuje.

 

Komp nie musi wyciskac 500fps w grach, ale ma byc do grafiki komputerowej, 3dsmax, after effects itp. o 2 radkach myslalem glownie dlatego ze bede mial mozliwosc podlaczenia 4 monitorow, aczkolwiek aktualnie nie jest mi to potrzebne. Chetnie uslysze pouczenia, informacje i opinie smile.gif pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To rozwieje twoje wątpliwości: maxy, xsi, maye, ae, ps'y i inne takie nie obsługuą crossfire. To jest technologia stricte do gier.

 

A jak będziesz chciał podłączyć kolejne monitory, to dokupujesz kolejną karte i nawet nie musisz jej łączyć mostkiem cf. De facto jak włączysz cf w sterownikach to będą działać wyjścia tylko na jednej karcie (tej wsadzonej w najszybsze pci-e).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności