Skocz do zawartości

81-sze nominacje do Oskara


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Znana jest już oficjalna lista filmów nominowanych do Oskara. Dla czytelników serwisu poświęconego grafice komputerowej oczywiście najważniejsze są trzy kategorie:

 

Najlepszy krótki film animowany (Best Animated Short)

 

  • La Maison en Petits Cubes
  • Lavatory
  • Oktapodi
  • Presto
  • This Way Up

 

Najlepszy film animowany (Best Animated Feature)

  • Bolt
  • Kung Fu Panda
  • WALL-E

Najlepsze efekty specjalne (Best Visual Effects)

  • The Curious Case of Benjamin Button
  • The Dark Knight
  • Iron Man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z pelnego metrazu to fakt, moim zdaniem bolt raczej nie wygra z wall-e. No bo przeciez nie z kung fu panda bedzie konkurowal o nagrode. Panda byla calkiem smieszna, ale jednak troche wtorna. Bolt byl odrobine swiezszy w fabule, o ile to w ogole cos znaczy dla jury.

 

Z shortow widzialem tylko presto i oktapodi i oba sa bardzo, bardzo dobre. Wolalbym jednak zeby europa dostala oskara, wiec kibicuje oktapodi.

 

Jesli ktos nie widzial presto to jest tutaj:

http://www.traileraddict.com/trailer/presto/full-short-film

i na dvd z wall-e.

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolt świeży w fabułę? Po prostu inaczej sprzedana historia "bohater chce coś zrobić, ma kumpla, który nie chce ale i tak robią to razem i są przyjaciółmi do końca życia".

 

Wall-E nie był wtórny, Madagaskar2 też powiał świeżością ale Bolt to już przypalone kotlety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - zwykle w filmach jest tak ze bierze sie sierote, i na koniec filmu ona odkrywa Prawde Objawioną, ze kazdy moze zostac bohaterem jesli wykorzysta swoje Silne Strony.

Tymczasem w piorunie jest troche inaczej, nie chce spojlowac, ale to w sumie juz chyba nie tajemnica, ze o ile na koncu okazuje sie ze kazdy moze zostac bohaterem, to przez wiekszosc filmu ten pies wierzy ze juz nim jest i ciekawe jest to ze kocica mu to probuje wybic z glowy, chomik wrecz przeciwnie itd. Czegos takiego jakos nie kojarze zebym widzial.

Nie napisalem przeciez ze Bolt ma Super Oryginalna Fabule Ktora Zmienila Moje Zycie.

Natomiast Kung Fu Panda, to film o ktorym napisalem w pierwszym zdaniu.

Wall-e nawet jesli nic nowego nie mowi, to jednak nie jest jednym z tysiecy filmow o takiej samej fabule, a z pewnoscia niesamowicie dziala brak dialogow. To cos nowego (chyba ze wrocimy do czasow Charlie Chaplina i Bustera Keatona), i mnie w ogole nie przeszkadzaloby gdyby ich calkiem nie bylo.

Bardzo dawno temu Rabin Ben Akiba powiedzial "wszystko juz bylo", i trudno odmowic mu racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wall-e jest spoko, ogladalem raz, czy dwa, ale wiecej razy nie moge sie zmusisc do ogladania tego filmu, jest po prostu nudny (za 3cim razem), iniemamocni moge ogladac codziennie i bawic sie przy nim dobrze ;) wydaje mi sie ze brak dialogow jednak nie wyszedl tu na +, ot oblukac raz i starczy, warto za to kupic 2plytowe wydanie, bo ma bardzo dobre makingofy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to też kwestia gustu, ja akurat nigdy nie czułem chęci obejrzenia "Iniemamocnych" po raz drugi, natomiast "Monsters Inc." widziałem ze 4 razy i za każdym razem bardzo mi się podobał (nie widziałem wersji PL, i ogólnie staram się nie oglądać - jakoś mnie dubbing nie przekonuje). Nie widziałem natomiast jeszcze "Bolt", więc do "Wall-e" nie porównam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALL-E to nie film WALL-E to znakomita przekonująca postać wystarczy ze na chwile zniknie z ekranu i już film wydaje się nudny właśnie za ta wymowność bez slow dostanie Oscara. Natomiast Bolt wygrywa pod względem wykonania a Kung Fu Panda to kolejna dobrze wykonana bajka 3d która ginie na tle innych.

Edytowane przez happy-angel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności