Skocz do zawartości

Scena 3D: Gdańsk w 2222r.


Myszek

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam

Robie sobie scenke na jakis tam konkurs, tematy prac to gdansk w 2222r. i odyseja kosmiczna, wybralem o gdanksu bo wg. mnie jest ciekawsza i bardziej mozna pokazac swoje mozliwosci.

Narazie niewiele ale to efekt 15 godzin pracy, termin skladania prac do 16 kwietnia czyli bardzo malo jak na taki projekt :) Postaram sie jeszcze wymodelowac kilka budynkow (o ile komp mi nie padnie) beda jeszcze latajace pojazdy i moze jakies statki transportowe, ludzi chyba nie bedzie, ale moze kto wie.

Mowcie co jest zle i co mozna by zmienic bo praca jest jeszcze w czesnym stadium rozwoju :)

ps. sorki za jakosc ale na wieksza nie mam czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

hehe ... ja gdybym miał modelować gdańsk w 2222 to bym wymodelował tunel między dworcem a empikiem, a w nim babcie sprzedające tulipany ... czasy się zmieniają, a babcie były, są i będą; oczywiście tunel byłby zmieniony: między ludźmi przechadzające się roboty i holograficzne witryny sklepów :)

 

co do twojego konceptu ... nie wiem, początek dopiero, ale myślę, że za mocno upakowałeś te budynki, za mało prześwitu w środku, nie będziesz mógł zaszpanować niebem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a ja bym bunkra zrobil a w nim mutantow popromiennych:), a co do pracy to jakos nie pzekonuja mnie te budynki. Nie za malo sie roznia od obecnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zrozumialem tematem jest Gdańsk - a to co zrobiles mozna by dopasowac do kazdego dowolngo miasta - warszawa 2222 , krakow 2222 czy mińsk 2222.

nie czuc w tym niczego co wyroznialo by to miasto wsrod innych, moze sproboj pokazac jak nowa zabudowa komponuje sie z istniejącą, w koncu w gdansku jest wiele charakterystycznych obiektow. Poatym to co proponujesz nie jest niczym specialnym - takie i duzo ciekawsze budynki stoja juz od dawna na swiecie - sproboj wymyslic cos mniej schematycznego , na razie nie widze nieczego co by przykulo moją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej. Moze spróbuj sobie wymyślić nowoczesne bryły, ktore miałyby cos wspólnego np z żurawiem, czy starym miastem. Coś charakterystycznego. Nowoczesny Neptun na przykład;) Jako że mam (nie?)szczęscie mieszkać w tym mieście to będe obserwował postępy.

PS: Po chwili zastanowienia stwierdzam ze na pewno nie jest nieszczęsciem mieszkać w Gdańsku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyczepie sie jeszcze do tej wody chyba że planowane było zrobienie jej takiej wzbużonej ale i tak dosyć dziwnie :) wygląda

te budynki faktycznie mógłbyś troche unowocześnić (chociaż z drugiej strony umnie w lublinie to w 2222 r będą dopiero takie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja nie chcem go wygrac chcem miec 6 z informy :P

dzielnica to miala byc motlawa, chcialem co zrobic jeszcze inaczej ta prace cale miasto by bylo rozwalone po jakies wojnie atomowej lob cos podobnego ale nie wiem czy by starczylo czasu na to, ale zrobie jakiegos nowoczesnego zurawia albo zabytkowego zeby wlasnie uchwycic ten motyw z gdanskiem :) jeszcze pomysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zrób w tym obrazku NIEZMIENIONE obiekty, które mamy dzisiaj, w towarzystwie futurystycznych wierzowców..... najlepiej centrum - będą zabytki sprzed 19 wieku, \"zabytki\" z dawnych czasów wieku xx i xxI... oraz obiekty wybudowane w XXIII..... i rzeczywiście dobry pomysł te babcie i roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok Żurawia?? tyś oszalał.... przecierz na historyczniej staróce nigdy nie będzie super wierzowców...... co najwyżej koło dworca PKP Gdańsk Główny (który pewno za 200 lat nie będzie pełnił żadnej funkcji, bo nie będzie PKP)

// w ogóle to widze, że jest tuu sporo ludzi znjących moje miasto..... czy wszystcy krytykujący niegdańskość obrazka są z gdańska??

historyczna starówka ma wyglądać tak jak przed wojną... przecierz nie po to ładuje sie w to ciężką kasę, żeby później niszczyć tę w miarę spójną koncepcję urbanistyczną jakimś wierzowcem (swoją drogą nad Motławą jest takie podłoże, że cokolwiek powyżej kilkunastu pięter tam sie musi zawalić (chyba że w przyszłości materiały budowlane będą setki razy lżejsze)

 

 

zresztą te wierzowce na pierwszym renderze w ogóle nie są futurystyczne!! toż to wygląda jak jakieś amerykańskie miasto XX wieku, a nie polskie XXIII :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako referki bym podrzucił gwiezdne wojny ep. I i II , planeta Coruscant... swoją drogą futurama też dobre źródło... co prawda tam jest 3000, ale nowy jork.... wyjdźmy z założenia, że Gdańsk będzie sie rozwijał 5 x szybciej... to w końcu najświetniejsze miasto na ŚWIECIE

 

BTW (bajdełej) Świetny temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności