Skocz do zawartości

Problem z kośćmi Vs. wieght maps


mandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taką sytuację: jest sobie scena z postacią. Postać to obiekt o 2 warstwach: warstwa body oraz warstwa cloth. Warstwa body jest deformowana za pomocą kości. Warstwa cloth również powinna być deformowana za pomocą kości związanych z weight mapami, ale w danej scenie kości brak (są za to w innych podobnych, i stąd wiem, że powinny być i w danej). Są za to skelegony dla ubrania (dziwnym trafem akurat w warstwie body). No wiec konwertuję skelegony na kości i parentuję tak jak to jest w innych scenach z tą postacią. A w czym problem? Otóż kości ubrania nie działają, tak jakby nie deformują ubrania (włączone jest Bone Active, Enable Deform, Enable IK). W innej scenie wszystko działa. Czy coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Kości muszą znajdować się w tej samej warstwie co deformowny obiekt. Tak więc jeśli masz dwa obiekty w osobnych warstwach, musisz miec również w nich kości

 

Nie koniecznie, mozna przypisac kosci do dowolnej warstwy czy obiektu. Po prostu wybierasz obiekt na ktory maja dzialac dane kosci i w bone properties tego obiektu wybierasz skad ten obiekt ma brac kosci - opcja Use Bones from Object.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności