Skocz do zawartości

Asus N50VN-FP031C-1


Jasmine

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam zamiar kupić sobie laptopa na studia. Wiem że do 3ds max lepsze są komputery stacjonarne, ale z konieczności bedę miała do dyspozycji tylko laptopa.Teraz zastanawiam się na co zwrócić uwagę przede wszystkim. Znalazłam taki model Asusa http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_N50VN_FP031C_1/pelny,id,63508/

 

teraz tylko nie wiem czy ważniejszy jest mocny procesor, ilość RAM, czy karta graficzna żeby można było w miare sprawnie renderować średniej wielkości sceny bez dostawania nerwicy ;)

 

Przy okazji może ktoś doradzi czy Asusy są godne zaufania, czy może lepsze są toshiby lub sony?

 

Proszę Was o pomoc, ja niestety w sprawach technicznych się gubię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czolem,

 

Procesor w tym laptopie to raczej slaby zawodnik jak na obecne standardy.

Karta graficzna 9650 to az nadto jak na sredniego skomplikowania sceny,

jesli nie grasz w gry to nawet slabsza z nowej generacji wystarczy. Ram ok

jedynie najnowsze laptopy obsluza 8gb czy tam ddr3.

 

Co do asusow to moge polecic, zabilem wlasnie A8JM po dwoch latach

uzywania 12 godzin dziennie, wozenia w plecaku/torbie/bagazniku, do konca

byl sprawny - urwalem zawiasy w klapie i wyrwalem ekran :)

 

Sony jak dla mnie za drogie, toshiby zadna roznica... jeden compal (firma

produkujaca kadlubki, na ktorych 'markowe' firmy robia swoje drogie laptopy :)

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo - poszukałbym kombinacji - procesor intela + karta ATI - np. taka toshiba http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba_Satellite_A350_110/pelny,id,66492/ (procesor lepszy, ramu tyle samo, ekran większy i wyższa rozdzielczość, karta lepsza - parametrami wygląda lepiej za tą samą kase)

Wogóle to na komputroniku jest fajna wyszukiwarka i filtrowanie sprzętu - można znaleźć coś ciekawego i potem przez ceneo (lub podobne) znaleźć sklep w którym można kupić sprzęt za normalne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

bo ja wcześniej myślałam jeszcze o czymś takim http://www.komputronik.pl/Notebooki/California_Access_M162S_T9400_WXGA/pelny,id,59261,s,1/

ale ja na temat firmy california access nie wiem nic, a i w googlach za wiele opini nie znalazlam

 

dokturpotfor- jakby się dało to i bardziej skomplikowane sceny chcialabym renderować, ale wole sie pozytywnie nie nastawiać ;)

 

streaker- o tym laptopie też myślałam ale ta karta graficzna mnie jakos zniechęciła, aczkolwiek się nie znam

 

czyli ATI to też dobre karty? patrzyłam troche na te 'rankingi' ale mi one nic nie mówią :|

wiec stwierdziłam że będę się trzymać sprawdzonego (nvidii)...

Edytowane przez Jasmine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrami najlepsza wychodzi california. To firma, która składa laptopy w Polsce w Suwałkach. http://www.forum.karen.pl - to forum, na którym adminem jest PM od Californi, także możesz prosto do niego :) Ati też robi dobre karty grafiki. Ostatnio to nvidia miała z nimi problem - przegrzewały się dość mocno, ale wszystko obejmowała gwara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ATI to też dobre karty?

Tak, ATI też robi dobre karty. Mobilne wersje z serii 3xxx trzymią poziom nvidii (i choć nie znam ceny samych kart, to zauważyłem, że laptopy z nimi są zazwyczaj lepiej wyposażone za tą samą cenę, albo tańsze z podobnymi innymi param.). Seria 4xxx ma podobno rozłożyć zielonych, ale o jakichś konkretnych testów nie czytałem (tylko zdawkowe info o wynikach w jakiś tam benchach), a i komputerów z tą kartą też jeszcze nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

z tą californią access wychodzi na to że trzebaby było dokupic oprogramowanie, bo nie ma wgranego windowsa :|

ale ja dzis znalazlam jeszcze takiego laptopa od sony

http://www.x1.pl/sony/products3.php?id_products=11204

 

tylko zastanawia mnie jedno zdanie co do karty graficznej

 

- Pełna nazwa karty graficznej: ATI Mobility Radeon™ HD 3430

- Uwagi: Ogółem około 1510 MB* dostępnej pamięci graficznej i 256 MB własnej pamięci wideo GDDR3

* Całkowita dostępna pamięć graficzna dotyczy klasyfikacji pamięci graficznej w systemie Windows Vista® i zależy od trybu pracy, wersji sterownika i wielkości pamięci systemowej

 

nie wiem o co kaman? przy innych modelach innych firm jest jasno napisane ze np. 256 MB jeżeli tu chodzi o to że to ma te 256 MB to chyba nie najlepiej, chyba poniżej 512 MB nie schodzić...

Edytowane przez Jasmine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie laptopów California Access to opinie są różne. Mi sprzedawca odradzał zakup CA. Zresztą miałem wcześniej laptopa ASUSa i dlatego następnego laptopa też chciałem mieć tej marki. Mając do czynienia z kilkoma modelami od tej firmy mogę je polecić. Faktycznie w ASUSie N50 jest słaby procesor ale ja mam akurat model podobny parametrami (M70) i te 2GHz w zupełności wystarczą. A korzystam w moim przypadku z programów, które znacząco obciążają komponenty laptopa.Wykończenie jest rewelacyjne choć mogą drażnić odbite paluchy na obudowie (taki urok nowoczesnego designu ;))

Dodam też, że w przeciwieństwie do HPków z GF9650 Asusy nie grzeją się tak mocno.

Mógłbym też polecić Samsunga R560 ale jest on droższy. Jednak coś za coś-w Samsungu dostajemy za to pamięci DDR3.

EDIT:

Zapomniałem napisać o dobrej stabilności laptopów ASUSA jakie miałem. Model A6F pracuje nadal na XP Home już przez 1,5 roku i od tego czasu ani razu się nie zawiesił ani nie widziałem blue screena:)

A M70 z Vista pracuje stabilnie i wydajnie.

Edytowane przez Dirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że kupujesz laptopa do 3dsmaxa więc kupuj laptopa do 3dsmaxa a nie do worda czy excela. Miałem laptopa z przekątną 15,4' i rozdziałką 1280 x 800 i swojego czasu trochę pracowałem na tym przy 3d. Uwierz mi, że dość niekomfortowo się na tym pracuje. Zastanów się na laptopami z rozdzielczością min 1440x900. Nawet jeśli musiałaby to być przekątna 17'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

256 MB własnej pamięci i w razie czego zabiera te 1200 z ramu. A co do tej karty grafiki to mało wydajna niestety. poniżej klasy GF 9600gt bym nie schodził skoro ma być do 3d używany. możesz zainteresowac się jeszcze tymi:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Pavilion_dv5_1160ew/pelny,id,63305/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/California_Access_M161S_T9300_WSXGA_/pelny,id,55841/ (szczególnie ze względu na matrycę z wysoką rozdzielczością)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy sie daja nabierac z tymi grafikami... Prawda jest taka, ze nawet jak masz grafike przykladowo Nvidii GF 9300 Mobile to jest ona o polowe mniej taktowana niz taka sama ale w PC (zabieg ten jest wykonywany zeby taka grafa sie nie zjarala w ciasnej obudowie lapka). W konsekwencji taka grafika chodzi o wiele gorzej niz moj stary Gforce 7600GT na PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_SAN, a dlaczego wychodzisz z założenia, że wszyscy tutaj uważają mobilne karty graficzne za równorzędne desktopowym? Cieszymy się wszyscy, że masz zajebiaszczego GF 7600GT na PC, któremu, żaden GF Mobile nie podskoczy;)

 

dla zainteresowanych mały ranking mobilnych układów graficznych: http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na ten ranking http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html 9300 to nie jest mocna grafika i nikt nie mówi, że jest mocniejsza od 7600gt. Niektóre laptopowe karty są wydajniejsze od desktopowych, ale co z tego? Laptop ma tą zaletę, że jest mobilny, więc nie oczekujmy super osiągów.

 

edit: touch uprzedziłeś mnie z rozpiską ;)

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

dzisiaj jeszcze nad tym posiedziałam, troche myślałam o tym sony, ale znalazłam 2 inne laptopy godne mojej uwagi http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba_Satellite_A350_10B/pelny,id,66286/

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_M51VA_AP079C/pelny,id,60859/

 

jednak skłaniałabym się bardziej do tej toshiby, ma mocniejszy procesor i wiekszy ekran, jedynie co to ta rozdzielczość jak na 16" troche taka mała, ale to bede musiała sprawdzić na żywo w sklepie, jakos sobie tego narazie nie wyobrażam

 

SFlogic- laptopy 17" z przyzwoitymi parametrami zaczynają się od 5000 zł wzwyż, chyba lepiej się troche pomęczyć lub po prostu podłaczyć monitor

 

według tego rankingu o kt. piszecie (a ja tak do końca nie rozumiem) wychodzi na to że ta karta ATI Mobility Radeon HD 3650 z toshiby jest na 57 miejscu, do NVIDIA GeForce 9600M GT jej troche brakuje ale w zasadzie prezentuje sie porównywalnie z GeForce 9500M GS...

 

i moje serce rozdarte jest :|

 

i już sama nie wiem w takim razie co wybrać, lepsza rozdzielczość monitora kosztem czegoś, lepszy procesor czy karta graficzna :/

 

trosiek- te CA są kuszące ale sama nie wiem, trzeba do nich dokupic system i wychodzą drogo, poza tym nie wiem czemu mam wrażenie że są robione z taniego plastiku, choc wygląd dla mnie w tym momencie nie jest ważny

Edytowane przez Jasmine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się wszyscy, że masz zajebiaszczego GF 7600GT na PC, któremu, żaden GF Mobile nie podskoczy;)

 

Po pierwsze nie twierdze ze moj GF jest "zajebiaszczy" jak to okreslilas. Dalem tylko porownanie, ze pomimo iz w laptopach stosuja nowe modele grafik to maja one znacznie gorsze osiagi niz np. wlasnie taki leciwy staruszek jak GF 7600GT.

 

Chcialem w ten sposob poprostu zaznaczyc, ze duzo ludzi kieruje sie przy kupnie laptopa MODELEM grafiki (bo dany model ma swietne osiagi na desktopowych kompach) a nie jej faktycznymi osiagami w wesji Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tutaj http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html - bierzesz sobie np kolumnę 3dmark06 i patrzysz która karta ma więcej punktów, im więcej tym wydajniejsza. Możesz to porównać do wyników kart desktopowych w tym samym benchmarku. Mr_San - np. karta x3100 w laptopie też jest mniej wydajna od 7600gt? I co z tego? Te karty są do zupełnie czego innego. To że 9300 to wyższy numerek od 7600 to nie znaczy że 9300 jest wydajniejsza... Jasmine - tą toshibę bym odrzucił, bo cena dość wysoka w porównaniu z innymi laptopami w podobnej cenie. Polecam Ci też się przejść do salonu komputronika albo karenu albo czegoś takiego i poprostu pomacania laptopa. Wtedy ocenisz, który wg. Ciebie jest lepiej zrobiony :) wrażliwe miejsca to m.in. klawiatura (ugina się lub nie), obszar palm rest (tam gdzie się rece trzyma, po obu stronach touchpada) - warto tam ocenić jaki jest plastik, ponieważ to jest jedno z miejsc najbardziej podatne na wycieranie. Nawiązując do tego, warto przejść się do sklepu typu mediamarkt, gdzie laptopy stoją na wystawie i każdy może je dotknąć - będziesz miała podobny obraz, jak Twój będzie wyglądał za jakiś czas i zobaczysz które cześci obudowy są podatne na wycieranie i rysowanie :)

 

No i ten asus: "Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe." chyba, że w jakimś mieście jest to czas oczekiwania 4-5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d mark nie jest w pelni wiarygodnym testem jesli chcesz ocenic przydatnosc

kompa do 3ds max. Architektura max'a i profil wykonywanej pracy bardzo rozni

sie od tego z gry komputerowej. Np w grach bardzo liczy sie wydajnosc

samplowania tekstur (co w viewporcie nie jest az tak wazne), w grach masz

pelnoekranowe efekty w viewporcie liczy sie dynamiczny clipping (m.in jest

to funkcja dla ktorej warto miec sterowniki quadro/firegl/firepro a nie

sterowniki do gier), w grach duzo bardziej zbalansowane jest oblozenie cpu

wzgledem gpu itd itp... Patrzylem kiedys na te benchmarki na notebookcheck

i wydaja mi sie niesolidne... tzn tam porownane sa cale platformy a w tabelce

wypisane jest ze to wyniki karty graficznej. jak sobie ogladniesz wyniki dla

danej karty graficznej to zobaczysz ze czesto jedna karta np ma wyniki testu

2000 3dmarkow a obok 4000 3d markow. Koncowa ocena to usrednienie

wynikow z wszystkich testowanych maszyn ktore mialy ta karte... jak dla

mnie bzdura, bo np przy gf9650gt masz testy od 4000 do 5800, a przy

radeonie 3650 masz od 3300 do 3800. A to sa testy wykonywane na roznych

procesorach, roznych pamieciach itd.. Jesli zalezy ci na 3dmarkach kup sobie

tego (7200) :) :

 

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-KHLB2.14033.0.html

 

PS: wydaje mi sie ze dla maxa o wiele lepszym testem jest specviewperf

 

PS2: wez lepszy procesor i srednia karte... w maxie procesor jest o wiele

wazniejszy... a jak srednia karte to z szybka pamiecia i na szybkiej szynie

i bedzie lepiej niz jak wlozysz do laptopa sli gtx295 ktore bedzie lazic na

10% mocy bo szyna danych i procesor nie nadazy

Edytowane przez dokturpotfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 3dmark jest zawsze jakimś punktem odniesienia w ocenie wydajności. A co do 3d to nie ma co od laptopa wymagać jakiejś super wydajności - spójrzmy prawdzie w oczy. Koniec OT :) Jeśli zaczyna się dopiero przygodę w 3D to laptop jest spoko. Później i tak większość osób dochodzi do wniosku, że to co siedzi w laptopie to za mało i kupuje się wydajnego desktopa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chce wiedzec jak szybko samochod przyspiesza to patrze na

parametr ile ma do setki, a nie ile mu sie miesci bagazu w bagazniku,

choc pewno te dwa parametry sa w jakis sposob skorelowane.

 

jak chcesz ocenic zbadac jak dobrze system dziala w maxie, jak

szybko dzialaja viewporty i jak szybko wykonuja sie operacje uzywane

w codziennych scenariuszach pracy z maxem robisz SPECviewPerf'a bo

to test ktory... hmm testuje jak szybko dzialaja viewporty i jak szybko

wykonuja sie operacje uzywane w codziennych scenariuszach... jak

chcesz wiedziec jak szybko chodza gry uruchamiasz benchmarki z gier

albo 3d marka (ktory i tak czesto ma sie jak piesc do nosa do wydajnosci

prawdziwych gier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trosiek - To że 9300 to wyższy numerek od 7600 to nie znaczy że 9300 jest wydajniejsza...
Do tego wlasnie zmierzałem... wiele ludzi uważa, że nowy model to na pewno bedzie wydajniejszy co jest oczywiscie nie prawdą. Chcialem tylko to uswiadomic ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności