Skocz do zawartości

Jaki GF do 3d


claymor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dwa pytania

Zamierzam kupić sobie nową kartę graficzną (jakiegoś GF do 400 zł ) Co byście polecili ??

 

A drugie pytanie to co przy renderowaniu jest bardziej wykorzystywane PROCESOR , KArta graficzna czy RAM. I co zrobić aby przyspieszyć ten proces

 

Mam Athlona 64 X2 2,4, GF 7600 GT, 2GB RAM DDR2 800 Mhz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

7600 ci powinno spokojnie starczyc. Ale jak chcesz kupowac, to nic na przeszkodzie nie stoi. Kup takiego ktory dziala :)

Render to Procesor. Przyspieszyc go mozna kupujac drugi procesor :) A najlepiej robiac sobie farme. RAM to w zasadzie ograniczenie ile rzeczy mozesz wrzucic do sceny. Jak ci sie komp zaczyna dlawic podczas renderu i nie wykozystuje calej mocy procka, to zwykle oznaka ze za malo ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał ATI :P

I tak - przy renderowaniu to procesor - jeśli możesz to wymień na jakiegoś quada, karta w bardzo (bardzo bardzo) specyficznych przypadkach pomoże (w każdym razie nieistotnie), ram - na szybszy nie warto wymieniać (minimalne różnice), ew. dołożyć, jeśli widzisz, że brakuje i zaczyna po dysku mielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie sprzedawca polecił mi Nvidie Quadro - jednak jakoś nie nabrałem do niego zaufania ( malo fachowy wydał mi się typ ). W necie wyczytałem że karty te zostały zaprojektowane aby przyspieszyć działanie aplikacji CAD kosztem gier, nic jednak nie znalazlem o grafice 3D. Jednak niechciał bym się wyzbywać możliwości pogrania :P

 

A codo Procka to co byście polecili w jakiejś rozsądnej cenie ?? mam płyte Asusa M2N-E SLI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając technologie cuda którą dysponujągforce to nei widze przewafi nvidii. odnosnie ogólnej wydajnbosci nvidi nbad ATI nie widze róznicy pomijajac cene. ati pod tym wzgledem bja nvidie na głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając technologie cuda którą dysponujągforce to nei widze przewafi nvidii. odnosnie ogólnej wydajnbosci nvidi nbad ATI nie widze róznicy pomijajac cene. ati pod tym wzgledem bja nvidie na głowe.
ATI ma ATIStream - równie bezużyteczną (czyt. niewykorzystywaną chyba w żadnym znanym mi programie) jak cuda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności