Skocz do zawartości

Pomoc w tworzeniu.


LordUnderworld

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znalazłem parę dobrych stron które mi pomogą. Ale nie rozumiem parę aspektów.

Może mi ktoś pomóc.

http://74.125.79.100/translate_c?hl=en&sl=en&tl=pl&u=http://forums.gaspowered.com/viewtopic.php%3Ft%3D17286%26start%3D200&prev=_t&usg=ALkJrhj42CP3HtBvYx3KUfe0kBWk1myzTQ#470263

Chodzi o post Dariusa z

"

Posted: Wed Sep 17, 2008 11:48 am

Wysłany: Wed Sep 17, 2008 11:48"

Jest opis na temat jak "zrobić" jednostkę do SC.

 

Pierwszy mój problem to jest ten vertex grup. Może ktoś mi to objaśnić

Co to jest dolicha.

Na czym to polega.

I na jakiej zasadzie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

grupy wierzchołków są po to, aby określić niektóre wierzchołki z siatki i użyć je w jakimś celu, w tym przypadku przypisać do kości i za pomocą kości poruszać daną częścią siatki.

Każda siatka może mieć wiele grup wierzchołków i każdy wierzchołek może należeć do wielu grup.

 

w edit mode w przyciskach editing (F9) w panelu link and materials, masz kilka przycisków które służą do zarządzania grupami wierzchołków (te 6 po lewej):

new - tworzy nową (pustą) grupę

delete - usuwa grupę

assign - dodaje zaznaczone wierzchołki do grupy

remove - usuwa zaznaczone wierzchołki do grupy

select - zaznacza wierzchołki które należą do grupy (nie odznacza nienależących)

deselect - odznacza wierzchołki które należą do grupy

 

za pomocą weight painta można także definiować grupy wierzchołków ale to chyba wyższa szkoła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Mam ostatni problem. Więc chce się spytać na przyszłość. W tym opisie vertex grupa, itd. jest Taka opcja w qutliner. W niej od armature wychodza kości, pozy oraz "klocki". Moje pytanie tyczy się jak stworzyć tą grupę co w tym przypadku nazywa się URL0106_LOD0.scm.? To ta rzecz co ma ikonkę z takim biegnącym stikiem.

Jak patrze do oryginalnych modelów z SC. to nie znajduje tam żadnej animacji jak zrobić tą opcje bo o to coś burzy mi się cały czas.

 

Jeżeli mnie nie zrozumieliście powiedzcie, postaram się wam opisać dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

outliner a nie qutlinetr ;)

to nie grupa wierzchołków tylko akcja :) akcje robi się w action editorze ;)

akcje są to takie animacje armatury, zbiór IPO poszczególnych kości, potem można wykorzystać to w NLA ;) albo w grach :)

ale chyba nie widziałem jeszcze tutka w pl o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś tutka do tej opcji. Przez niego jestem ograniczony do tylko paru typów jednostek.

 

A jeżeli ktoś umie to robić prosiłbym żeby zrobił własnego tutka i go wysłał. :)

 

Proszę pomóżcie. To ostatnia rzecz jaką was proszę w tym roku i ostatnia rzecz która mnie ogranicza moją wyobraźnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość golvi

szczuro pomóż

 

robię gre w blendzie tzn. mam już modele ping pong stołu i paletek tylko jak to wszystko zgraćw jedną całość powiem że jestem średnio zaawansowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golvi:nie znam się na blenderowym GameEngine, ogólnie pobaw się sensorami i poducz pythona bo się chyba przyda :) zapytaj się na blender.pl tam jest kilku grzebiących w GE :) choć pytanie w takiej formie raczej nie przejdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności