Skocz do zawartości

Płyta - Ram [lista rekomendowanych ramów producenta]


niuno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka dni temu natknąłem się na podobny watek, ale nie mogę się go doszukać, więc pisze..

 

Zamierzam kupić płytę Gigabyte EP45-UD3P, patrząc na listę pamięci jaką zaleca producent, nie jestem zachwycony, bo co prawda jest np OCZ ale nie ma G.Skill,Patriot czy Geil jakie bym chciał, więc jak dobrać pamięć żeby nie było sytuacji, że wydam 300 zł na ram który nie będzie chodzić jak trzeba.. (podkręcać go nie zamierzam póki co)

 

No chyba że jestem w błędzie i wystarczy kupić ram taktowany tak jak może obsłużyć go płyta i będzie fine ? Pytam bo ostatnio ram kupowałem 3 lata temu i jedyne co wtedy mnie interesowało, to że ma aż 1GB i mało kosztuje ;]

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie sugeruj się za bardzo podawanymi przez Gigabyte pamięciami, a raczej kompatybilnością ze standardami. Jeśli płyta potrafi obsługiwać DDR2-800 to każdy RAM lepszych producentów będzie śmigał aż miło. Ja sam mam płytę Gigabyte (GA-MA770-UD3) i RAM Corsair'a i wielce go polecam. :)

 

Przede wszystkim zwróć uwagę na to czy płyta obsługuje pamięć (zapewne celować będziesz w DDR2-800 lub DDR2-1066 lub wyżej, DDR2-800 obsługuje chyba większośc nowoczesnych płyt głównych) oraz na to czy procesor który włożysz do tej płyty będzie w stanie obsłuzyć pamięć (np. procki AMD z seri K8 potrafię tylko do 800mhz, przez co mój 1066 jest postrzegany jako "wolniejszy").

 

Sugeruj się marką producenta pamięci, a raczej średnio zaleceniami procudenta pyty głównej, chociaż ignorowac to zupełnie to też źle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności