Skocz do zawartości

Dysk SSD w desktopie


chudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie. Zestanawia mnie czy jest to wogóle możliwe. teoretycznie dyski te korzystają z SATA2. Ale czy nie będzie innych problemów? Chciałbym na takim dysku postawić jedynie system, no i oczywiście oprogramowanie. Reszte wykorzystać na pagefile. Wydaje mi się to dość dobrym pomysłem ze względu na czas dostępu do danych no i prędkości odczytu i zapisu. W sumie pagefile na takim dysku pracowałby praktycznie jak ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam.

Oczywiście że można taki dysk wykorzystać , będzie sprawował sie bardzo dobrze a nawet zdecydowanie lepiej od SATA2 czy SCSI bijac je na głoe przede wszystkim czasem dostępu ale i szybkością ( a już szczególnie wspaniale pracują w bardzo wydajnych macierzach)

Jednakże daleko jeszcze do działania z prędkościa RAM-u.

RAM w zależności od specyfikacji średnio ok. 6 GB/s zaś średnia prędkość SSD ( zapis /odczyt) to około 100MB/s.

Jednakże klienci którzy życzą sobie posiadanie takich dysków w swoich stacjach i są w stanie przełknąć niekorzystny jeszcze stosunek ceny do objętości są bardzo zadowolenie z ich pracy.

 

pozdrawiam

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi. Będzie to dysk systemowy tylko więc nie potrzebuje pojemności typu 250GB, zastanawiam się nad 32 albo 64GB. Cena w okolicach 700-800zł jest do przełknięcia. Chodzi mi również o to, że te dyski są ciche, w sumie to nie wydają żadnych odgłosów, a często zdarza się, że renderuje w nocy i dysk, który teraz mam jest najgłośniejszą częścią całego komputera :P.

 

No nic. Jak kupie i potestuje troche napisze jakie wrażenia.

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci czy pamiec wirtualna i sam system lepiej chodza na takim dysku .Da sie to odczuc?JA mam raptora i na poczatku niby lepiej chodzilo ale teraz jak juz zasyfiony mam system to w sumie niewidze roznicy miedzy klasycznym dyskiem a raptorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i system i wirtualna lepiej chodzą ale...

na plik wymiany przeznaczyć odrębną partycje a jeszcze lepiej dysk.

Natomiast system TYLKO do czasu zasyfienia :).

Rada: utrzymuj go w jak najlepszej staranności, czyść rejestry i nie grzesz instalacją śmieci .

pzdr

waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dzien albo dwa robie porzadki na dyskach i reinstalacje systemu - chcialbym przy tym zrobic tak jak mówi walllop - swap na oddzielnej partycji i mam pytanie - jak dużą zrobić ta partycje? dysk mam 160gb(laptop) ram 4gb pracuje duzo w maxie, cadzie i photoszopie - system xp 64. Gdzieś na forum komputerowym przeczytałem, że dla wiecej niz 1024mb ram daje sie 1100mb partycje dla swap dodatkowo w fat 16 bo jest niby szybszy. Macie z tym jakies doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności