Skocz do zawartości

motion blur


LHT

Rekomendowane odpowiedzi

Hello

 

Zrobiłem prostą scenkę na 20 klatek. 3 proste kostki położyłem na CSG. W Track View ustawiłem obrót jednej z nich (~300 sropni) wokół osi Z. włączyłem Motion Blur ustawiłem duration na 10 klatek i co... ...i nic, żadnego motiona blura. jakie rozczarowanie przeżyłem...

 

nie przypuszczałem, że motion blura można pochrzanić, a jednak dałem rade ;-)

wie ktoś czemu nie ma blura?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sam bym sie motion\'a nauczyl..jakos nigdy nie dotykalem.nie mialem potrzeby..moze ktos potestuje i cos tu fajnego napisze.jakis sliczny opis jak to wczesniej koledzy CarMaterial, albo Witraze, albo analiza fotonow by Jiggle :)

 

ja mam roboty full...

mysle ze cos tam trzeba jeszcze chyba w kamerze wlaczyc ?? ale moge sie mylic

 

pozdro

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam dokladnie gdzie, ale chyba w \"properities\" obiektu musisz wlaczyc mozliwosc motion blura dla danego obiektu + ustawienia renderera... jakos tak to bylo. ja tez nie uzywalem jeszcze tego tricku, ale kiedys czytalem jakis tutorial i tyle mi pozostalo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja! ruch się rozmazuje jak należy ale tylko jak ustawie okienko Image, ustawienie na Obiect nie działa i narazie nie mam pojęcia do czego służy :-)

 

ale z DOFem wogóle motion blur nie chce działać hihihi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Image motion blur - Czyli take rozmycie ktore powstaje po skonczonej fazie generowania obrazu. Dosyc szybkie, ale nie estetyczne gdyz rozmycie w takim przypadku narusza dalsze elementy sceny.

 

Obiect motion blur - czyli generowane rozmycie obiektu podczas renderingu sceny. Takie rozmycie jest o wiele ladniejsze w efekcie koncowym gdyz nie narusza elementow 2go planowych. Ladniejsze ale co za tym idzie duzo bardziej procozerne.

 

Standardowe funkcje maxa pozwalaja jedynie na glebie ostrosci lub motion blur.

 

Efekt jednoczesnego uzycia glebi ostrosci i motionblur mozna uzyskac przy uzyciu plugina XDOF.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madhell

No niestety się nie da w Brazilu :( ale mi się udało zrobić efekt miecza świetlnego (lightsaber\'a) dzięki object mBlur :) Może to nie jest takie niezwykłe ale spróbujcie sobie takie cos zrobić to zobaczycie niezłe trudności. Bo normalnie to przy object mB to sie robią takie brzydkie smugi które wcale nie wyglądają jak lightsaber i tu sie robią schody :) bo trzeba najpierw dodać zwykłego Motion Blur (tego z Effects), który nam rozmaże te brzydkie smugi :) Później wystarczy dodać w Video Post Lens Efect Glow (i oczywiście zaznaczyc odpowiednie ID obiektu) wybrać w Kamerze w Multi-Pass Effect z listy drop-down Motion Blur zaznaczyć opcje enable i gotowe :) później to już tylko kwestia gustu jak ma nasz lightsaber świecić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madhell

Bez motion Blura? to w takim razie chyba przez jakis obiekt renderowałeś z odpowiednią teksturą, chyba że się mylę :D Jak możesz to napisz w jaki sposób to zrobiłęś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności