Skocz do zawartości

Jaki komputer pod XSI


Muminek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cóż... na i7 cie nie stać, więc możesz wybierać między intelowym quadem albo phenomem II (śmiało może konkurować z q9300, q9450 a model 3.1 GHz - jeszcze nie wydany - ma konkurować z q9650), co najmniej 4GB ramu na start (ew. rozbudowa do 8GB).

Co do karty - sam mam ati i nie narzekam, tylko dwie rzeczy: po premierze 7-mki trochę trwało zanim sterowniki się zgrały z xsi (choć podobno i nvidii ten proces nie ominął); point selection bug ciągle jest obecny (u mnie do mniej więcej 0,5 sec, więc nie jest to problem, ale czytałem o gorszych przypadkach).

Teraz biorąc pod uwagę jak się spisuje (i spisywało) ati oraz złodziejską (moim zdaniem) politykę cenową nvidii - wybrałbym ati, mimo tego, że nvidii podobno lepiej się dogadują z xsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ali - nie chodzi mi o zaoszczędzenie paru złotych... ta firma ma złodziejską politykę, więc jej nie popieram... dopłata za pure video, wyżyłowane do granic możliwości ceny gtx 2xx i nagłe obniżki (nawet zwroty kasy) po pokazaniu się konkurenta w postaci hd48xx, akceleracja adobe cs4 tylko dla quadro (z czego sie później wycofali, pewnie pod naciskiem ati, która ową akcelerację miała dla wszystkich nowych kart), zmienianie naklejek na kartach i sprzedawanie jako nowych (żeby połapać się w ich nazewnictwie, to cały dzień stracony na grzebanie w internecie i szukanie co jest czym w rzeczywistości) i inne, których już teraz nie pamiętam.

 

Ja tej firmy po prostu nie lubię... i na moją niechęć sobie sami zapracowali... A od sterowników 8.9 albo 8.10 śmiga u mnie prawie wszystko (wspomniany wcześniej point selection bug) stabilnie i szybko.

 

Kupując karte od ati nie zdawałem sobie wtedy sprawy z możliwych problemów z xsi, a miała lepszy stosunek cena/możliwości... i choć pewnie nvidia będzie tutaj pewniejszym wyborem, to teraz też wziąłbym ati - taki ze mnie zażarty dupek ;)

 

...:::EDIT:::...

Tutaj dość obszernie jest testowana moja hd4850 z xsi 7.0: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=52682

Edytowane przez streaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muminek - a pogadaj z użytkownikiem wallop - na pewno coś ciekawego dwu-procesorowego ci za tą kwotę zaproponuje. Sam tylko przez nieporozumienie nie kupowałem u niego, ale co jakiś czas oferuje na forum jakieś zestawy w dobrych cenach.

Gość zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności