Skocz do zawartości

modo 401


G.P

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te zapowiedzi duzo lepiej wygladaja niz CORE mowiac szczerze... Mam nadzieje na 64 bity w tej wersji a kto wie co koledzy tam jeszcze wymysla - juz dawno przestal to byc tylko modeler - ciekawe czy juz teraz czy dopiero za jakis czas pokarze sie mozliwosc rigowania.

 

Sliczne te renderki :O Jak porownam to do tej glowy co ma reklamowac CORE... To az mi zal NewTeka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja już myślałem że 401 wyszło i się zagapiłem :D

futerko gicior! ciekawe jak rednertimy ale modo szybkie jest :)

volumeryki też fajne :)

całkiem badassowo się zapowiada, trzebaby się w końcu naumieć w nim renderować :D

ale x64 musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi tak czytam twoje posty i widać że czekasz na jakieś software'owe zbawienie. Co jakaś zapowiedź to się jarasz jak dziecko w sklepie z zabawkami. Czy ty chociaż robisz cokolwiek w tych wszystkich programach?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jak ja sie ciesze ze 2 lata temu poswiecilem pare miesiecy na nauke Modo 202. Pewnie teraz za wiele nie pamietam, ale strasznie mnie kusi to narzedzie. Do freelancerki przy nie za duzych projektach vizkowych czy modelarskich Modo jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi tak czytam twoje posty i widać że czekasz na jakieś software'owe zbawienie. Co jakaś zapowiedź to się jarasz jak dziecko w sklepie z zabawkami. Czy ty chociaż robisz cokolwiek w tych wszystkich programach?

Nie, tak sie bez sensu jaram jak dziecko.

 

A ty cos robisz poza przyp... sie? Pytam bo po twoich postach nie widac...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja? nie, tak tylko się przypieprzam.

 

Szkoda że edytowałeś posta bo tekst o skanerze był niezły.

 

A z tym jaraniem to bardziej chodziło mi o pierwszą część mojego poprzedniego posta. Bo zdaje się wyczekujesz aż programy graficzne zyskają jakieś niezwykłe funkcje i narzekasz gdy po premierze okazuje się że to jeszcze nie ostateczna wersja "do it".

Inni potrafią zrobić co tylko chcą przy użyciu dostępnych od dawna "zwykłych" narzędzi, zapewniam Cię że się da więc nie czekaj na cud.

A, nie musisz mi dziękować za genialne rady ;)

 

No ale żeby od razu negatywa dawać? Byś się wstydził.

Ja się tylko zapytałem. Chyba miałem podstawy, co?

Edytowane przez Szczery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczery.

 

Dzieki za genialne rady! :P

 

Zedytowalem bo sie daje wciagac zawsze w dyskusje a potem mnie jeden z drugim opacznie zrozumie (by nie powiedziec, ze w ogole nie zrozumie) i mi zaczynaja odpowiadac w "onet mode" AKA "jak nie skumam o co chodzi to najwyzej kolesiowi odpisze ze to on nie umie czytac ze zrozumieniem" ;)

Chociaz raz chcialem odpowiedziec nierozpisujac sie a ty mi tak to zepsules....

 

Nie czekam na softwarowe-zbawienie. Jakby byl przycisk "zrob mi zajefajne 3D" (a w moim przypadku i 2D) to bym prace stracil... Co w tym by mialo byc fajnego?

Nie przecze jednak ze wole cos robic wygodnie niz sie meczyc a w zwiazku z tym nie gardze nowymi opcjami o ile te ulatwia mi prace/uprzyjemnia zabawe. Sue me.

 

A propos softu - jako ze ostatnio pojawily sie wiesci z NewTeka i Luxology. Newtek zaprezentowal forme reklamy jaka gardze. Nakrecil wielki hype, poobiecywal rewolucje i cuda na patyku a potem skaszanil totalnie prezentacje.. w gruncie rzeczy zupelnie zwyklego "produktu z potencjalem". Porazka.

Luxology wrecz przeciwnie - nie obiecuje cudow, ale prezentuje co program potrafi na smacznych renderach. Nie przegina z marketingowa papka, co bardzo cenie.

I tyle. Nie wiem dlaczego usilnie starasz sie mi wmowic ze czekam na jakies objawienia superopcji.

Zanim moje prace w moich oczach nie beda warte uwagi nie bede niczego uploadowal bo i po co. Nie chcialem jednak tylko biernie przegladac forum wiec (przynajmniej na razie) wzialem sie za dorzucanie newsow kiedy tylko cos wylapie. Raz cos ocenilem to sie autor zbulwersowal, "zonetowal", zaplul i wyklal mnie od czci i wiary. Jak sie okazuje - musi mi sie podobac to co wiekszosci, wiec moze daruje sobie na przyszlosc krytyki. Ludzie zle je znosza :D (o czym wiesz doskonale, sadzac po twoich postach :D).

W temacie - osobiscie uzywam niemal wylacznie Zbrusha, silo i XSI. Staram sie podskubywac Maye ale czasu nie starcza poki co.

 

edycja - jakiego negatywa? W calej mojej historii nie przyznalem nikomu negatywa i nie mam zamiaru chocby nie wiem co. Wciaz nie wykorzystalem opcji do przyznania ci reputacji - ale na razie nie widze powodu ;).

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, Luxology pokazało jak się powinno profesjonalnie prezentować produkt w przeciwieństwie do Newtek'a ;)

Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem instancji wyświetlanych w czasie rzeczywistym a'la fprime. Jeśli Newtek nie pokaże czegoś takiego w następnych, obiecanych prezentacjach, zacznę się poważnie zastanawiać nad Modo.

 

btw. Nezumi, z tą "porażką" LW to proszę wstrzymajmy się do momentu aż Newtek odkryje wszystkie karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, marketingowa papka to wlasnie te 'rendery' ktorymi sie kierujesz. Zastanow sie co jest bardziej szczere w przekazie. Surowy fimik krecony totalnie na zywiol, bez zadnej rezyserii i obrobki. Czy podretuszowane obrazki, tworzone przez profesjonalnych grafikow na grubo przed prezentacja. Gdzie zrodlo pochodzenia i uzyty workflow jest nie znany (a raczej niesprawdzalny).

Dalej, nie odwoluj sie do rewolucji, bo NT NIGDZIE nie uzyl tego slowa. Co wiecej przez pelne dwa tygodnie nie uzyl ZADNEGO hasla reklamowego, jedynie zagadki. Hype nakrecilismy my, nie NT. List informujacy o CORE NT wyslal TYLKO do zarejestrowanych uzytkownikow lw, i nikogo wiecej. Wiec nie powoluj sie na hype bo nie wiesz o czym mowisz. Kolejna sprawa to meritum obu prezentacji obdarta z marketingowego prania mozgu. Sama zawartosc techfaq to olbrzymi krok do przodu i to nie tylko jesli chodzi o lw, ale w przypadku wiekszosci popularnych aplikacji 3d rowniez. Natomiast z lux masz volumetryki i fur. WOW. No i nagle szalejesz z zachwytu. Wiec moze wyjasnisz laskawie jakie wlasciwie masz wymagania wzgledem programow 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest grane z tym przesadzaniem - "SZALEJESZ Z ZACHWYTU"? W ktorym momencie SZALEJE? LOL. Wyrazam sie pochlebnie i tyle. Nie mam co szalec bo Modo nie uzywam - moze zaczne jak oszaleje w koncu z tego zachwytu ale na razie podoba mi sie to co pokazali i na tym koniec. Gdybys zamiast sie pienic bez sensu przyjrzal sie uwazniej stronie luxology wiedzialbys ze nastepne info o nowych rzeczach pojawi sie 12go tego miesiaca i ze zdecydowanie to nie koniec nowosci. Rozwlekli prezentacje nowych rzeczy w czasie i tyle.

Co do NewTeka - piszesz tak jakbys nie wiedzial na jakiej zasadzie funkcjonuje reklama tego typu. Moze z reszta na prawde nie wiesz... Goscie nakrecili ten hype wiedzac doskonale jakie beda skutki tych "tajnych maili" i zagadek na stronie. Chyba nie jestes az tak naiwny zeby myslec ze to przypadkowo tak sie naglosnilo?

W newsie dotyczacym CORE masz cytaty z NewTeka w ktorych pojawialo sie miedzy innymi takie stwierdzenie:

 

"we got some whole new technology er that makes doing 3d not only faster and easier but, err, just really removes the limits"

 

Mozesz mi przyblizyc co tam jest ta NOWA TECHNOLOGIA i na czym polega to, ze 3D bedzie teraz mozna robic szybciej, latwiej i bez ograniczen? Bo chyba im sie zapomnialo wspomniec o tym :D

Siegasz absurdu w momencie kiedy zarzucasz Luxology ze prezentuja prace profesjonalnych grafikow jako swoja reklame. No tak, z pewnoscia powinni zaprezentowac prace jakichs poczatkujacych lam jako reklame, prawda? :/ Swietna "reklama" LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, gdybys uwaznie obejrzal prezentacje NT, wiedzialbys ze rowniez jest rozbita na czesci. Ale w przypadku core nie przeszkadza Ci to w wydawaniu autorytatywnych sadow. Jesli chodzi o akcje promocyjne, to nikt nie jest w stanie przewidziec wyniku. Mozna posilkowac sie statystyka, probowac targetowac reklame, ale wynik jest zawsze rodzajem wrozenia z fusow. Nie sadze by NT w ogole planowal jakakolwiek prezentacje, pewnie skonczylo by sie na newsletter z wypunktowanymi najwazniejszymi ficzersami i opisem architektury. No ale jak liczba uzytkownikow forum bedacych online w pare dni wzrosla z 50 do 500 musieli z tym cos zrobic. Wynikiem jest krecony w ostatnim momencie filmik. Innymi slowy NT na pewno liczyl na sukces, ale mocno sie przeliczyl w oszacowaniu skali tego sukcesu.

 

...Ten cytat. Mam wrazenie ze czytamy go w roznych jezykach. To sie nazywa nadinterpretacja. Nowych technologii dla NT tam jest cala masa. Przeczytaj techfaq. Co wiecej prawie kazda nowa technologia powoduje ze cos jest szybsze, latwijsze, tansze itp. Mozna by powiedziec ze z definicji nowa technologia tym rozni sie od starej:) Natomiast na jakiej podstawie, miedzy wyrazeniem nowa technologia a rewolucja, postawiles znak rownosci nie mam zielonego pojecia.

 

"Siegasz absurdu w momencie kiedy zarzucasz Luxology ze prezentuja prace profesjonalnych grafikow jako swoja reklame."

 

To nie byl zarzut. Zwrocilem Ci poprostu uwage na fakt,ze forma reklamy nie jest rownowazna z niesiona przez nia trescia. Dobre opakowanie nie powoduje ze zawartosc jest lepsza. Choc na pewno powoduje wieksze zainteresowanie produktem. Mowiac ogolnie, nie krytykowalem tego, ze lux sprawil sobie dobre opakowanie. Natomiast krytykowalem to, ze pomyliles to opakowanie z zawartoscia.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, ze sie maxowcy z majowcami napierdzielają... ale modysci z lajtwejstami ?? buhehehehhehe

 

ostro...

 

ja właśnie zacząłem naukę modo. kolejna wersja jakoś mi nie robi - bo póki co znam jakieś 5% możliwości obecnej.

hehe... ale czepiacie się swoich wypowiedzi jak za dawnych dobrych czasów na czacie onetu...

 

p.s.... Wiecie skąd się wzięło powiedzenie Ch..owy na MAXA ? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, gdybys uwaznie obejrzal prezentacje NT, wiedzialbys ze rowniez jest rozbita na czesci.

A czy ja twierdze ze jest inaczej? Zwrocilem ci na to uwage w przypadku Luxology bo podsumowales, ze jest tam tylko wolumetryka i futro - jakby to bylo wszystko co dodali.

 

Ale w przypadku core nie przeszkadza Ci to w wydawaniu autorytatywnych sadow.

Autorytatywne sady wydaja autorytety w danej dziedzinie. Pochlebiasz mi :D ale nie, zdecydowanie nie czuje sie autorytetem.

 

wynik jest zawsze rodzajem wrozenia z fusow

Bez sensu ze firmy placa grube pieniadze ludziom od reklamy i marketingu w takim razie, nie? ;)

A powaznie - nie przesadzajmy, ludzie generalnie "dzialaja" na podobnych zasadach i uzywa sie okreslonych chwytow wiedzac jaki bedzie wynik. Powiedzmy w tym konkretnym przypadku - wszyscy doskonale wiemy, ze info w postaci przeciekow laduje na forach niemal natychmiast. Takie maile wyslane "tylko do zarejestrowanych uzytkownikow" mialy 100% szans na szybkie pojawienie sie i rozdmuchanie przez ludzi. Nie musze byc jasnowidzem zeby stwierdzic, ze gdyby teraz rozeslac do kilkudziesieciu zaledwie uzytkownikow maxa maila z info o nadchodzacej nowej wersji po niedlugim czasie podlegalo by juz to dyskusji na miedzynarodowych forach.

 

...Ten cytat. Mam wrazenie ze czytamy go w roznych jezykach.

Nie wiem w jakim ty go czytasz wiec sie nie wypowiem ;)

 

To sie nazywa nadinterpretacja.

Nie, to sie nazywa co najwyzej czepianie slowek. Jesli ktos uzywa zwrotu "we got some whole new technology" bez dookreslenia na przyklad "incorporated in LW" czy "implemented in LW" albo nawet "for LW" - jesli ktos od tak mowi ze posiada WHOLE NEW technology to tam nie bardzo jest miejsce na interpretacje. Podobnie kiedy mowi o tworzeniu 3D nie dookresla "in LW" tylko pozostawia sprawe otwarta.

Z reszta nie przesadzam - moze i dysponuja czyms nowym globalnie co dopiero pokaza w okolicach Siggraph w demku. Prezentacja bezsprzecznie byla slaba ale nie przekresla to w koncu softu. Chcialbym jednak zeby ludzie odpowiedzialni na odpowiedzialnych stanowiskach wazyli slowa.

Jesli prezydent powiedzialby "od jutra bedzie duzo lepiej", bez dookreslen, to odniosl bys to do kraju czy tylko do jego rodziny? Podobnie bylo tutaj.

Stad nie tyle wierzylem ze pokarze sie cos zupelnie nowego, rewolucyjnego, co dano mi powod bym tak sadzil. Pisalem z reszta ze nawet nie staram sie zgadywac co bedzie nowego i czy bedzie to rewolucja istotnie.

 

nie krytykowalem tego, ze lux sprawil sobie dobre opakowanie. Natomiast krytykowalem to, ze pomyliles to opakowanie z zawartoscia.

W ktorym momencie cos myle? Ze podoba mi sie ich forma promocji? Stwierdzam ten fakt jedynie - ciezko tu sie gdzies pomylic. Przeciez tam sa ladne renderki ale tez bez przesady - nie sa jakies hiper niesamowite - sa po prostu dobre. Przy czym te z Newteka sa zwyczajnie slabe.

 

Nie ma o co kruszyc kopii w zasadzie bo co do zawartosci obu pakietow przekonamy sie kiedy sie ukaza i wtedy mozemy wrocic do dyskusji. Jesli bedzie o czym dyskutowac w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderki bardzo ładne, ale czekam na prawdziwą prezentacje najlepiej video, ponieważ nie tylko w Modo da się zrobić ładny renderek ^^. Jeśli chodzi o Modo zasze czekam na fajny i szybki workflow, ponieważ w tej materii zawsze mnie zaskakuje, pozytywnie oczywiście.

Od strony wizualnej spisali się lepiej niż NewTek, ale nie powinno się oceniać książki po okładce. Szczególnie w przypadku Modo, nie wiem jak was, ale mnie, hipnotyzuje wyglądem interfejsu, dlatego zawsze stylizuje Blendera na te kolorki, a może po prostu lubię niebieski i pomarańczowy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No i git , luxology cos pokazało , widać jakis postęp :) nie to co u newteka który nie ma zielonego pojęcia co czyni"

 

To jeszcze powiedz nam po czym wnioskujesz ze Newtek nie wie co robi? nie tylko ja ale i wiele ludzi zapisalo sie na subskrypcje Hardcore nie tylko dlatego ze Core bedzie super mega wypas, tylko dlatego ze jest to aplikacja budzetowa o ogromnych mozliwosciach i chociazby Core pojawił się w Q4 ale A.D2011 albo i nie pojawil wcale tylko dostaniemy lightwave 10, to i tak będe z nimi bo wiem ze jest to aplikacja ktora:

 

a)stac mnie na nia:)(999 render nodes)- czy max/maya/xsi to potrafi, z tego co wiem to nie bardzo?max 5 maszyn chyba dla MR.

b)znam ja dobrze i nie potrzebuje innych(poki co)

c)wiem ze jest dopasowana do moich potrzeb

 

a poki co te aplikacje adresuja dwie rozne dziedziny Modo to bardziej rynek Vis i modelowanie, choc moze kiedys zrobia animacje, particles etc.

 

P.S beznadziejnie sie czyta wypowiedzi ludzi ktorzy nie wiedza co mowia, krytykujac inncyh ludzi i firmy.

Ludzie to tylko aplikacja:)

 

P.S 2 Moje dongle jest największe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newtek pokazal ze albo nie ma kasy na porzadnie zaplanowana promocje albo nie ma pojecia o promocji wlasnie. Co nie przeszkadza w tym zeby wydali swietny produkt (patrz moj ulubiony Pixologic i jego rutyna: podawanie daty wydania nowej wersji - olewanie tej daty - olewanie pretensji uzytkownikow - nieinformowanie o nowej dacie - totalne ignorowanie na zasadzie "zapomnijmy o calej sprawie). Sa w koncu na rynku od wiekow wiec raczej wiedza co robia w temacie softu. Moze nie spowoduja masowej migracji na LW ale z pewnoscia warto trzymac za nich kciuki. Nawet przy nowych cenach stosunek wartosci do ceny wydaje sie byc bardzo OK. Byle tylko nie zapowiadali juz huraganu a potem okaze sie ze troche pogrzmialo ale w zasadzie przeszlo bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze to jakis kurde standard - zapowiedziec cos i opoznic to maksymalnie albo olac zupelnie... Update stronki to chyba nie byla jakas tytaniczna praca zeby sie wyrobic w czasie...

Jak ja zawale termin to mi klient glowe suszy momentalnie... a producenci softu? Swiete krowy czy jak? Najzabawniejsze ze zawalaja deadliny ktore sami sobie ustalaja LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a my mamy trochę czasu żeby się popodniecać cóż to tym razem nam zaserwują :] A ja to bym chciał animacje i partikle i szybszy rendering i jeszcze export do maxa i.... a Wy? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.luxology.com/community/blog/entry.aspx?id=122

 

Fajne porownanie. Coz - wydajnosc chyba poszla nieco do gory ;)

 

 

Jak dla mnie to porównanie wygląda na ściemę dla naiwnych, instancje to instancje - ramu nie pożerają, możesz ich mieć 100 a możesz 100 bilionów. Panowie zmienili nazwe na chwytliwe replicators, zrobili większy render i tyle, kto się nie zna ten się nabierze.

 

Co nie zmienia faktu iż również podnieciłem się tymi nosorożcami, ale w tym wypadku zrobił na mnie wrażenie ten podgląd na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach - spoko, spoko. Unioslem sie bo ja w Meksyku mam pomiedzy nimi a mna jakas godzine roznicy. Wstaje rano, sprawdzam przed wyjsciem do pracy a tu dojpa wiec sie unioslem ;)

Ford Perfect - nie zastanawialem sie faktycznie nad tymi instancjami. Ale czy aby na pewno nie ma absolutnie zadnego znaczenia ich ilosc?

---

Co do zaprezentowanego swiatla - nadal bardzo starannie dobrane rendery, ktore na prawde reklamuja produkt. Ciekawe jak z predkoscia renderu bo tutaj Modo zawsze swietnie wypadal. Coz - pozostaje czekac do dwudziestego. Obiecuje juz sie nie denerwowac jak nie bedzie zadnych nowosci i wstrzymac gniew do 21go ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym, ze wiekszosc uzytkownikow modo, uzywa go do modelowania/paintingu/sculptingu i ci ludzie nie znajda w tym momencie w 401 absolutnie nic przydatnego, a powoli nam sie "puste kułeczka" na stronce promujacej 401 koncza.

Edytowane przez Alibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, Modo jak zaczynał kosztował bardzo mało, w miarę jak pojawiały się coraz to nowe rzeczy jego cena sukcesywnie rosła. Ciekawe czy jak będzie już rozbudowanym programem skończy z ceną podobną do Maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowinki jak najbardziej są dobre ,mnie jednak interesuje jedna której nie zauważyłem tamtej stronie , mianowicie info że program już nie będzie się wywracał z byle powodu czyli stabilność to ciągle najsłabszy punkt tego programu.

 

Trzeba sporo czasu przy nim spędzić , żeby się nauczyć jak w nim pracować by się nie zawiesił , backup ustawiony na zapis co 5 minut utrzymuje zdrowie psychiczne i ilość włosów na głowie użytkownika na jako takim poziomie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie w tym momencie Silo zajelo miejsc modo, jesli chodzi o bycie malym tanim modelerem.

Co do stabilnosci, to mam bardzo sprzeczne doswiadczenia z Modo 202. Na jednym kompie dzialal bez zarzutu, moglem w zasadzie robic co chcialem i nic sie nie sypalo. Na drugim (co dziwne nowszym i bardziej pakernym) Modo nie wytrzymywalo 5 minut, potrafilo sypac bledami przy najprostrzych funkcjach. Pozyjemy, obaczymy - moze ostatnia kropka to bedzie "No crash, or money back" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz wiesz co bedzie dalej czy tak sobie wieszczysz, zeby zdazyc ponarzekac, zanim bedzie jeszcze wiadomo? ;)

 

Racja, przeedytowalem poprzedni post, by byl bardziej, powiedzmy, bardziej obiektywny;) A czemu narzekam? Pewnie dlatego bo modo na codzień uzywam:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach u mnie odwrotnie modo zastąpilo silo bo w silo ciągle brakowało mi narzędzi, ale nie mogę zapomnieć super usefulowego tweaktoola :) w innych programch też są podobne twory ale to nie jest to samo :P

 

zeet w pewnym momencie pod XPkeim też miałe crush za crushem nawet zaraz po uruchomieniu, coś się modo niepodobało, potem jakoś to opanowałem nowymi sterami do karty czysczeniem systemu itd. ale po przejściu na Vistę jak ręką odjął, spontaniczne crushe zdarzają się bardzo rzadko :) czasem modo potrafi się zamyśkleć jak chcę zrobić bevel dla 20000 edgów (raz tak miałem :P) ale poza tym raczej spoko działa ale autosave to i tak mam co 3 min :) przynajmniej szybko się zapisuje :)

 

Alibaba gdzieś słyszałem (albo czytalem) że ma być multum powerfulowych nowych narzędzi i funkcji do modelowania :) ciekawe ile z tego to marketing a ile prawdy ale też w szczególności na to liczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No autosave to pierwsza rzecz która sie ustawia po instalacji modo. Ale autosave samo w sobie potrafi modo zawalic:) Zdazylo mi sie to pare razy przy sculptingu na wiekszych mapach, wtedy warto ten autosave wylaczyc. Wracajac do nieodkrytych ficzersow 401. Z rzeczy mocno prawdopodobnych, to bedzie to wersja na linuxa i 64-bity. Natomiast CA nalezy do rzeczy mocno nieprawdopodobnych w 401 i wejdzie pewnie w 501 dopiero. Prywatnie licze wlasnie na poprawe stabilnosci, usuniecie bugow i mocne przespieszenie sculptingu. Ale wcale bym sie nie obrazil na nowe narzedzia do modelowania np NURBSy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj do mnie dotarło, że dawno o modo nie było słychać :) i jak się okazało jest (nie wiem od jak dawna) kolejna strona z opisem nowych ficzerów tj kolejnych toolsów do modelowania

 

klik

 

Ciekawe co będzie w dwóch ostanich częściach układaniki czy coś wielkiego czy resztki nowości co im się jeszcze ostały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche nowosci się pojawilo :D jeżeli chodzi o modeling... Choć chyba niedawno widziałem plugin do modo do robienia okienek drzwi i profili za nie malo bo 150$. teraz to chyba nie bedzie się opłacalo modelić w maxie xsi i innych :P

 

Osobiście jestem przyzwyczajony do modo i nie wiem czy coś innego mi moze podpasowac.

 

Luxology zrobiło facelifting interface'u i teraz jest coś podobnego do drop-listów podobnych do maxa- tylko ładniejszych ( kto na to patrzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to kto - macowcy ;)

 

no pewnie że tak :D a co do modo to chyba będzie trzeba w końcu do niego przysiąść. Kiedyś w wolnym czasie coś zacząłem w nim dłubać i o dziwo to chyba jedyny program, w którym po skrzywieniu przez Maxa :P, całkiem dobrze mi się pracowało. No i jest na Maca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności