Skocz do zawartości

LW i dwa rdzenie?!


Gość Hypnotic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hypnotic

Jako, że jestem dość świeżym userem kompa z core 2 duo i niestety vistą mam takie oto pytanko:

 

Używam LW 9.2 i zastanawiam się czy on wykorzystuje faktycznie 2 rdzenie procesora... Istotnie szybko renderują się klatki ze scenami o dużej ilości polygonów tylko tak myślę, że na tym sprzęcie chyba powinno byc szybciej... Pytanie brzmi, czy Lw 9 widzi dwa rdzenie "domyślnie" czy gdzies trzeba mu coś pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie pamietam jak jest w lw 9.2 ale w 9.5 zaraz po instalacji ilosc rdzeni ustawiona jest na automatic czyli chyba na tyle ile jest dostepnych. Mozna to jeszcze ustawic recznie w oknie "Render Globals" , zakladce Render - Multithreading. To ile wykorzystywanych jest rdzieni mozna czasami policzyc na oknie podladu renderingu, ilosc kawalkow dorysowywanych w tym oknie co 1 przejscie oznacza ilosc uzywanych rdzeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze problem tkwi w tym ze w tej wersji lw nawet po odpaleniu chociaz by winampa podczas renderingu moze stracic "kontakt" z jednym rdzeniem do momentu np skonczenia kolejej fazy AA.. choc to roznie bywa...

sprubuj przed renderem wszystko wylaczyc co nie potrzebne z programow i zachowywac sie jak z atari podczas wgrywania gry z kasety... nie ruszaj myszka a moze nawet wyjdz z pokoju... tylko po cichu :p

a tak an powaznie to zabgrejduj sie do nowszej weersj i lw i powinno pomuc... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mozesz sprobowac ustawic wysoki priorytet w manadzerze zadan dla procesu lw, wtedy bedzie pewnosc ze wieksza czesc pracy procka pojdzie wlasnie na rendering.

 

@J|L: z tym atari to mnie rozwaliles, az lezka sie w oku zakrecila :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności