Skocz do zawartości

Intel i7 + Vrayx64 +3dsmax2009 wykorzystanie procesora...


Naos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, niedawno zakupilem komputer z i7 i od ostatnich paru godzin mam wkurzajacy problem. przy dosyc skomplikowanej scenie wizualizacji budynku, gdy puszczam pod Vrayem 1.5 x64 to wykorzystanie wszystkich rdzeni wynosi 20-30% :| tak sie dzieje przy rozdzielczosci okolo 4500 px przy 10 krotnie mniejszych renderach okienka na poczatku dlugo mysla a pozniej sie "rozpedzaja" , procesor wykorzystuje 90-100% . Natomiast przy wiekszych renderach totalny bigos. Przy jednym renderze wykorzystanie zaczelo powoli spadac... 10% .. 5 % ... 3 2... i wyskoczyl blad maxa. O co chodzi ? probowalem powylaczac w BIOSie zabezpieczenia przed przegrzaniem PROCHOT itp. ale nie pomaga. wylaczylem Virtualization ale to ne ma wplywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ramu mam 12 GB... Fenks men :D Zwiekszylem Dynamic memory limit do 3000 MB i smiga jak rakieta :) Displacementu bylo duzo bo cala elewacja budynku z ryflowanymi panelami, ale teraz mam inny problem bo ryfle sa bardzo małe i displacement wykada malo dokladnie, ale to juz samemu sporbuje rozkminic dzieki :)

Edytowane przez Naos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z ciekawosci chcialem spytac-Core i7 ma 4 rdzenie ale za to 8 wątków-czy dzieki temu podczas renderingu masz 8 "renderujacych kwadracikow"? Czy jak to dziala, o co chodzi z ta 2x wieksza liczba watkow w stosunku do rdzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logicznych procesorow jest 8, czyli powinno byc 8 bucketow, ale nie jest to 8 prawdziwych "rdzeni". Jest 2 razy wieksza ilosc watkow w stosunku do rdzeni bo procesor laczy sobie instrukcje z takich dwoch wirtualnych procesorow i wykonuje je jako jedna juz na prawdziwym fizycznym rdzeniu. Ale nigdy to nie bedzie tak szybkie jak prawdziwe 8 jajek, aczkolwiek powinien byc wzrost wydajnosci w stosunku do porownywalnego procesora o 4 rdzeniach bez SMT

 

tutaj troche wiecej info: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test wydajnosci intela i7 w kilku srodowiskach:

 

Win32, max2009-32, vray sp2-32.

Win64, max2009-64, vray sp2-64.

Vista64, max2009-64, vray sp2-64.

 

i co ciekawe maxy 64 bitowe liczyly wolniej niz na max na 32bitach:) w 8 testach renderingowych tylko jeden zostal przeliczony szybiecej na os64. Po dochodzeniu okazalo sie iz ta predkosc wynikla tylko i wylacznie z tego iz uzyte zostalo wiecej ramu ktorego braklo w 32bit (przez zbyt mala allokacje w systemie). Testy wykonal takze kolega na procesorze Phenom i wyniki byly takie same.

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności