Skocz do zawartości

Książka vray


godzio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Do tłumaczenia ksiązki nie wystarczy tylko znajomość angielkiego. Potrzebna jeszcze znajomość języka polskiego i mnóstwo czasu. Tłumaczenie książek nie jest może bardzo dochodowym zajęciem, ale z pewnością na tyle trudnym i pracochłonnym, że wydawnictwa płacą za to. Trochę. Jeszcze kwestia prawna pozostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko jeszcze powiedziec, szefo cos wspominal ze chce kupic, wiec moze bede mial okazje zrecenzjonowac. Ale popatrz na to tak, w tej ksiazce jest masa rzeczy wytlumaczonych wraz z przykladami itp. Zaoszczedza mase czasu na testy itp. Jak dla mnie warta swego. Gdyby nie to ze coraz bardziej podoba mi sie mental ray w 2009 to bym pewnie kupowal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze mental, stal sie tak prosty, ze to sie w bance nie miesci, niestety jest jeszcze ciut wolniejszy, ale mysle ze jak sie go dobrze ogarnia, to rendery powinny byc lepszej jakosci... ale to tylko takie moje przemyslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co klicek napisal. Nagle metnal to ustawienie paru presetow jak sie nie chce bawic + masa mozliwosci grzebania w nim jesli tylko ma sie ochote. Podoba mi sie swiatlo, zwlaszcza skyportale duzo zmieniaja. Trudno mi mowic o porownaniu szybkosci. W pracy na vrayu robie na 8 procowej maszynie, w domu testy na mentalu robie na lapku. Wiec wlecze sie chocby nie wiem co :)

A, co najwazniejsze to podoba mi sie ze mental wyskakuje z okienkiem i informuje o wszystkim co robi. Nie ma to jak nagle w srodku renderu duzej animacji vray zaczyna sie wlec i nikt nie wie co sie dzieje.

To tak w ramach porannego offtopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam firma zafundowała i tylko pozostało czekać aż dojdzie. Starego viza szybko nie zmienią żeby się cieszyć nowym mentalem więc we Vray'u i tak będę siedział. Co do opłacalności to myślę że warto inwestować w coś co na pewno się przyda w przyszłości a z artykułów, które ukazały się na forum Treddi widać, że książka będzie bardzo bardzo pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie doszla do naszego studia ta ksiega. Jest gigantyczna, naprawde pozadnie wydana i ma mase teorii popatej przykladami, screenami, wykresami itp. Pisze na zywca, wiec pewnie minie ladnych pare tygodni zanim sie doczekam w kolejce na ksiazke i zanim ja przeczytam, ale na pierwszy rzut oka naprawde niezly zakup. Mysle nad wysuplaniem tych 120 funtow na nia dla siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności