Skocz do zawartości

Pilny problem z myszką (dziwne zachowanie po kupnie nowej)


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Logitecha MX Revolution, wszystko chodziło sprawnie, zawsze aktualne sterowniki i poza problemami technicznymi (padający przycisk) nic się nie działo. Jako że pracuje w środowisku CAD, 3Ds Max i Photoshop myszka do tej pory poza mankamentami typu; akceleracja wsteczna odpowiadała mi. Chciałem jednak sprawić sobie myszkę dzięki której mógł bym z sensem pograć nie denerwując się zacinaniem obrotu przy szybkim poruszeniu myszką (gram często w Quake 3 z modem CPMA gdzie dynamika, precyzja i szybkość jest istotnym elementem gry). Wybór padł na nowo obecną na rynku myszkę Roccat Kone i tu zaczyna się historia.

 

Myszka przyszła dziś, niestety pod wpływem podekscytowania i idącej za tym głupoty podłączyłem ją w wolny port USB, zainstalowałem ściągnięte ze strony Roccat najnowsze sterowniki, zrestartowałem system i z zapałem zabrałem się za testowanie i konfigurowanie bez uprzedniego odinstalowania sterowników Logitecha i odłączenia odbiornika MX Revolution.

 

W pewnym momencie zauważyłem że usiłując zataczać pełne kręgi myszką kursor wędruje w lewą górną stronę. O dziwo to samo stwierdziłem przy poruszaniu starym MX Revolution. Trzymając wciśnięty przycisk w Paincie, mam nadzieje, zobrazowałem ten problem który zamieszczam poniżej. Niestety, odinstalowanie sterowników Logitecha i odłączenie starej myszki nie przyniosło rezultatów. Reinstalacja sterowników Roccata podobnie.

 

Efekt ten występuje niezależnie czy poruszam myszką szybko, czy wolno. Wyczuwalna jest różnica prędkości poruszania się kursora w lewo i prawo, to samo z górą i dołem. Podsumowując kursor porusza się szybciej w lewo niż w prawo, w górę niż w dół.

 

Nie wiem czy jest to istotne, chociaż informacja na stronie Roccat`a twierdzi że nie, ale pracuje na systemie Windows XP Corporate 64Bit. Reszta informacji o wnętrzościach mojego komputera jest chyba nieistotna.

 

testea8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Okazało się że systemowa czułość myszy musi być ustawiona dokładnie na środku (czyli defaultowo), ja miałem zmniejszoną o kilka szczebelków co powodowało takie zaburzenia w pracy myszy. Poza tym teraz jest wszystko sprawne i mimo tego drobnego incydentu mysz jest naprawdę świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności